Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
06.12. klo 11:00 Itsenäisyyspäivän kisat Tulokset (päivitetty: 18:55 06.12.2018)
Itsenäisyyspäivän kisat 2018 Otahalli
Otahalli Espoo
6.12.2018

TULOKSET

P8 40 m

  1. Julius Laakso                           KeskiUYU             6,82  
  2. Elias Kivistö                           EspTa                6,96  
  3. Aslan Aitolehti                         HKV                  7,02  
  4. Riku Korhonen                           NurmijYU             7,07  
  5. Topias Leinonen                         NurmijYU             7,27  
  6. Viktor Kotinurmi                        EspTa                7,32  
  7. Olli Auranen                            NurmijYU             7,39  
  8. Julius Juslin                           VantSa               7,44  
  9. Emil Rautiainen                         EspTa                7,50  
 10. Paavo Jokitalo                          NurmijYU             7,62  
 11. Tommy Dahlgren                          EspTa                7,65  
 12. Noa Eiroma                              HKV                  7,77  
 13. Kuisma Riihimäki                        VantSa               7,79  
 14. Amori Martinez Lahti                    EspTa                7,87  
 15. William Vuonoranta                      EsboIF               7,87  
 16. Eelis Ranki                             EspTa                7,88  
 17. Jaro Pyrhönen                           EspTa                7,88  
 18. Sampo Saaristo                          EspTa                8,01  
 19. Rasmus Andberg                          EspTa                8,02  
 20. Daniel Makki                            EspTa                8,42  
 21. Jan Kujansivu                           HKV                  8,53  
 22. Amos Gummerus                           KeskiUYU             8,54  
 23. Rori Monni                              EspTa                8,55  
 24. Toivo Kotinurmi                         EspTa                8,84  
 25. Juho Lettojärvi                         HelsTa              25,38  

Erä 1                

  1. Julius Juslin                           VantSa               7,44  
  2. Amori Martinez Lahti                    EspTa                7,87  
  3. Eelis Ranki                             EspTa                7,88  
  4. Daniel Makki                            EspTa                8,42  

Erä 2                

  1. Viktor Kotinurmi                        EspTa                7,32  
  2. Olli Auranen                            NurmijYU             7,39  
  3. Paavo Jokitalo                          NurmijYU             7,62  
  4. Noa Eiroma                              HKV                  7,77  
  5. Juho Lettojärvi                         HelsTa              25,38  

Erä 3                

  1. Kuisma Riihimäki                        VantSa               7,79  
  2. Jan Kujansivu                           HKV                  8,53  
  3. Amos Gummerus                           KeskiUYU             8,54  
  4. Rori Monni                              EspTa                8,55  
  5. Toivo Kotinurmi                         EspTa                8,84  

Erä 4                

  1. Topias Leinonen                         NurmijYU             7,27  
  2. Tommy Dahlgren                          EspTa                7,65  
  3. William Vuonoranta                      EsboIF               7,87  
  4. Sampo Saaristo                          EspTa                8,01  
  5. Rasmus Andberg                          EspTa                8,02  

Erä 5                

  1. Julius Laakso                           KeskiUYU             6,82  
  2. Elias Kivistö                           EspTa                6,96  
  3. Aslan Aitolehti                         HKV                  7,02  
  4. Riku Korhonen                           NurmijYU             7,07  
  5. Emil Rautiainen                         EspTa                7,50  
  6. Jaro Pyrhönen                           EspTa                7,88  

P8 Pituus

  1. Julius Laakso                           KeskiUYU             3,67                    
          3,67  3,57  3,54  3,47  3,66  3,63
                                            
  2. Topias Leinonen                         NurmijYU             3,55                    
          3,55  3,54  3,51  3,29  3,33  3,51
                                            
  3. Aslan Aitolehti                         HKV                  3,45      PB              
             X     X  3,27  3,43  3,31  3,45
                                            
  4. Riku Korhonen                           NurmijYU             3,45                    
          3,19  3,35  3,36  2,97  3,45  3,39
                                            
  5. Julius Juslin                           VantSa               3,20                    
          2,93  2,42  3,01  2,94  3,20  3,14
                                            
  6. Emil Rautiainen                         EspTa                3,17      SB              
          3,07  3,17  2,97  3,09  3,12  3,13
                                            
  7. Viktor Kotinurmi                        EspTa                3,15                    
          2,72  2,74  3,13  3,15  2,74     X
                                            
  8. Olli Auranen                            NurmijYU             3,07                    
          3,07  2,68  2,40  2,72  2,67  2,60
                                            
  9. Noa Eiroma                              HKV                  2,99                    
          2,84  2,99  2,80
                          
 10. Sampo Saaristo                          EspTa                2,93                    
          2,53  2,93  2,81
                          
 11. Elias Kivistö                           EspTa                2,90                    
          2,90  2,78  2,75
                          
 12. Tommy Dahlgren                          EspTa                2,77                    
          2,77  2,74  2,51
                          
 13. Paavo Jokitalo                          NurmijYU             2,76                    
          2,75  2,76     X
                          
 14. Eelis Ranki                             EspTa                2,63                    
          2,53  2,44  2,63
                          
 15. Kuisma Riihimäki                        VantSa               2,51                    
          2,48  2,51  2,15
                          
 16. Jan Kujansivu                           HKV                  2,51                    
          2,34  2,19  2,51
                          
 17. Daniel Makki                            EspTa                2,36                    
          2,33  2,36     X
                          
 18. Amos Gummerus                           KeskiUYU             2,31                    
          2,29  2,31     X
                          
 19. Toivo Kotinurmi                         EspTa                2,16                    
          1,67  2,16  1,84
                          
 20. Rori Monni                              EspTa                1,95                    
             X  1,95  1,86
                          
 21. Amori Martinez Lahti                    EspTa                1,83                    
             X     X  1,83
                          
     Juho Lettojärvi                         HelsTa                  X                    
             X     X     X
                          
     Rasmus Andberg                          EspTa                 DNS                    
        
        
     Aron Dahlbacka                          EspTa                 DNS                    
        
        

P10 60 m

  1. Abdulrahman Imoro                       HKV                  8,73  
  2. Vili Rasehorn                           RiihimKi             9,17  
  3. Jussi Wesanko                           HKV                  9,32  
  4. Kaspian Lindholm                        EsboIF               9,36  
  5. Noel Nikulainen                         LempKiYU             9,36  
  6. Haiku Lassila                           KeskiUYU             9,47  
  7. Aapeli Oila                             EspTa                9,54  
  8. Casper Häkkinen                         EspTa                9,54  
  9. August Mikkola                          EspTa                9,62  
 10. Daniel Ehrnsten                         LänsiUU              9,65  
 11. Elmer Keinänen                          EsboIF               9,67  
 12. Nuutti Leppänen                         KeskiUYU             9,69  
 13. Joona Paananen                          NurmijYU             9,69  
 14. Daniel Nylund                           LänsiUU              9,84  
 15. Ben Haukilehto                          EspTa               10,01  
 16. Yrjänä Renvall                          EspTa               10,04  
 17. Elis Sundholm                           HKV                 10,09  
 18. Jere Paananen                           NurmijYU            10,10  
 19. Eemeli Makkonen                         KeskiUYU            10,12  
 20. Miika Kärkkäinen                        VantSa              10,33  
 21. Aatu Kantola                            LänsiUU             10,34  
 22. Niklas Lehtinen                         LapSa               10,36  
 23. Anton Krapu                             EspTa               10,40  
 24. Jere Mourujärvi                         NurmijYU            10,63  
 25. Matias Altonen                          EspTa               10,79  
 26. Luka Kielinen                           EspTa               10,84  
 27. Olli Metso                              EspTa               10,87  
 28. Valentin Reksoprodjo                    EspTa               11,06  
 29. Joakim Raula                            EspTa               11,92  

Erä 1                

  1. Haiku Lassila                           KeskiUYU             9,47  
  2. August Mikkola                          EspTa                9,62  
  3. Elmer Keinänen                          EsboIF               9,67  
  4. Aatu Kantola                            LänsiUU             10,34  
  5. Olli Metso                              EspTa               10,87  
  6. Valentin Reksoprodjo                    EspTa               11,06  

Erä 2                

  1. Kaspian Lindholm                        EsboIF               9,36  
  2. Daniel Ehrnsten                         LänsiUU              9,65  
  3. Eemeli Makkonen                         KeskiUYU            10,12  
  4. Niklas Lehtinen                         LapSa               10,36  
  5. Anton Krapu                             EspTa               10,40  
  6. Matias Altonen                          EspTa               10,79  

Erä 3                

  1. Nuutti Leppänen                         KeskiUYU             9,69  
  2. Daniel Nylund                           LänsiUU              9,84  
  3. Yrjänä Renvall                          EspTa               10,04  
  4. Luka Kielinen                           EspTa               10,84  
  5. Joakim Raula                            EspTa               11,92  

Erä 4                

  1. Joona Paananen                          NurmijYU             9,69  
  2. Ben Haukilehto                          EspTa               10,01  
  3. Elis Sundholm                           HKV                 10,09  
  4. Jere Paananen                           NurmijYU            10,10  
  5. Miika Kärkkäinen                        VantSa              10,33  
  6. Jere Mourujärvi                         NurmijYU            10,63  

Erä 5                

  1. Abdulrahman Imoro                       HKV                  8,73  
  2. Vili Rasehorn                           RiihimKi             9,17  
  3. Jussi Wesanko                           HKV                  9,32  
  4. Noel Nikulainen                         LempKiYU             9,36  
  5. Aapeli Oila                             EspTa                9,54  
  6. Casper Häkkinen                         EspTa                9,54  

P10 Korkeus

  1. Elmer Keinänen                          EsboIF                134  
         100 105 110 115 120 125 128 131 134 136
           O   O   O   O  XO   O   O  XO XXO XXX
  2. Noel Nikulainen                         LempKiYU              131  
         105 110 115 120 125 128 131 134
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  3. Joona Paananen                          NurmijYU              125  
         100 105 110 115 120 125 128
           O   O   O  XO   O  XO XXX
  4. Nuutti Leppänen                         KeskiUYU              120  
         100 105 110 115 120 125
           O   O  XO XXO XXO XXX
  5. Casper Häkkinen                         EspTa                 115  
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  6. Abdulrahman Imoro                       HKV                   115  
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O  XO  XO XXX
  7. Jere Paananen                           NurmijYU              110  
         100 105 110 115
           O   O   O XXX
  8. Ben Haukilehto                          EspTa                 110  
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O  XO  XO XXX
  9. Jesse Kaipiainen                        KeskiUYU              100  
         090 095 100 105    
           O   O   O     XXX
 10. Jere Mourujärvi                         NurmijYU              100  
         085 090 095 100 105
           O   O XXO   O XXX
 11. Eemeli Makkonen                         KeskiUYU              100  
         085 090 095 100 105
           O   O   O XXO XXX
 11. Matias Altonen                          EspTa                 100  
         085 090 095 100 105
           O   O   O XXO XXX
 13. Yrjänä Renvall                          EspTa                 095  
         085 090 095 100
           O   O   O XXX
 14. Luka Kielinen                           EspTa                 095  
         085 090 095 100
          XO   O  XO XXX

P10 Kuula

  1. Abdulrahman Imoro                       HKV                  9,43  SB
           9,43   8,57   8,69   8,92      X   8,49
  2. Jesse Kaipiainen                        KeskiUYU             8,92  
           8,63   7,83   8,92   8,49   8,64   7,93
  3. Joona Paananen                          NurmijYU             6,93  PB
           6,08   6,43   5,98   6,50   6,39   6,93
  4. Ben Haukilehto                          EspTa                6,54  PB
           6,19   5,99   6,04   5,92   6,49   6,54
  5. Niklas Lehtinen                         LapSa                6,43  
              X   6,01   6,26   6,43      X   6,24
  6. Nooa Merimaa                            VantSa               6,24  PB
           6,08   5,88   5,97   5,46   6,24   5,91
  7. Jere Paananen                           NurmijYU             5,53  
           5,37   5,53   4,96   5,09   5,40   5,34
  8. Kaspian Lindholm                        EsboIF               5,29  
           5,19   5,03   5,29   4,88   4,30      X
  9. Daniel Nylund                           LänsiUU              5,21  
           4,88      X   5,21
 10. Eemeli Makkonen                         KeskiUYU             4,93  
           4,73   4,92   4,93
 11. Yrjänä Renvall                          EspTa                4,80  
           4,65   4,46   4,80       
 12. Luka Kielinen                           EspTa                4,52  
           4,52   3,66   4,32       
 13. Matias Altonen                          EspTa                4,45  
           4,44   4,45      X       
 14. Olli Metso                              EspTa                4,30  
           4,01   4,30   4,16
 15. Miika Kärkkäinen                        VantSa               4,10  
           3,72   4,10   3,58       
 16. Valentin Reksoprodjo                    EspTa                2,88  
           2,88      X   2,06
     Aron Häyrynen                           HKV                    NM  
               
     Viljam Jauhiainen                       EspTa                  NM  
               
     Joona Leivonen                          EspTa                  NM  
               

P12 60 m

  1. Benjamin Stenbacka                      VeikkVei             8,35  
  2. Tumi Siranko                            VantSa               8,38  
  3. Eino Sormunen                           HKV                  8,58  
  4. Rasmus Vuonoranta                       EsboIF               8,66  
  5. Jonne Isoherranen                       EspTa                8,68  
  6. Eero Sormunen                           HKV                  8,68  
  7. Eeli Mäkelä                             VantSa               8,80  
  8. Tuomas Rättö                            HämeenlTa            8,86  
  9. Miro Hottinen                           LappUM               8,99  
 10. Lauri Leivonen                          EspTa                9,03  
 11. Kalle Wesanko                           HKV                  9,08  
 12. Luukas Lehtinen                         LapSa                9,08  
 13. Jimi Sundholm                           HKV                  9,11  
 14. Evert Engberg                           HIFK                 9,12  
 15. Markus Hakala                           EspTa                9,22  
 16. Alex Brofeldt                           KeskiUYU             9,23  
 17. Jussi Wesanko                           HKV                  9,29  
 18. Ilari Ala-Harja                         EspTa                9,42  
 19. Pekka Peltola                           EsboIF               9,42  
 20. Aapo Reinikainen                        HKV                  9,45  
 21. Christian Lindberg                      RiihimKi             9,45  
 22. Marius Henriksson                       EsboIF               9,49  
 23. Valtteri Vasama                         NurmijYU             9,52  
 24. Ilmari Sarasmaa                         EspTa                9,57  
 25. Tuomas Teimonen                         NurmijYU             9,64  
 26. Ohto Heiskanen                          HKV                  9,71  
 27. William Forstén                         EsboIF               9,86  
 28. Emil Alhopuro                           EspTa                9,99  
 29. Aarni Ikäheimo                          EspTa               10,30  
 30. Aapo Vanhanen                           EspTa               11,26  
     Jesse Kettunen                          LänsiUU               DNS  

Erä 1                

  1. Kalle Wesanko                           HKV                  9,08  
  2. Luukas Lehtinen                         LapSa                9,08  
  3. Pekka Peltola                           EsboIF               9,42  
  4. Marius Henriksson                       EsboIF               9,49  

Erä 2                

  1. Evert Engberg                           HIFK                 9,12  
  2. Alex Brofeldt                           KeskiUYU             9,23  
  3. William Forstén                         EsboIF               9,86  
     Jesse Kettunen                          LänsiUU               DNS  

Erä 3                

  1. Rasmus Vuonoranta                       EsboIF               8,66  
  2. Ohto Heiskanen                          HKV                  9,71  
  3. Emil Alhopuro                           EspTa                9,99  
  4. Aarni Ikäheimo                          EspTa               10,30  
  5. Aapo Vanhanen                           EspTa               11,26  

Erä 4                

  1. Jussi Wesanko                           HKV                  9,29  
  2. Ilari Ala-Harja                         EspTa                9,42  
  3. Aapo Reinikainen                        HKV                  9,45  
  4. Christian Lindberg                      RiihimKi             9,45  
  5. Valtteri Vasama                         NurmijYU             9,52  
  6. Tuomas Teimonen                         NurmijYU             9,64  

Erä 5                

  1. Tuomas Rättö                            HämeenlTa            8,86  
  2. Miro Hottinen                           LappUM               8,99  
  3. Lauri Leivonen                          EspTa                9,03  
  4. Jimi Sundholm                           HKV                  9,11  
  5. Markus Hakala                           EspTa                9,22  
  6. Ilmari Sarasmaa                         EspTa                9,57  

Erä 6                

  1. Benjamin Stenbacka                      VeikkVei             8,35  
  2. Tumi Siranko                            VantSa               8,38  
  3. Eino Sormunen                           HKV                  8,58  
  4. Jonne Isoherranen                       EspTa                8,68  
  5. Eero Sormunen                           HKV                  8,68  
  6. Eeli Mäkelä                             VantSa               8,80  

P12 60 m aj

  1. Tumi Siranko                            VantSa               9,91  
  2. Eino Sormunen                           HKV                 10,11  
  3. Eero Sormunen                           HKV                 10,33  
  4. Jesse Kettunen                          LänsiUU             10,37  
  5. Jonne Isoherranen                       EspTa               10,92  
  6. Eeli Mäkelä                             VantSa              10,99  
  7. Lauri Leivonen                          EspTa               11,20  
  8. Aapo Reinikainen                        HKV                 11,41  
  9. Jonne Mourujärvi                        NurmijYU            11,44  
 10. Aarni Anttila                           HKV                 11,58  
 11. Tuomas Rättö                            HämeenlTa           11,63  
 12. Marius Henriksson                       EsboIF              11,86  
 13. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               11,89  
 14. Alex Brofeldt                           KeskiUYU            12,06  
 15. Miro Hottinen                           LappUM              12,38  
 16. Eelis Kauppila                          EsboIF              12,72  
 17. Emil Alhopuro                           EspTa               12,92  

Erä 1                

  1. Jesse Kettunen                          LänsiUU             10,37  
  2. Eeli Mäkelä                             VantSa              10,99  
  3. Lauri Leivonen                          EspTa               11,20  
  4. Alex Brofeldt                           KeskiUYU            12,06  
  5. Eelis Kauppila                          EsboIF              12,72  

Erä 2                

  1. Jonne Mourujärvi                        NurmijYU            11,44  
  2. Aarni Anttila                           HKV                 11,58  
  3. Marius Henriksson                       EsboIF              11,86  
  4. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               11,89  
  5. Miro Hottinen                           LappUM              12,38  
  6. Emil Alhopuro                           EspTa               12,92  

Erä 3                

  1. Tumi Siranko                            VantSa               9,91  
  2. Eino Sormunen                           HKV                 10,11  
  3. Eero Sormunen                           HKV                 10,33  
  4. Jonne Isoherranen                       EspTa               10,92  
  5. Aapo Reinikainen                        HKV                 11,41  
  6. Tuomas Rättö                            HämeenlTa           11,63  

P12 Korkeus

  1. Tumi Siranko                            VantSa                163  
         130 135 140 145 150 155 160 163 165
           O   O   O   O   O   O   O   O XXX
  2. Jonne Isoherranen                       EspTa                 135  
         115 120 125 130 135 140
           O   O   O   O   O XXX
  2. Jonne Mourujärvi                        NurmijYU              135  
         115 120 125 130 135 140
           O   O   O   O   O XXX
  4. Jesse Kettunen                          LänsiUU               130  
         115 120 125 130 135
           O   O   O  XO XXX
  5. Alex Brofeldt                           KeskiUYU              130  
         105 110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O  XO  XO XXX
  6. Christian Lindberg                      RiihimKi              125  
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
  7. Elias Hietanen                          RiihimKi              125  
         115 120 125 130
           O  XO   O XXX
  8. Ohto Heiskanen                          HKV                   120  
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O XXO  XO XXX
  9. William Forstén                         EsboIF                115  
         100 105 110 115 120
           O   O  XO XXO XXX
 10. Aapo Vanhanen                           EspTa                 110  
         100 105 110 115
           O  XO   O XXX
 11. Emil Alhopuro                           EspTa                 100  
         100 105
         XXO XXX

P12 Kuula

  1. Aatu Kangasniemi                        PorvU               16,65  PB
          15,24      X      X  16,65  14,19  15,93
  2. Aapo Vanhanen                           EspTa                9,05  PB
           8,24   8,65   8,47   8,79   8,90   9,05
  3. Valtteri Vasama                         NurmijYU             8,91  
           7,83   8,23   7,96   8,50   8,56   8,91
  4. Jasper Vilén                            EsboIF               8,89  
           8,52   7,77   8,66   8,09   8,89   8,73
  5. Ilari Ala-Harja                         EspTa                7,92  PB
           7,18   7,43   7,92   7,31   7,79   7,60
  6. Jimi Sundholm                           HKV                  7,32  
           6,85   6,87   7,32   6,19   7,06   6,46
  7. Lucas Airaksinen                        LeppSi               7,13  
           6,94   6,20   7,07   6,77   7,13   7,02
  8. Elias Hietanen                          RiihimKi             7,13  
           7,01   6,94   6,69   7,13      X      X
  9. Lauri Leivonen                          EspTa                6,69  
           6,69   5,93   5,75
 10. Viggo Nordman                           EsboIF               6,55  
           5,70   6,18   6,55
 11. Aarni Ikäheimo                          EspTa                6,43  
           6,43   5,78      X
 12. Miro Hottinen                           LappUM               6,32  PB
           5,75   5,69   6,32
 13. William Forstén                         EsboIF               5,99  
           5,99   5,40   5,81
 14. Nicolas Mahlberg                        EsboIF               5,94  
           5,94   5,89   5,70
     Ilmari Sarasmaa                         EspTa                 DNS  
        
     Joona Savolainen                        HKV                   DNS  
        

P14 60 m                            Loppukilpailu


  1. Joonas Jäppinen                         EspTa                7,56  
  2. Oliver Öhman                            IFRaseb              7,59  
  3. Henri Korhonen                          ViipU                7,59  
  4. Miska Koponen                           ViipU                7,61  
  5. Johannes Hakala                         EspTa                7,75  
  6. Iivo Hämäläinen                         ViipU                7,76  

P14 60 m                            Alkuerät

  1. Joonas Jäppinen                         EspTa                7,58q 
  2. Henri Korhonen                          ViipU                7,60q 
  3. Miska Koponen                           ViipU                7,65q 
  4. Oliver Öhman                            IFRaseb              7,66q 
  5. Johannes Hakala                         EspTa                7,74q 
  6. Iivo Hämäläinen                         ViipU                7,79q 
  7. Henri Matikainen                        EspTa                7,88  
  8. Waltteri Koenkytö                       EspTa                7,94  
  9. Eetu Rantala                            LänsiUU              7,99  
 10. Mortti Metsäkoivu                       ViipU                8,00  
 11. Emil Stade                              BorgåAk              8,00  
 12. Kuutti Vierros                          ViipU                8,13  
 13. Joona Nieminen                          EspTa                8,18  
 14. Aapeli Hatanpää                         ViipU                8,31  
 15. Pyry Koskiniemi                         HKV                  8,36  
 16. Sajan Irincheev                         ViipU                8,39  
 17. Elliot Schmidt                          BorgåAk              8,49  
 18. Lassi Lehtimäki                         EspTa                8,56  
 19. Eerik Nyyssönen                         EspTa                8,79  
 20. Luka Veselinovic                        EspTa                8,93  
 21. Emil Matikainen                         EspTa                9,28  
     Leevi Leskelä                           NurmijYU              DNS  

Erä 1                

  1. Joonas Jäppinen                         EspTa                7,58q 
  2. Iivo Hämäläinen                         ViipU                7,79q 
  3. Waltteri Koenkytö                       EspTa                7,94  
  4. Mortti Metsäkoivu                       ViipU                8,00  
  5. Emil Matikainen                         EspTa                9,28  
     Leevi Leskelä                           NurmijYU              DNS  

Erä 2                

  1. Henri Korhonen                          ViipU                7,60q 
  2. Miska Koponen                           ViipU                7,65q 
  3. Eetu Rantala                            LänsiUU              7,99  
  4. Elliot Schmidt                          BorgåAk              8,49  
  5. Luka Veselinovic                        EspTa                8,93  

Erä 3                

  1. Johannes Hakala                         EspTa                7,74q 
  2. Henri Matikainen                        EspTa                7,88  
  3. Emil Stade                              BorgåAk              8,00  
  4. Kuutti Vierros                          ViipU                8,13  
  5. Pyry Koskiniemi                         HKV                  8,36  
  6. Sajan Irincheev                         ViipU                8,39  

Erä 4                

  1. Oliver Öhman                            IFRaseb              7,66q 
  2. Joona Nieminen                          EspTa                8,18  
  3. Aapeli Hatanpää                         ViipU                8,31  
  4. Lassi Lehtimäki                         EspTa                8,56  
  5. Eerik Nyyssönen                         EspTa                8,79  

P14 60 m aj

  1. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU             9,02  
  2. Joonas Jäppinen                         EspTa                9,03  
  3. Ville Kylmäpuro                         HKV                  9,07  
  4. Aapeli Hatanpää                         ViipU                9,41  
  5. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             9,57  
  6. Miska Koponen                           ViipU                9,58  
  7. Henri Matikainen                        EspTa                9,78  
  8. Elliot Schmidt                          BorgåAk             10,31  
  9. Pyry Koskiniemi                         HKV                 11,41  
     Leevi Leskelä                           NurmijYU              DNS  
     Rado Lindberg                           EsboIF                DNS  

Erä 1                

  1. Aapeli Hatanpää                         ViipU                9,41  
  2. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             9,57  
  3. Miska Koponen                           ViipU                9,58  
  4. Elliot Schmidt                          BorgåAk             10,31  
     Rado Lindberg                           EsboIF                DNS  

Erä 2                

  1. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU             9,02  
  2. Joonas Jäppinen                         EspTa                9,03  
  3. Ville Kylmäpuro                         HKV                  9,07  
  4. Henri Matikainen                        EspTa                9,78  
  5. Pyry Koskiniemi                         HKV                 11,41  
     Leevi Leskelä                           NurmijYU              DNS  

P14 Pituus

  1. Johannes Hakala                         EspTa                5,71                    
          5,51  5,55  5,71     X     X     X
                                            
  2. Joona Nieminen                          EspTa                5,14                    
          4,45  4,94  5,14  4,62     X  4,34
                                            
  3. Iivo Hämäläinen                         ViipU                5,03                    
          4,87  4,83  4,99  4,97  4,90  5,03
                                            
  4. Waltteri Koenkytö                       EspTa                4,97                    
          4,69  4,65  4,76  4,11  4,97  4,80
                                            
  5. Mortti Metsäkoivu                       ViipU                4,97                    
          4,80  4,19  3,77  4,59  4,59  4,97
                                            
  6. Luukas Lehtinen                         LapSa                4,66                    
          4,46     X  4,62  4,48  4,66     X
                                            
  7. Kuutti Vierros                          ViipU                4,45                    
          4,27  4,45     X  3,44     X     X
                                            
  8. Onni Rustholkarhu                       LahdA                4,40                    
          4,09  4,32  4,40  4,16  4,40  4,39
                                            
  9. Elliot Schmidt                          BorgåAk              4,15                    
          3,95  4,15  4,03
                          
 10. Eerik Nyyssönen                         EspTa                4,07                    
          4,00     X  4,07
                          
     Leevi Leskelä                           NurmijYU              DNS                    
        
        
     Henri Matikainen                        EspTa                 DNS                    
        
        
     Einari Tiainen                          VantSa                DNS                    
        
        
     Emil Matikainen                         EspTa                 DNS                    
        
        

P14 Kuula

  1. Onni Rustholkarhu                       LahdA               10,26  PB
           9,43   9,31   9,41  10,26   9,80  10,07
  2. Johannes Hakala                         EspTa                9,28  PB
           8,47      X   8,50   9,28   8,69      X
  3. Sajan Irincheev                         ViipU                8,08  
           7,48   7,51   7,10   8,08   7,94   7,57
     Rado Lindberg                           EsboIF                DNS  
        

M17 60 m                            Loppukilpailu


  1. Hugo Limnell                            HIFK                 7,45  
  2. Toni Appelqvist                         EsboIF               7,50  
  3. Matvei Telov                            HIFK                 7,50  
  4. Veeti Katainen                          KU-58                7,65  
  5. Bradley Kamanga                         VantSa               7,81  
  6. Aaro Auvinen                            TampPy               7,87  

M17 60 m                            Alkuerät

  1. Toni Appelqvist                         EsboIF               7,44q 
  2. Hugo Limnell                            HIFK                 7,49q 
  3. Matvei Telov                            HIFK                 7,51q 
  4. Veeti Katainen                          KU-58                7,59q 
  5. Bradley Kamanga                         VantSa               7,64q 
  6. Aaro Auvinen                            TampPy               7,76q 
  7. Jonatan Sperryn                         EspTa                7,80  
  8. Jonathan Lindroos                       EspTa                8,06  
  9. Abdirahiim Salah                        HIFK                 8,13  
 10. Akseli Eskelinen                        LappUM               8,15  
 11. Joel Jussila                            EspTa                8,19  

Erä 1                

  1. Hugo Limnell                            HIFK                 7,49q 
  2. Matvei Telov                            HIFK                 7,51q 
  3. Aaro Auvinen                            TampPy               7,76q 
  4. Jonathan Lindroos                       EspTa                8,06  
  5. Akseli Eskelinen                        LappUM               8,15  

Erä 2                

  1. Toni Appelqvist                         EsboIF               7,44q 
  2. Veeti Katainen                          KU-58                7,59q 
  3. Bradley Kamanga                         VantSa               7,64q 
  4. Jonatan Sperryn                         EspTa                7,80  
  5. Abdirahiim Salah                        HIFK                 8,13  
  6. Joel Jussila                            EspTa                8,19  

M17 60 m aj


  1. Tomi Laakso                             TapE                 8,50  
  2. Matvei Telov                            HIFK                 8,86  
  3. Matias Komi                             IFSibboV             8,90  
  4. Abdirahiim Salah                        HIFK                 9,28  
  5. Jonathan Lindroos                       EspTa                9,68  

M17 Korkeus

  1. Toni Appelqvist                         EsboIF                170  
         150 155 158 161 164 167 170 175
           O   O   O   O   O   -  XO XXX
  2. Jonathan Lindroos                       EspTa                 161  
         140 145 150 155 158 161 164
           O   O   O   O   O  XO XXX

T8 40 m

  1. Meri Henttonen                          HKV                  7,07  
  2. Isla Kimpimäki                          EspTa                7,07  
  3. Fianna Myllyniemi                       HKV                  7,08  
  4. Martta Mösö                             NurmijYU             7,09  
  5. Vera Ahlfors                            HIFK                 7,16  
  6. Onerva Pennonen                         NurmijYU             7,17  
  7. Julia Sihvonen                          EspTa                7,26  
  8. Emma Kimpimäki                          EspTa                7,50  
  9. Evelyn Ohia                             EspTa                7,53  
 10. Roosa Ouni                              EspTa                7,53  
 11. Liisa Kerttunen                         KeskiUYU             7,57  
 12. Saara Torro                             KU-58                7,69  
 13. Fatima Anyars                           EspTa                7,73  
 14. Johanna Kumpulainen                     EspTa                7,79  
 15. Fanni Rauhala                           EspTa                7,79  
 16. Kaisli Ruha                             EspTa                7,79  
 17. Frida Palmén                            EspTa                7,81  
 18. Linnea Seppänen                         KirkkonU             7,85  
 19. Sara Tarvo                              EspTa                8,00  
 20. Estelle Dalez                           EspTa                8,01  
 21. Juuli Lindstedt                         EspTa                8,06  
 22. Emma Kotakallio                         KirkkonU             8,08  
 23. Rihana Anyars                           EspTa                8,08  
 24. Oona Vanhanen                           EspTa                8,08  
 25. Isabel Nylund                           LänsiUU              8,27  
 26. Lumi Hynönen                            EspTa                8,35  
 27. Mira Montonen                           NurmijYU             8,36  
 28. Eevi Rönkkö                             EspTa                8,51  
 29. Iida Suokonautio                        EspTa                8,53  
 30. Elmi Kallio                             EspTa                8,60  
 31. Anna Ollikainen                         NurmijYU             8,66  
 32. Ada Mikkola                             EspTa                8,74  
 33. Melissa Murtovaara                      HelsTa               8,77  
 34. Else Field                              EspTa                8,85  
 35. Alisa Kiuru                             HKV                  9,11  
 36. Maija Paavola                           EspTa                9,52  
 37. Miisa Lassila                           EspTa               10,06  
 38. Erika Sundelin                          EspTa               10,56  
     Lilja Hynönen                           EspTa                 DNS  

Erä 1                

  1. Fatima Anyars                           EspTa                7,73  
  2. Lumi Hynönen                            EspTa                8,35  
  3. Eevi Rönkkö                             EspTa                8,51  
  4. Iida Suokonautio                        EspTa                8,53  
  5. Melissa Murtovaara                      HelsTa               8,77  
  6. Alisa Kiuru                             HKV                  9,11  

Erä 2                

  1. Julia Sihvonen                          EspTa                7,26  
  2. Emma Kimpimäki                          EspTa                7,50  
  3. Evelyn Ohia                             EspTa                7,53  
  4. Liisa Kerttunen                         KeskiUYU             7,57  
  5. Rihana Anyars                           EspTa                8,08  
  6. Anna Ollikainen                         NurmijYU             8,66  

Erä 3                

  1. Isla Kimpimäki                          EspTa                7,07  
  2. Martta Mösö                             NurmijYU             7,09  
  3. Roosa Ouni                              EspTa                7,53  
  4. Juuli Lindstedt                         EspTa                8,06  
  5. Emma Kotakallio                         KirkkonU             8,08  
  6. Erika Sundelin                          EspTa               10,56  

Erä 4                

  1. Linnea Seppänen                         KirkkonU             7,85  
  2. Sara Tarvo                              EspTa                8,00  
  3. Oona Vanhanen                           EspTa                8,08  
  4. Ada Mikkola                             EspTa                8,74  
  5. Else Field                              EspTa                8,85  

Erä 5                

  1. Fanni Rauhala                           EspTa                7,79  
  2. Frida Palmén                            EspTa                7,81  
  3. Estelle Dalez                           EspTa                8,01  
  4. Isabel Nylund                           LänsiUU              8,27  
  5. Elmi Kallio                             EspTa                8,60  

Erä 6                

  1. Kaisli Ruha                             EspTa                7,79  
  2. Mira Montonen                           NurmijYU             8,36  
  3. Maija Paavola                           EspTa                9,52  
  4. Miisa Lassila                           EspTa               10,06  
     Lilja Hynönen                           EspTa                 DNS  

Erä 7                

  1. Meri Henttonen                          HKV                  7,07  
  2. Fianna Myllyniemi                       HKV                  7,08  
  3. Vera Ahlfors                            HIFK                 7,16  
  4. Onerva Pennonen                         NurmijYU             7,17  
  5. Saara Torro                             KU-58                7,69  
  6. Johanna Kumpulainen                     EspTa                7,79  

T8 Pituus

  1. Fianna Myllyniemi                       HKV                  3,54                    
          3,04  3,30  3,35  3,36  3,51  3,54
                                            
  2. Vera Ahlfors                            HIFK                 3,50                    
          3,26  3,33  3,34  3,42  3,35  3,50
                                            
  3. Isla Kimpimäki                          EspTa                3,47                    
          3,17  3,21  3,16  3,32  3,47  3,43
                                            
  4. Meri Henttonen                          HKV                  3,35                    
          3,35  3,24  3,15  3,20  3,10  3,29
                                            
  5. Julia Sihvonen                          EspTa                3,25                    
          2,78  3,01  2,75  3,08  2,91  3,25
                                            
  6. Liisa Kerttunen                         KeskiUYU             3,21                    
          3,04  3,07  3,08  1,94  3,16  3,21
                                            
  7. Onerva Pennonen                         NurmijYU             3,13      SB              
          2,86  2,93  3,13  2,89  3,00  2,95
                                            
  8. Martta Mösö                             NurmijYU             3,01                    
          3,01  2,94  2,90  2,96  2,86  2,97
                                            
  9. Eevi Rönkkö                             EspTa                3,00                    
          2,65  2,89  3,00
                          
 10. Emma Kimpimäki                          EspTa                2,99                    
          2,92  2,78  2,99
                          
 11. Roosa Ouni                              EspTa                2,86                    
          2,86  2,75  2,75
                          
 12. Kaisli Ruha                             EspTa                2,78                    
          2,66  2,51  2,78
                          
 13. Fanni Rauhala                           EspTa                2,74                    
          2,74  2,61  2,43
                          
 14. Estelle Dalez                           EspTa                2,73                    
          2,73  2,64  2,63
                          
 15. Frida Palmén                            EspTa                2,69                    
          2,24  2,67  2,69
                          
 16. Johanna Kumpulainen                     EspTa                2,69                    
          2,44  2,69  2,48
                          
 17. Juuli Lindstedt                         EspTa                2,45                    
          2,45  2,24     X
                          
 18. Linnea Seppänen                         KirkkonU             2,42                    
          2,42  2,32  2,38
                          
 19. Oona Vanhanen                           EspTa                2,36                    
          2,36  2,33  2,29
                          
 20. Lumi Hynönen                            EspTa                2,33                    
             X  2,33  2,32
                          
 21. Mira Montonen                           NurmijYU             2,25      PB              
          1,99  2,03  2,25
                          
 22. Emma Kotakallio                         KirkkonU             2,22                    
          2,05  1,98  2,22
                          
 23. Sara Tarvo                              EspTa                2,19                    
          2,17  2,12  2,19
                          
 24. Melissa Murtovaara                      HelsTa               2,19                    
          2,02  2,19  2,10
                          
 25. Isabel Nylund                           LänsiUU              2,16                    
          2,08  2,09  2,16
                          
 26. Iida Suokonautio                        EspTa                2,15                    
          2,15  2,10  2,09
                          
 27. Else Field                              EspTa                2,10                    
          2,10  1,75  1,85
                          
 28. Anna Ollikainen                         NurmijYU             2,04                    
          2,04  1,91  1,91
                          
 29. Maija Paavola                           EspTa                2,03                    
          1,80  1,88  2,03
                          
 30. Elmi Kallio                             EspTa                2,01                    
          1,86  2,01  1,94
                          
 31. Evelyn Ohia                             EspTa                1,99                    
          1,99  1,86     X
                          
 32. Lilian Makki                            EspTa                1,93                    
          1,80  1,93  1,89
                          
 33. Alisa Kiuru                             HKV                  1,93                    
          1,75  1,74  1,93
                          
 34. Erika Sundelin                          EspTa                1,54                    
             X     X  1,54
                          
     Lilja Hynönen                           EspTa                 DNS                    
        
        
     Saara Torro                             KU-58                 DNS                    
        
        
     Sanelma Lahti                           EspTa                 DNS                    
        
        

T10 60 m

  1. Vilma Luontila                          TampPy               9,08  
  2. Naima Sainio                            HKV                  9,22  
  3. Hanna Kotakallio                        KirkkonU             9,24  
  4. Olivia Rautiainen                       EspTa                9,29  
  5. Stella Andberg                          EspTa                9,35  
  6. Frida Blomfelt                          EsboIF               9,46  
  7. Camilla Junez                           EspTa                9,56  
  8. Nella Eiroma                            HKV                  9,56  
  9. Ida Holmila                             HKV                  9,60  
 10. Veera Seppälä                           HKV                  9,62  
 11. Elle Saari                              EspTa                9,65  
 12. Lena Liimatainen                        EspTa                9,70  
 13. Taika Henttonen                         HKV                  9,83  
 14. Helmi Nieminen                          HelsTa               9,87  
 15. Tara Sohlo                              EspTa                9,90  
 16. Jenna Pyykkö                            NurmijYU             9,91  
 17. Petra Pennanen                          HKV                  9,91  
 18. Piitu Tourunen                          LahdA                9,96  
 19. Livia Kytömaa                           EspTa                9,99  
 20. Sara Ehrnrooth                          JuvU                10,04  
 21. Matilda Krause                          HIFK                10,13  
 22. Meea Kettunen                           LänsiUU             10,13  
 23. Ella Räisänen                           EspTa               10,14  
 24. Helmi Äärelä                            NakkVire            10,17  
 25. Isla Rehn                               OrimJy              10,18  
 26. Jessi Järvinen                          HKV                 10,19  
 27. Veera Joutlahti                         LänsiUU             10,21  
 28. Lotta Larjava                           KirkkonU            10,26  
 29. Heta Mösö                               NurmijYU            10,28  
 30. Isabella Tuulari                        EspTa               10,31  
 31. Usva Torro                              KU-58               10,48  
 32. Vanessa Dalez                           EspTa               10,62  
 33. Milka Koivukoski                        HelsTa              10,68  
 34. Anni Kujansivu                          HKV                 10,84  
 35. Pihla Dahlgren                          EspTa               10,95  
 36. Sofia Lam                               EspTa               11,10  
 37. Zoe Giovanzana                          HelsTa              11,10  
 38. Vilma Metsälä                           EspTa               11,10  
 39. Sari Haukilehto                         EspTa               11,43  
 40. Emilia Myyrä                            VantSa              11,70  

Erä 1                

  1. Camilla Junez                           EspTa                9,56  
  2. Meea Kettunen                           LänsiUU             10,13  
  3. Heta Mösö                               NurmijYU            10,28  
  4. Anni Kujansivu                          HKV                 10,84  
  5. Sari Haukilehto                         EspTa               11,43  

Erä 2                

  1. Frida Blomfelt                          EsboIF               9,46  
  2. Matilda Krause                          HIFK                10,13  
  3. Helmi Äärelä                            NakkVire            10,17  
  4. Usva Torro                              KU-58               10,48  
  5. Vanessa Dalez                           EspTa               10,62  

Erä 3                

  1. Jessi Järvinen                          HKV                 10,19  
  2. Veera Joutlahti                         LänsiUU             10,21  
  3. Sofia Lam                               EspTa               11,10  
  4. Zoe Giovanzana                          HelsTa              11,10  
  5. Vilma Metsälä                           EspTa               11,10  
  6. Emilia Myyrä                            VantSa              11,70  

Erä 4                

  1. Elle Saari                              EspTa                9,65  
  2. Ella Räisänen                           EspTa               10,14  
  3. Lotta Larjava                           KirkkonU            10,26  
  4. Isabella Tuulari                        EspTa               10,31  
  5. Milka Koivukoski                        HelsTa              10,68  
  6. Pihla Dahlgren                          EspTa               10,95  

Erä 5                

  1. Lena Liimatainen                        EspTa                9,70  
  2. Helmi Nieminen                          HelsTa               9,87  
  3. Tara Sohlo                              EspTa                9,90  
  4. Jenna Pyykkö                            NurmijYU             9,91  
  5. Petra Pennanen                          HKV                  9,91  
  6. Piitu Tourunen                          LahdA                9,96  

Erä 6                

  1. Nella Eiroma                            HKV                  9,56  
  2. Veera Seppälä                           HKV                  9,62  
  3. Taika Henttonen                         HKV                  9,83  
  4. Livia Kytömaa                           EspTa                9,99  
  5. Sara Ehrnrooth                          JuvU                10,04  
  6. Isla Rehn                               OrimJy              10,18  

Erä 7                

  1. Vilma Luontila                          TampPy               9,08  
  2. Naima Sainio                            HKV                  9,22  
  3. Hanna Kotakallio                        KirkkonU             9,24  
  4. Olivia Rautiainen                       EspTa                9,29  
  5. Stella Andberg                          EspTa                9,35  
  6. Ida Holmila                             HKV                  9,60  

T10 Korkeus

  1. Naima Sainio                            HKV                   139  
         105 110 115 120 125 128 131 134 137 139 141
           O   O   O   O  XO  XO   O  XO XXO XXO XXX
  2. Stella Andberg                          EspTa                 131  
         105 110 115 120 125 128 131 134
           O   O   O   O XXO   O   O XXX
  3. Lotta Larjava                           KirkkonU              125  
         100 105 110 115 120 125 128
           O   O   O   O   O   O XXX
  4. Lena Liimatainen                        EspTa                 120  
         105 110 115 120 125
           O   O  XO   O XXX
  5. Veera Seppälä                           HKV                   120  
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  6. Frida Blomfelt                          EsboIF                115  
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O XXX
  6. Meea Kettunen                           LänsiUU               115  
         100 105 110 115 120
           O   O   O   O XXX
  8. Nella Eiroma                            HKV                   115  
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O  XO   O XXO   O XXX
  9. Tara Sohlo                              EspTa                 115  
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O  XO XXO XXX
  9. Usva Torro                              KU-58                 115  
         090 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O  XO   O XXO XXX    
 11. Petra Pennanen                          HKV                   110  
         100 105 110 115
           O   O   O XXX
 12. Heta Mösö                               NurmijYU              110  
         080 085 090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO  XO   O XXX
 13. Piitu Tourunen                          LahdA                 110  
         090 015 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO XXX
 13. Vanessa Dalez                           EspTa                 110  
         100 105 110 115
           O   O  XO XXX
 13. Emma Valkila                            HKV                   110  
         085 090 095 100 105 110 115
           O   O   O   0   O  XO XXX
 16. Olivia Rautiainen                       EspTa                 110  
         100 105 110 115
           O  XO  XO XXX
 17. Hanna Kotakallio                        KirkkonU              110  
         085 090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O   O XXO XXX
 17. Helmi Äärelä                            NakkVire              110  
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O XXO XXX
 19. Elle Saari                              EspTa                 110  
         090 095 100 105 110 115
           O   0  XO   O XXO XXX
 20. Isabella Tuulari                        EspTa                 110  
         090 095 100 105 110 115
           O   O XXO  XO XXO XXX
 21. Ella Räisänen                           EspTa                 105  
         080 085 090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O   O  XO XXX    
 22. Jenna Pyykkö                            NurmijYU              100  
         085 090 095 100 105
           O   O   O   O XXX
 23. Milka Koivukoski                        HelsTa                100  
         085 090 095 100 105
           O   O  XO XXO XXX
 24. Anni Kujansivu                          HKV                   095  
         080 085 090 095 100
           O   O   O   O XXX
 25. Emilia Myyrä                            VantSa                090  
         080 085 090 095
          XO   O  XO XXX
 26. Sari Haukilehto                         EspTa                 080  
         080 085
           O XXX

T10 Kuula

  1. Vilma Luontila                          TampPy               7,75  
           7,75   7,30   7,53   7,75   7,66   7,45
  2. Helmi Äärelä                            NakkVire             7,49  SB
           7,21   7,49   7,06   7,27   7,44   7,48
  3. Veera Joutlahti                         LänsiUU              7,25  
           6,48   6,14   6,61   7,25   7,14   7,20
  4. Oona Korhonen                           NurmijYU             7,25  PB
           7,25   6,85   6,84   7,03   6,79   6,99
  5. Sara Ehrnrooth                          JuvU                 7,19  
           7,00   7,01   6,70   7,19   6,94   7,15
  6. Isabella Tuulari                        EspTa                7,09  
           6,33   7,02   6,32   6,53   6,61   7,09
  7. Piitu Tourunen                          LahdA                7,03  PB
           6,86   6,52   6,86   6,88   7,03   6,60
  8. Jenna Pyykkö                            NurmijYU             6,70  
           5,25   6,62   5,64   6,08   5,58   6,70
  9. Kiira Kilpinen                          LempKiYU             6,60  
           6,60   5,83      X
 10. Emma Valkila                            HKV                  6,32  
              X   6,32   6,13
 11. Veera Seppälä                           HKV                  6,27  SB
           6,01   5,85   6,27
 12. Lotta Larjava                           KirkkonU             6,26  
           6,11   6,26   6,15
 13. Charlotte Knape                         IFSibboV             6,23  
           6,09   6,23   6,09
 14. Frida Blomfelt                          EsboIF               6,05  
           5,62      X   6,05
 15. Olivia Rautiainen                       EspTa                5,94  
           5,42   5,07   5,94
 16. Tara Sohlo                              EspTa                5,88  
           5,88   5,16   5,77
 17. Petra Pennanen                          HKV                  5,69  
           5,68   5,69   5,00
 18. Meea Kettunen                           LänsiUU              5,45  
           4,69   5,45   5,26
 19. Helmi Nieminen                          HelsTa               5,38  
           4,71   5,31   5,38
 20. Anni Kujansivu                          HKV                  5,33  
           4,39   4,03   5,33       
 21. Ella Räisänen                           EspTa                5,31  
           4,63   5,31      X
 22. Vanessa Dalez                           EspTa                5,30  
           5,30      X   5,14
 23. Stella Andberg                          EspTa                5,22  
           4,82   5,22      X
 24. Zoe Giovanzana                          HelsTa               4,98  
           4,21   4,98   3,49
 25. Elle Saari                              EspTa                4,78  
           4,58   4,47   4,78
 26. Hanna Kotakallio                        KirkkonU             4,77  
           4,77   4,03   4,24
 27. Sofia Lam                               EspTa                4,66  
           4,37      X   4,66       
 28. Ida Holmila                             HKV                  4,40  
           4,40   3,75   4,37
 29. Milka Koivukoski                        HelsTa               4,30  
           4,30      X   4,20
 30. Camilla Junez                           EspTa                4,29  
           3,78   4,09   4,29
 31. Sari Haukilehto                         EspTa                3,98  
           3,86   3,98   3,88
 32. Roosa Ouni                              EspTa                3,84  
              X   3,84      X
 33. Heta Mösö                               NurmijYU             3,78  
           3,78   3,76   3,50
 34. Johanna Kumpulainen                     EspTa                2,84  
           2,84   2,82   2,67

T12 60 m

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                8,36  
  2. Sanni-Veera Viertola                    RiihimKi             8,42  
  3. Kiia Äikää                              HIFK                 8,60  
  4. Sofia Puolakanaho                       OrimJy               8,65  
  5. Monamaria Pyhältö                       TampPy               8,67  
  6. Charlotte Kajander                      HIFK                 8,73  
  7. Emilia Chandras                         EspTa                8,74  
  8. Sara Ahlfors                            HIFK                 8,88  
  9. Jade Toivola                            LahdA                8,91  
 10. Meeri Koliseva                          JanJa                8,93  
 11. Anniina Kuokkanen                       EspTa                8,93  
 12. Aila Varila                             EsboIF               8,94  
 13. Lina Kiviaho                            EsboIF               8,94  
 14. Aino Aalto                              HämeenlTa            8,94  
 15. Saana Säilä                             ViipU                8,96  
 16. Taimi Vallinoja                         HKV                  9,01  
 17. Valma Väisänen                          KU-58                9,07  
 18. Åsa Rehn                                OrimJy               9,07  
 19. Liv Wikström                            EsboIF               9,12  
 20. Emilia Siggberg                         EsboIF               9,13  
 21. Karoliina Krook                         LänsiUU              9,16  
 22. Matilda Lahti                           EspTa                9,18  
 23. Aida Ahlholm                            EspTa                9,22  
 24. Isabella Strömberg                      EspTa                9,23  
 25. Elsa Keinänen                           EsboIF               9,24  
 26. Iida Rautio                             VantSa               9,35  
 27. Elli Rantala                            EspTa                9,41  
 28. Aino Ikäheimo                           EspTa                9,42  
 29. Lumia Laakso                            KeskiUYU             9,42  
 30. Alva Kollin                             EsboIF               9,43  
 31. Sonila Bala                             EspTa                9,44  
 32. Kira Koskiniemi                         HKV                  9,45  
 33. Jenni Hirvonen                          EsboIF               9,45  
 34. Emma Koskinen                           EspTa                9,46  
 35. Nella Yrjälä                            VantSa               9,47  
 36. Peppi Ehrnsten                          LänsiUU              9,48  
 37. Anni Nurminen                           EspTa                9,55  
 38. Emma Simonen                            KU-58                9,56  
 39. Sara Forsström                          EspTa                9,60  
 40. Ella Råstedt                            EsboIF               9,68  
 41. Edit Palmén                             EspTa                9,70  
 42. Venla Noronen                           EspTa                9,70  
 43. Jenna Aarnio                            HelsTa               9,77  
 44. Iiris Renvall                           EspTa                9,89  
 45. Isabella Edelman                        NurmijYU             9,90  
 46. Léa Olivès                              EspTa                9,96  
 47. Essi Marjamäki                          EspTa               10,13  
 48. Ronja Urpulahti                         ViipU               10,20  
 49. Emmi Hätönen                            KU-58               10,25  
 50. Noelle Kollin                           EsboIF              10,38  
 51. Pinja Liski                             HelsTa              10,38  
 52. Inka Aunimo                             EspTa               10,41  
 53. Noora Meriläinen                        KU-58               10,54  
     Iida Kastarinen                         TampPy                DNS  

Erä 1                

  1. Valma Väisänen                          KU-58                9,07  
  2. Liv Wikström                            EsboIF               9,12  
  3. Peppi Ehrnsten                          LänsiUU              9,48  
  4. Essi Marjamäki                          EspTa               10,13  
  5. Noelle Kollin                           EsboIF              10,38  
  6. Inka Aunimo                             EspTa               10,41  

Erä 2                

  1. Anniina Kuokkanen                       EspTa                8,93  
  2. Aila Varila                             EsboIF               8,94  
  3. Lina Kiviaho                            EsboIF               8,94  
  4. Iida Rautio                             VantSa               9,35  
  5. Jenni Hirvonen                          EsboIF               9,45  
  6. Emmi Hätönen                            KU-58               10,25  

Erä 3                

  1. Saana Säilä                             ViipU                8,96  
  2. Emilia Siggberg                         EsboIF               9,13  
  3. Aino Ikäheimo                           EspTa                9,42  
  4. Ella Råstedt                            EsboIF               9,68  
  5. Jenna Aarnio                            HelsTa               9,77  
  6. Noora Meriläinen                        KU-58               10,54  

Erä 4                

  1. Karoliina Krook                         LänsiUU              9,16  
  2. Elsa Keinänen                           EsboIF               9,24  
  3. Alva Kollin                             EsboIF               9,43  
  4. Emma Simonen                            KU-58                9,56  
  5. Iiris Renvall                           EspTa                9,89  
  6. Ronja Urpulahti                         ViipU               10,20  

Erä 5                

  1. Elli Rantala                            EspTa                9,41  
  2. Edit Palmén                             EspTa                9,70  
  3. Venla Noronen                           EspTa                9,70  
  4. Isabella Edelman                        NurmijYU             9,90  
  5. Léa Olivès                              EspTa                9,96  
  6. Pinja Liski                             HelsTa              10,38  

Erä 6                

  1. Aino Aalto                              HämeenlTa            8,94  
  2. Kira Koskiniemi                         HKV                  9,45  
  3. Emma Koskinen                           EspTa                9,46  
  4. Nella Yrjälä                            VantSa               9,47  
  5. Anni Nurminen                           EspTa                9,55  
  6. Sara Forsström                          EspTa                9,60  

Erä 7                

  1. Taimi Vallinoja                         HKV                  9,01  
  2. Matilda Lahti                           EspTa                9,18  
  3. Aida Ahlholm                            EspTa                9,22  
  4. Isabella Strömberg                      EspTa                9,23  
  5. Lumia Laakso                            KeskiUYU             9,42  
  6. Sonila Bala                             EspTa                9,44  

Erä 8                

  1. Monamaria Pyhältö                       TampPy               8,67  
  2. Emilia Chandras                         EspTa                8,74  
  3. Jade Toivola                            LahdA                8,91  
  4. Meeri Koliseva                          JanJa                8,93  
  5. Åsa Rehn                                OrimJy               9,07  
     Iida Kastarinen                         TampPy                DNS  

Erä 9                

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                8,36  
  2. Sanni-Veera Viertola                    RiihimKi             8,42  
  3. Kiia Äikää                              HIFK                 8,60  
  4. Sofia Puolakanaho                       OrimJy               8,65  
  5. Charlotte Kajander                      HIFK                 8,73  
  6. Sara Ahlfors                            HIFK                 8,88  

T12 60 m aj

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                9,97  
  2. Charlotte Kajander                      HIFK                 9,99  
  3. Kiia Äikää                              HIFK                10,15  
  4. Erika Juselius                          HämeenlTa           10,26  
  5. Emma Koskinen                           EspTa               10,44  
  6. Iida Kastarinen                         TampPy              10,67  
  7. Lumia Laakso                            KeskiUYU            10,69  
  8. Emilia Chandras                         EspTa               10,70  
  9. Elmiina Siikala                         EspTa               10,71  
 10. Lina Kiviaho                            EsboIF              10,76  
 11. Adriana Kalymialaris                    HIFK                10,88  
 12. Iina Niemelä                            LempKiYU            10,91  
 13. Niia Niemelä                            LempKiYU            11,00  
 14. Sara Ahlfors                            HIFK                11,12  
 15. Elsa Keinänen                           EsboIF              11,14  
 16. Mia Flink                               EspTa               11,17  
 17. Emilia Rättö                            HämeenlTa           11,28  
 18. Matilda Lahti                           EspTa               11,29  
 19. Elli Rantala                            EspTa               12,10  
 20. Kira Koskiniemi                         HKV                 12,31  
 21. Edit Palmén                             EspTa               12,60  
 22. Jenna Aarnio                            HelsTa              12,76  
 23. Hanna Mustonen                          MäntsU              13,13  

Erä 1                

  1. Niia Niemelä                            LempKiYU            11,00  
  2. Elsa Keinänen                           EsboIF              11,14  
  3. Mia Flink                               EspTa               11,17  
  4. Matilda Lahti                           EspTa               11,29  
  5. Jenna Aarnio                            HelsTa              12,76  

Erä 2                

  1. Kiia Äikää                              HIFK                10,15  
  2. Iida Kastarinen                         TampPy              10,67  
  3. Lina Kiviaho                            EsboIF              10,76  
  4. Iina Niemelä                            LempKiYU            10,91  
  5. Edit Palmén                             EspTa               12,60  
  6. Hanna Mustonen                          MäntsU              13,13  

Erä 3                

  1. Emma Koskinen                           EspTa               10,44  
  2. Emilia Chandras                         EspTa               10,70  
  3. Sara Ahlfors                            HIFK                11,12  
  4. Emilia Rättö                            HämeenlTa           11,28  
  5. Elli Rantala                            EspTa               12,10  
  6. Kira Koskiniemi                         HKV                 12,31  

Erä 4                

  1. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                9,97  
  2. Charlotte Kajander                      HIFK                 9,99  
  3. Erika Juselius                          HämeenlTa           10,26  
  4. Lumia Laakso                            KeskiUYU            10,69  
  5. Elmiina Siikala                         EspTa               10,71  
  6. Adriana Kalymialaris                    HIFK                10,88  

T12 Korkeus

  1. Aino Aalto                              HämeenlTa             164  
         140 143 146 149 152 157 160 164 166
           O   O   O   O   O  XO  XO   O XXX
  2. Iina Rantonen                           ViipU                 149  
         125 130 135 140 143 146 149 152
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  3. Mia Flink                               EspTa                 140  
         120 125 130 135 140 143
           O   O   O   O   O XXX
  4. Helmi Berndtson                         HIFK                  135  
         115 120 125 130 135 140
           O   O   O  XO   O XXX
  5. Karoliina Krook                         LänsiUU               130  
         115 120 125 130 135
           O   O  XO  XO XXX
  6. Hanna Mustonen                          MäntsU                130  
         110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O XXO XXX
  7. Lumi Kenttä                             IFRaseb               125  
         115 120 125 130
           O   O   O XXX
  7. Anni Nurminen                           EspTa                 125  
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O XXX
  9. Emilia Chandras                         EspTa                 125  
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O  XO XXX
 10. Åsa Rehn                                OrimJy                120  
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
 11. Pinja Liski                             HelsTa                115  
         105 110 115 120
           O   O   O XXX
 12. Sara Forsström                          EspTa                 115  
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O XXO XXX
 13. Noora Meriläinen                        KU-58                 110  
         095 100 105 110 115
           O   O  XO   O XXX
 14. Léa Olivès                              EspTa                 110  
         095 100 105 110 115
           O  XO  XO  XO XXX
 15. Emmi Hätönen                            KU-58                 110  
         095 100 105 110 115
          XO   O  XO XXO XXX

T12 Pituus

  1. Sara Ahlfors                            HIFK                 4,73                    
          4,69  4,38  4,70  4,58  4,39  4,73
                                            
  2. Helmiina Saarikunnas                    LahdA                4,51                    
          4,09  4,27  4,47  4,32  4,51     X
                                            
  3. Elmiina Siikala                         EspTa                4,49                    
          3,87  4,01  4,25  4,41  4,49  4,49
                                            
  4. Adriana Kalymialaris                    HIFK                 4,48                    
          4,25  4,18  4,48  4,35  4,33  4,32
                                            
  5. Iida Kastarinen                         TampPy               4,34                    
          4,13  4,24  4,15  3,03  4,04  4,34
                                            
  6. Jade Toivola                            LahdA                4,33                    
          4,33  4,15  3,75  3,71  4,09  4,14
                                            
  7. Monamaria Pyhältö                       TampPy               4,29                    
             X  4,22  4,11  4,29  4,18     X
                                            
  8. Erika Juselius                          HämeenlTa            4,27                    
          3,96  4,08  4,26     X  4,27  4,21
                                            
  9. Mia Flink                               EspTa                4,19                    
          3,94  4,06  4,19
                          
 10. Matilda Helminen                        EsboIF               4,16                    
          4,16  3,78  4,01
                          
 11. Niia Niemelä                            LempKiYU             4,16                    
          3,74  3,88  4,16
                          
 12. Sofia Puolakanaho                       OrimJy               4,15                    
             X  3,94  4,15
                          
 13. Lumi Kenttä                             IFRaseb              4,11                    
             X  3,89  4,11
                          
 14. Saana Säilä                             ViipU                4,07                    
          4,07  4,01  3,85
                          
 15. Elsa Keinänen                           EsboIF               4,07                    
          3,97  3,95  4,07
                          
 16. Emilia Rättö                            HämeenlTa            4,05      SB              
          4,00  3,83  4,05
                          
 17. Hanna Mustonen                          MäntsU               4,03                    
          3,56  3,64  4,03
                          
 18. Lumia Laakso                            KeskiUYU             4,00                    
          4,00  3,85  3,79
                          
 19. Iina Niemelä                            LempKiYU             3,98                    
          3,83  3,94  3,98
                          
 20. Iida Rautio                             VantSa               3,97                    
          3,97  3,87  3,95
                          
 21. Iina Rantonen                           ViipU                3,96                    
          3,80  3,77  3,96
                          
 22. Elli Rantala                            EspTa                3,92                    
          3,92  3,91  3,78
                          
 23. Meeri Koliseva                          JanJa                3,85                    
          3,67  3,58  3,85
                          
 24. Natalie Saarinen                        EspTa                3,85                    
          3,85  3,54     -
                          
 25. Isabella Strömberg                      EspTa                3,82                    
             X  3,67  3,82
                          
 26. Matilda Lahti                           EspTa                3,81                    
          3,81  3,63  3,76
                          
 27. Liv Wikström                            EsboIF               3,77                    
          3,51  3,26  3,77
                          
 28. Taimi Vallinoja                         HKV                  3,77                    
             X     X  3,77
                          
 29. Ella Råstedt                            EsboIF               3,73                    
          3,61  3,45  3,73
                          
 30. Ronja Väliheikki                        VantSa               3,69                    
          3,44  3,65  3,69
                          
 31. Edit Palmén                             EspTa                3,68                    
          3,68     X  3,22
                          
 32. Karoliina Krook                         LänsiUU              3,68                    
             X  3,68  3,19
                          
 33. Isabella Edelman                        NurmijYU             3,64                    
          3,37  3,47  3,64
                          
 34. Emma Simonen                            KU-58                3,61                    
          3,61  3,42  3,17
                          
 35. Anni Nurminen                           EspTa                3,59      SB              
          3,48  3,42  3,59
                          
 36. Emma Koskinen                           EspTa                3,57                    
          3,04  3,57  3,44
                          
 37. Alva Kollin                             EsboIF               3,56                    
          3,56  3,54  3,56
                          
 38. Jenni Hirvonen                          EsboIF               3,44                    
          3,39  3,44  3,38
                          
 39. Kira Koskiniemi                         HKV                  3,43                    
          2,91  3,43  2,93
                          
 40. Iiris Renvall                           EspTa                3,42                    
          3,19  3,42     X
                          
 41. Pinja Liski                             HelsTa               3,41                    
          3,41  3,27  3,14
                          
 42. Sara Forsström                          EspTa                3,33                    
          3,00  3,13  3,33
                          
 43. Emilia Siggberg                         EsboIF               3,30                    
          3,30  3,30  3,07
                          
 44. Nea Pyykkö                              NurmijYU             3,30                    
          2,97  3,08  3,30
                          
 45. Essi Marjamäki                          EspTa                3,29                    
          3,29  3,14  3,20
                          
 46. Venla Noronen                           EspTa                3,16                    
             X  2,44  3,16
                          
 47. Léa Olivès                              EspTa                3,14                    
          3,14  3,07  3,12
                          
 48. Noora Meriläinen                        KU-58                3,00                    
          2,60  2,97  3,00
                          
 49. Nella Hjort                             EspTa                3,00                    
          3,00  2,84  2,82
                          
 50. Noelle Kollin                           EsboIF               2,55                    
             X  2,55  2,49
                          
     Charlotte Kajander                      HIFK                  DNS                    
        
        
     Jenniina Eronen                         EspTa                 DNS                    
        
        
     Venla Keto                              HKV                   DNS                    
        
        

T14 60 m                            Loppukilpailu


  1. Minea Fogelholm                         EspTa                8,08  
  2. Jenna Vakkilainen                       VantSa               8,24  
  3. Ella Paukku                             EsboIF               8,25  
  4. Hilla Saarinen                          EspTa                8,33  
  5. Helmi Lievonen                          RiihimKi             8,35  
  6. Aava Lajunen                            VantSa               8,56  

T14 60 m                            Alkuerät

  1. Minea Fogelholm                         EspTa                8,16q 
  2. Jenna Vakkilainen                       VantSa               8,25q 
  3. Helmi Lievonen                          RiihimKi             8,26q 
  4. Hilla Saarinen                          EspTa                8,30q 
  5. Aava Lajunen                            VantSa               8,35q 
  6. Ella Paukku                             EsboIF               8,35q 
  7. Ilona Saarikunnas                       LahdA                8,40  
  8. Anna Nummikoski                         EspTa                8,49  
  9. Edesa Gashi                             HKV                  8,52  
 10. Takwa Adam                              VantSa               8,53  
 11. Jelizaveta Tsubareva                    SjundeåIF            8,54  
 12. Leonie Winell                           EsboIF               8,62  
 13. Emmi Hietanen                           RiihimKi             8,63  
 14. Ruusu Saarela                           EspTa                8,64  
 15. Vilma Nieminen                          VantSa               8,73  
 16. Maija Hyllinen                          EspTa                8,79  
 17. Emmi Parhiala                           VantSa               8,79  
 18. Malin Lindroth                          EsboIF               8,80  
 19. Helmi Eklund                            EspTa                8,82  
 20. Maggie Hollo                            EspTa                8,82  
 21. Vanessa Lindberg                        RiihimKi             8,84  
 22. Annina Doktar                           VantSa               8,85  
 23. Peppina Hiltunen                        VantSa               8,90  
 24. Inkeri Paavola                          EspTa                8,90  
 25. Hille Kankaanpää                        KeskiUYU             8,96  
 26. Jenna Tarvo                             EspTa                9,01  
 27. Ella Westerlund                         EsboIF               9,05  
 28. Olivia Siitarinen                       EspTa                9,06  
 29. Ina Appelqvist                          EsboIF               9,07  
 30. Nea Rehn                                OrimJy               9,21  
 31. Valentina Seppälä                       EspTa                9,33  
 32. Lina Helminen                           VantSa               9,34  
 33. Noora Niininen                          EspTa                9,40  
 34. Erika Kenttä                            EspTa                9,44  
 35. Saana Nuolikoski                        VantSa               9,45  
 36. Eeva Kärkkäinen                         VantSa               9,46  
 37. Emma Noponen                            VantSa               9,46  
 38. Eva Peltopuro                           VantSa               9,48  
 39. Melissa Sarjala                         VantSa               9,75  
 40. Sedef Celimsiz                          EspTa               10,29  

Erä 1                

  1. Hilla Saarinen                          EspTa                8,30q 
  2. Takwa Adam                              VantSa               8,53  
  3. Ruusu Saarela                           EspTa                8,64  
  4. Vilma Nieminen                          VantSa               8,73  
  5. Saana Nuolikoski                        VantSa               9,45  
  6. Sedef Celimsiz                          EspTa               10,29  

Erä 2                

  1. Ella Paukku                             EsboIF               8,35q 
  2. Edesa Gashi                             HKV                  8,52  
  3. Malin Lindroth                          EsboIF               8,80  
  4. Helmi Eklund                            EspTa                8,82  
  5. Inkeri Paavola                          EspTa                8,90  

Erä 3                

  1. Minea Fogelholm                         EspTa                8,16q 
  2. Emmi Parhiala                           VantSa               8,79  
  3. Peppina Hiltunen                        VantSa               8,90  
  4. Olivia Siitarinen                       EspTa                9,06  
  5. Erika Kenttä                            EspTa                9,44  
  6. Emma Noponen                            VantSa               9,46  

Erä 4                

  1. Jenna Vakkilainen                       VantSa               8,25q 
  2. Vanessa Lindberg                        RiihimKi             8,84  
  3. Annina Doktar                           VantSa               8,85  
  4. Ella Westerlund                         EsboIF               9,05  
  5. Ina Appelqvist                          EsboIF               9,07  

Erä 5                

  1. Helmi Lievonen                          RiihimKi             8,26q 
  2. Maija Hyllinen                          EspTa                8,79  
  3. Maggie Hollo                            EspTa                8,82  
  4. Lina Helminen                           VantSa               9,34  
  5. Eeva Kärkkäinen                         VantSa               9,46  
  6. Melissa Sarjala                         VantSa               9,75  

Erä 6                

  1. Ilona Saarikunnas                       LahdA                8,40  
  2. Anna Nummikoski                         EspTa                8,49  
  3. Jelizaveta Tsubareva                    SjundeåIF            8,54  
  4. Emmi Hietanen                           RiihimKi             8,63  
  5. Jenna Tarvo                             EspTa                9,01  
  6. Eva Peltopuro                           VantSa               9,48  

Erä 7                

  1. Aava Lajunen                            VantSa               8,35q 
  2. Leonie Winell                           EsboIF               8,62  
  3. Hille Kankaanpää                        KeskiUYU             8,96  
  4. Nea Rehn                                OrimJy               9,21  
  5. Valentina Seppälä                       EspTa                9,33  
  6. Noora Niininen                          EspTa                9,40  

T14 60 m aj

  1. Minea Fogelholm                         EspTa                9,04  
  2. Hilla Saarinen                          EspTa                9,49  
  3. Emmi Hietanen                           RiihimKi             9,58  
  4. Anna Nummikoski                         EspTa                9,80  
  5. Ruusu Saarela                           EspTa               10,28  
  6. Peppina Hiltunen                        VantSa              10,32  
  7. Olivia Siitarinen                       EspTa               10,50  
  8. Ylva Sivaro                             SjundeåIF           10,51  
  9. Vilja Riihimäki                         VantSa              10,53  
 10. Annina Doktar                           VantSa              10,59  
 11. Jenna Tarvo                             EspTa               10,72  
 12. Vilma Nieminen                          VantSa              10,86  
 13. Martta Valtonen                         EspTa               11,33  
 14. Melissa Sarjala                         VantSa              11,61  
 15. Malin Lindroth                          EsboIF              11,85  
 16. Maggie Hollo                            EspTa               11,94  
 17. Saana Nuolikoski                        VantSa              12,04  
 18. Emma Noponen                            VantSa              12,11  

Erä 1                

  1. Olivia Siitarinen                       EspTa               10,50  
  2. Jenna Tarvo                             EspTa               10,72  
  3. Vilma Nieminen                          VantSa              10,86  
  4. Malin Lindroth                          EsboIF              11,85  
  5. Maggie Hollo                            EspTa               11,94  
  6. Saana Nuolikoski                        VantSa              12,04  

Erä 2                

  1. Hilla Saarinen                          EspTa                9,49  
  2. Anna Nummikoski                         EspTa                9,80  
  3. Ylva Sivaro                             SjundeåIF           10,51  
  4. Vilja Riihimäki                         VantSa              10,53  
  5. Annina Doktar                           VantSa              10,59  
  6. Martta Valtonen                         EspTa               11,33  

Erä 3                

  1. Minea Fogelholm                         EspTa                9,04  
  2. Emmi Hietanen                           RiihimKi             9,58  
  3. Ruusu Saarela                           EspTa               10,28  
  4. Peppina Hiltunen                        VantSa              10,32  
  5. Melissa Sarjala                         VantSa              11,61  
  6. Emma Noponen                            VantSa              12,11  

T14 Pituus

  1. Hilla Saarinen                          EspTa                4,95                    
          4,83  4,86  4,78     X  4,95  4,89
                                            
  2. Ella Paukku                             EsboIF               4,81                    
          4,31  4,49  4,70  4,79  4,76  4,81
                                            
  3. Emmi Parhiala                           VantSa               4,80                    
          4,79  4,78  4,62     X     X  4,80
                                            
  4. Emmi Hietanen                           RiihimKi             4,71                    
          4,40  4,57  4,71  4,54     X     X
                                            
  5. Olivia Siitarinen                       EspTa                4,60                    
          4,14     X  4,41  4,28  4,60     X
                                            
  6. Malin Lindroth                          EsboIF               4,50                    
             X  4,39     X  3,54     X  4,50
                                            
  7. Jenna Vakkilainen                       VantSa               4,45                    
          4,45  4,42  4,25  4,36     X     -
                                            
  8. Hille Kankaanpää                        KeskiUYU             4,40                    
          4,32     X  4,40     -     -     -
                                            
  9. Ruusu Saarela                           EspTa                4,34                    
          4,34  4,06  4,20
                          
 10. Jelizaveta Tsubareva                    SjundeåIF            4,29      PB              
             X  4,22  4,29
                          
 11. Aava Lajunen                            VantSa               4,27                    
          4,27     X  4,23
                          
 12. Ylva Sivaro                             SjundeåIF            4,24                    
          3,99     X  4,24
                          
 13. Helmi Eklund                            EspTa                4,19      SB              
          3,86  4,10  4,19
                          
 14. Peppiina Hiltunen                       VantSa               4,17                    
          3,70  4,01  4,17
                          
 15. Maija Hyllinen                          EspTa                4,10      PB              
          4,10  3,85  3,87
                          
 16. Maggie Hollo                            EspTa                3,94                    
          3,90  3,94     X
                          
 17. Eva Peltopuro                           VantSa               3,92                    
             X  3,77  3,92
                          
 18. Erika Kenttä                            EspTa                3,86                    
          3,65  3,86  3,82
                          
 19. Jenna Tarvo                             EspTa                3,83                    
          3,79  3,70  3,83
                          
 20. Inkeri Paavola                          EspTa                3,82                    
          3,58  3,82  3,55
                          
 21. Ella Westerlund                         EsboIF               3,81                    
          3,81  3,59  3,74
                          
 22. Martta Valtonen                         EspTa                3,72                    
          3,72     X  3,68
                          
 23. Leonie Winell                           EsboIF               3,65                    
          3,65  3,47  3,48
                          
 24. Saana Nuolikoski                        VantSa               3,60                    
          3,49  3,60  3,53
                          
 25. Noora Niininen                          EspTa                3,55                    
             X  3,55  3,34
                          
     Valentina Seppälä                       EspTa                  NM                    
             X     X     X
                          
     Sedef Celimsiz                          EspTa                 DNS                    
        
        
     Sara Heiskanen                          EspTa                 DNS                    
        
        
     Nea Rehn                                OrimJy                DNS                    
        
        

T14 Kuula

  1. Tiina Järvinen                          LahdA               12,19  
          10,60  11,57  11,82  10,95  11,36  12,19
  2. Emmi Hietanen                           RiihimKi            11,15  PB
          10,83  10,98  10,68  11,15  10,71      X
  3. Helmi Lievonen                          RiihimKi            10,12  PB
           9,88   9,28   9,59   9,80   9,74  10,12
  4. Julia Nystrand                          EsboIF               9,79  
           9,51   9,79      X      X   9,12   8,32
  5. Sanni-Veera Viertola                    RiihimKi             9,49  
           9,49   8,31   8,75   8,40   8,56   8,57
  6. Aino Ikäheimo                           EspTa                9,47  PB
           9,47   8,24   7,56      X   8,37   8,00
  7. Jenna Vakkilainen                       VantSa               9,19  
           8,91   8,62   9,19   8,57   8,51   8,79
  8. Ina Appelqvist                          EsboIF               8,82  
           7,53   8,12   8,52   8,23   8,51   8,82
  9. Emmi Parhiala                           VantSa               7,39  
           7,39   6,96   6,98
 10. Noora Niininen                          EspTa                7,29  
           7,29   6,19      X
 11. Aava Lajunen                            VantSa               7,15  
              X   7,15   6,72
 12. Maggie Hollo                            EspTa                6,87  
           6,10   6,36   6,87
 13. Wilma Simonen                           KU-58                6,02  
           5,52   5,33   6,02
     Sedef Celimsiz                          EspTa                  NM  
              X
     Ruusu Saarela                           EspTa                  NM  
           0,00

N17 60 m                            Loppukilpailu


  1. Tanja Kokkonen                          LappUM               8,02  
  2. Julia Ihantola                          EspTa                8,20  
  3. Linda Leveelahti                        HKV                  8,29  
  4. Alisa Tikkanen                          EspTa                8,32  
  5. Mimi Kontala                            HKV                  8,42  
  6. Wilma Jungar                            EsboIF               8,42  

N17 60 m                            Alkuerät

  1. Tanja Kokkonen                          LappUM               7,98q 
  2. Julia Ihantola                          EspTa                8,21q 
  3. Linda Leveelahti                        HKV                  8,22q 
  4. Alisa Tikkanen                          EspTa                8,30q 
  5. Mimi Kontala                            HKV                  8,30q 
  6. Wilma Jungar                            EsboIF               8,32q 
  7. Venla Simolin                           EsboIF               8,33  
  8. Katja Luukkola                          LeppSi               8,37  
  9. Iina Holopainen                         HIFK                 8,41  
 10. Jutta Seppänen                          EspTa                8,49  
 11. Margarita Tsubareva                     SjundeåIF            8,53  
 12. Emilia Voutilainen                      HKV                  8,67  
 13. Daniela Kulanko                         EsboIF               8,70  
 14. Siiri Metsälä                           EsboIF               8,74  
 15. Laura Nissinen                          EspTa                8,79  
 16. Kerttu Valtonen                         EspTa                8,95  
 17. Helmi Saukkonen                         HKV                  8,98  
 18. Krista Korhonen                         HKV                  9,06  
 19. Aino Salmi                              EsboIF               9,16  
 20. Annika Kaikkonen                        EsboIF               9,21  
 21. Iida Uosukainen                         EspTa                9,54  
     Janette Lohilahti                       HIFK                   DQ  

Erä 1                

  1. Julia Ihantola                          EspTa                8,21q 
  2. Alisa Tikkanen                          EspTa                8,30q 
  3. Katja Luukkola                          LeppSi               8,37  
  4. Laura Nissinen                          EspTa                8,79  
  5. Aino Salmi                              EsboIF               9,16  
  6. Iida Uosukainen                         EspTa                9,54  

Erä 2                

  1. Tanja Kokkonen                          LappUM               7,98q 
  2. Emilia Voutilainen                      HKV                  8,67  
  3. Daniela Kulanko                         EsboIF               8,70  
  4. Helmi Saukkonen                         HKV                  8,98  
  5. Annika Kaikkonen                        EsboIF               9,21  

Erä 3                

  1. Mimi Kontala                            HKV                  8,30q 
  2. Wilma Jungar                            EsboIF               8,32q 
  3. Iina Holopainen                         HIFK                 8,41  
  4. Jutta Seppänen                          EspTa                8,49  
  5. Krista Korhonen                         HKV                  9,06  
     Janette Lohilahti                       HIFK                   DQ  

Erä 4                

  1. Linda Leveelahti                        HKV                  8,22q 
  2. Venla Simolin                           EsboIF               8,33  
  3. Margarita Tsubareva                     SjundeåIF            8,53  
  4. Siiri Metsälä                           EsboIF               8,74  
  5. Kerttu Valtonen                         EspTa                8,95  

N17 60 m aj

  1. Tanja Kokkonen                          LappUM               8,64  
  2. Linda Leveelahti                        HKV                  8,99  
  3. Iina Holopainen                         HIFK                 9,17  
  4. Wilma Jungar                            EsboIF               9,61  
  5. Emilia Voutilainen                      HKV                 10,10  
  6. Ellinoora Riikinsaari                   EspTa               10,29  
  7. Margarita Tsubareva                     SjundeåIF           10,41  

Erä 1                

  1. Wilma Jungar                            EsboIF               9,61  
  2. Emilia Voutilainen                      HKV                 10,10  
  3. Margarita Tsubareva                     SjundeåIF           10,41  

Erä 2                

  1. Tanja Kokkonen                          LappUM               8,64  
  2. Linda Leveelahti                        HKV                  8,99  
  3. Iina Holopainen                         HIFK                 9,17  
  4. Ellinoora Riikinsaari                   EspTa               10,29  

N17 Korkeus

  1. Rebekka Sukselainen                     EspTa                 161  
         155 158 161 164
          XO   O   O XXX
  2. Vanessa Lindberg                        RiihimKi              158  
         145 150 155 158 161
           O   O   O   O XXX
  3. Henna Jalovaara                         RiihimKi              155  
         145 150 155 158    
           O   O   O XXX    
  4. Alina Virtanen                          PiikkKe               155  
         140 145 150 155 158    
           O   O   O XXO XXX    
  5. Victoria Lindberg                       IFSibboV              145  
         140 145 150            
           O  XO XXX