Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
13.01. klo 12:00 Seuraottelu EspTa-EsboIF Tulokset (päivitetty: 16:21 13.01.2018)
Seuraottelu Espoon Tapiot ja Esbo IF
Otahalli Espoo
13.1.2018

TULOKSET

1. EspTa   313
2. EsboIF  213

M 60 m

  1. Mark Szücs-Bártfai                      EspTa                7,17  
  2. Martin Kidron                           EspTa                7,43  
  3. Juuso Helpiö                            EspTa                7,49  
  4. Jaakko Lintula                          EspTa                7,50  
  5. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                7,72  
  6. Matias Kari                             EsboIF               7,79  
  7. Martin Ahlberg                          EsboIF               7,87  
  8. Ilkka Iisakka                           EsboIF               8,87  

Erä 1                

  1. Mark Szücs-Bártfai                      EspTa                7,17  
  2. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                7,72  
  3. Martin Ahlberg                          EsboIF               7,87  
  4. Ilkka Iisakka                           EsboIF               8,87  

Erä 2                

  1. Martin Kidron                           EspTa                7,43  
  2. Juuso Helpiö                            EspTa                7,49  
  3. Jaakko Lintula                          EspTa                7,50  
  4. Matias Kari                             EsboIF               7,79  

M Korkeus

  1. Jaakko Lintula                          EspTa                 180  
         160 165 168 171 175 177 180 182
           O   O   O XXO XXO XXO   O XXX
  2. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                 168  
         145 150 155 160 165 168 171
           O   O   O   O   O XXO XXX
  3. Max Koskinen                            EspTa                 165  
         140 145 150 155 160 165 168
           O   -   O   O   O   O XXX
  4. Ilkka Iisakka                           EsboIF                145  
         125 130 135 140 145 150
           O   O   O   O XXO XXX

M Kuula

  1. Jaakko Lintula                          EspTa               10.14  PB
           9.96   9.77   9.74  10.14
  2. Jari Törrönen                           EsboIF              10.01  
          10.01   9.69   9.85   9.52
  3. Kaius Kaleva                            EspTa                9.86  
           9.14   9.60   9.58   9.86
  4. Ilkka Iisakka                           EsboIF               8.20  SB
           8.20   8.10      -      -
  5. Martin Kidron                           EspTa                8.08  PB
           8.08   8.06   8.01   8.01
  6. Aaro Viitala                            EspTa                7.85  
           7.44   7.66      -   7.85

P9 60 m

  1. Adrian Jakobsson                        EsboIF               9,73  
  2. Eino Maura                              EsboIF               9,99  
  3. Valtteri Noronen                        EspTa               10,20  
  4. Oliver Malmström                        EspTa               10,34  
  5. Elias Kivistö                           EspTa               10,60  
  6. Cevin Mahlberg                          EsboIF              10,64  
  7. Kasper Salmi                            EspTa               10,74  
  8. Niilo Rautelin                          EspTa               10,86  
  9. Jesse Hirvonen                          EsboIF              11,35  
 10. Elias Salmela                           EsboIF              11,44  
 11. Ian Fors                                EsboIF              11,47  

Erä 1                

  1. Adrian Jakobsson                        EsboIF               9,73  
  2. Elias Kivistö                           EspTa               10,60  
  3. Cevin Mahlberg                          EsboIF              10,64  
  4. Kasper Salmi                            EspTa               10,74  
  5. Ian Fors                                EsboIF              11,47  

Erä 2                

  1. Eino Maura                              EsboIF               9,99  
  2. Valtteri Noronen                        EspTa               10,20  
  3. Oliver Malmström                        EspTa               10,34  
  4. Niilo Rautelin                          EspTa               10,86  
  5. Jesse Hirvonen                          EsboIF              11,35  
  6. Elias Salmela                           EsboIF              11,44  

P9/T9 Sekaviesti 4 x 158 m


  1. Espoon Tapiot                              1.57,98  
        Ella Räisänen
        Isabella Tuulari
        Elias Kivistö
        Valtteri Noronen

  2. Esbo If                                    1.59,84  
        Matilda Törnvall
        Ava Vesala
        Adrian Jakobsson
        Eino Maura


P11 60 m

  1. Aapeli Oila                             EspTa                9,57  
  2. Casper Häkkinen                         EspTa                9,83  
  3. Max Sundholm                            EsboIF               9,83  
  4. Emil Alhopuro                           EspTa                9,87  
  5. Torsti Visuri                           EsboIF               9,89  
  6. Taavi Koukkumäki                        EsboIF              10,02  
  7. Veikko Valovirta                        EspTa               10,12  
  8. Rasmus Saarelainen                      EsboIF              10,20  
  9. Kaspian Lindholm                        EsboIF              10,42  
 10. Aarni Ikäheimo                          EspTa               10,49  
     Santeri Purokoski                       EspTa                 DNS  

Erä 1                

  1. Aapeli Oila                             EspTa                9,57  
  2. Emil Alhopuro                           EspTa                9,87  
  3. Torsti Visuri                           EsboIF               9,89  
  4. Veikko Valovirta                        EspTa               10,12  
  5. Kaspian Lindholm                        EsboIF              10,42  
  6. Aarni Ikäheimo                          EspTa               10,49  

Erä 2                

  1. Casper Häkkinen                         EspTa                9,83  
  2. Max Sundholm                            EsboIF               9,83  
  3. Taavi Koukkumäki                        EsboIF              10,02  
  4. Rasmus Saarelainen                      EsboIF              10,20  
     Santeri Purokoski                       EspTa                 DNS  

P11 Pituus

  1. Elmer Keinänen                          EsboIF               3,70                    
          3,70  3,57  3,64     X
                                
  2. Torsti Visuri                           EsboIF               3,65                    
          3,65  3,60  3,47  3,56
                                
  3. Casper Häkkinen                         EspTa                3,59                    
             X  3,45  3,59  3,35
                                
  4. Aapeli Oila                             EspTa                3,54                    
          3,54  3,51  3,22  3,44      
                                      
  5. Emil Alhopuro                           EspTa                3,52      PB              
          3,22  3,14  3,22  3,52
                                
  6. Viggo Nordman                           EsboIF               3,44                    
          3,44  3,22  3,36  3,41
                                
  7. Aapo Vanhanen                           EspTa                3,39      PB              
          3,20  3,17  3,39  3,21
                                
  8. Aarni Ikäheimo                          EspTa                3,37      PB              
          3,16  3,01  3,37  3,25
                                
  9. Max Sundholm                            EsboIF               3,31                    
          3,31  3,12  2,99  2,72
                                
 10. Taavi Koukkumäki                        EsboIF               3,31                    
          3,31  2,97  2,88  3,02
                                
 11. Nicolas Mahlberg                        EsboIF               3,26                    
          3,22  3,16     X  3,26
                                

P11/T11 Sekaviesti 4 x 158 m


  1. Esbo If                                    1.45,61  
        Frida Blomfelt
        Jenni Hirvonen
        Max Sundholm
        Taavi Koukkumäki

  2. Espoon Tapiot                              1.46,35  
        Edit Palmén
        Venla Noronen
        Emil Alhopuro
        Aapeli Oila


P13 60 m aj

  1. Peik Pihlström                          EsboIF              10,42  
  2. Rado Lindberg                           EsboIF              10,56  
  3. Waltteri Koenkytö                       EspTa               10,59  
  4. Luka Veselinovic                        EspTa               11,04  
  5. Max Tuononen                            EsboIF              11,09  
  6. Matias Tapanainen                       EspTa               11,09  
  7. Jonne Isoherranen                       EspTa               11,54  
  8. Rasmus Vuonoranta                       EsboIF              11,91  
  9. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               12,09  
 10. Lauri Leivonen                          EspTa               12,28  

Erä 1                

  1. Waltteri Koenkytö                       EspTa               10,59  
  2. Max Tuononen                            EsboIF              11,09  
  3. Jonne Isoherranen                       EspTa               11,54  
  4. Rasmus Vuonoranta                       EsboIF              11,91  
  5. Ilmari Sarasmaa                         EspTa               12,09  

Erä 2                

  1. Peik Pihlström                          EsboIF              10,42  
  2. Rado Lindberg                           EsboIF              10,56  
  3. Luka Veselinovic                        EspTa               11,04  
  4. Matias Tapanainen                       EspTa               11,09  
  5. Lauri Leivonen                          EspTa               12,28  

P13 Kuula

  1. Peik Pihlström                          EsboIF               9,73  
           9,73   9,26   8,95   8,65
  2. Matias Tapanainen                       EspTa                8,55  
           8,07   8,33      X   8,55
  3. Rado Lindberg                           EsboIF               8,00  PB
           8,00   7,54   7,01   7,80
  4. Thomas Lahtinen                         EsboIF               7,24  
           6,93   6,51   7,24   7,24
  5. Luka Veselinovic                        EspTa                7,23  
           7,23   6,86   6,92   7,22
  6. Max Tuononen                            EsboIF               6,95  
           6,66   6,55   6,95   6,91
  7. Juulio Vahla                            EspTa                6,82  
           6,82   6,81   6,58   6,75
  8. Eelis Rahkamaa                          EspTa                5,64  
           5,64   5,10   5,59   5,20
  9. Lauri Leivonen                          EspTa                5,37  
           5,37   5,31   5,01      X
 10. Markus Hakala                           EspTa                4,80  
              X      X      X   4,80

P13 4 x 158 m


  1. Esbo If                                    1.31,60  
        Max Tuononen
        Rasmus Vuonoranta
        Rado Lindberg
        Peik Pihlström

  2. Espoon Tapiot                              1.32,20  
        Waltteri Koenkytö
        Jonne Isoherranen
        Erik Nyyssönen
        Matias Tapanainen


P15 60 m

  1. Jonatan Sperryn                         EspTa                7,64  
  2. Eetu Kalske                             EspTa                8,04  
  3. Johannes Hakala                         EspTa                8,07  
  4. Kristian Juselius                       EsboIF               8,09  
  5. Walter Törnwall                         EsboIF               8,12  
  6. Henri Matikainen                        EspTa                8,22  
  7. Lassi Lehtimäki                         EspTa                8,46  
  8. Jonathan Ekberg                         EsboIF               8,68  
  9. Artjom Kiviharju                        EsboIF               8,74  
 10. Juho Hupli                              EspTa                8,83  

Erä 1                

  1. Johannes Hakala                         EspTa                8,07  
  2. Lassi Lehtimäki                         EspTa                8,46  
  3. Jonathan Ekberg                         EsboIF               8,68  
  4. Artjom Kiviharju                        EsboIF               8,74  
  5. Juho Hupli                              EspTa                8,83  

Erä 2                

  1. Jonatan Sperryn                         EspTa                7,64  
  2. Eetu Kalske                             EspTa                8,04  
  3. Kristian Juselius                       EsboIF               8,09  
  4. Walter Törnwall                         EsboIF               8,12  
  5. Henri Matikainen                        EspTa                8,22  

P15 Korkeus

  1. Jonathan Lindroos                       EspTa                 160  
         130 135 140 145 148 151 154 157 160 163
           O   O   O   O   O   O   O   O XXO XXX
  2. Jonathan Ekberg                         EsboIF                151  
         125 130 135 140 145 148 151 154
           O   -   O   O  XO   O  XO XXX
  3. Henri Matikainen                        EspTa                 145  
         125 130 135 140 145 148
           O   O   O   O XXO XXX
  4. Johannes Hakala                         EspTa                 140  
         125 130 135 140 145
           O   O   O  XO XXX
  5. Artjom Kiviharju                        EsboIF                125  
         120 125 130
          XO   O XXX
  6. Joona Koskinen                          EspTa                 125  
         120 125 130
           O  XO XXX

P15 4 x 158 m


  1. Espoon Tapiot                              1.20,63  
        Johannes Hakala
        Lassi Lehtimäki
        Eetu Kalske
        Jonatan Sperryn

  2. Esbo If                                    1.28,01  
        Walter Törnwall
        Kristian Juselius
        Jonathan Ekberg
        Artjom Kiviharju


M17 60 m


  1. Iisakki Torppa                          EspTa                7,73  
  2. Toni Appelqvist                         EsboIF               7,74  
  3. Lauri Pohto                             EspTa                7,79  
  4. Jacob Långbacka                         EspTa                8,08  
  5. Andrei Kiviharju                        EsboIF               8,10  
  6. Lassi Pajarinen                         EspTa                8,52  

M17 Kolmiloikka

  1. Lauri Pohto                             EspTa               12,72                    
             X     X 12,59 12,72
                                
  2. Toni Appelqvist                         EsboIF              11,50      PB              
         11,39 11,50     X 11,03
                                
  3. Andrei Kiviharju                        EsboIF              11,01                    
          8,56 10,40 11,01     X
                                
     Jacob Långbacka                         EspTa                 DNS                    
        
        

N 60 m

  1. Kaisa Mikander                          EsboIF               7,98  
  2. Iiris Peterzéns                         EspTa                8,10  
  3. Camilla Kohl                            EspTa                8,14  
  4. Susanna Kumpulainen                     EspTa                8,28  
  5. Isabella Jääsvuo                        EspTa                8,46  
  6. Merituuli Saarela                       EspTa                8,47  
  7. Molly Pastewka                          EsboIF               8,51  
  8. Johanna Piekkari                        EsboIF               8,51  
  9. Kaisla Torppa                           EsboIF               8,54  
 10. Nea Kotilainen                          EsboIF               8,64  
     Maria Aaltonen                          EspTa                 DNS  

Erä 1                

  1. Kaisa Mikander                          EsboIF               7,98  
  2. Isabella Jääsvuo                        EspTa                8,46  
  3. Johanna Piekkari                        EsboIF               8,51  
  4. Nea Kotilainen                          EsboIF               8,64  
     Maria Aaltonen                          EspTa                 DNS  

Erä 2                

  1. Iiris Peterzéns                         EspTa                8,10  
  2. Camilla Kohl                            EspTa                8,14  
  3. Susanna Kumpulainen                     EspTa                8,28  
  4. Merituuli Saarela                       EspTa                8,47  
  5. Molly Pastewka                          EsboIF               8,51  
  6. Kaisla Torppa                           EsboIF               8,54  

N Korkeus

  1. Merituuli Saarela                       EspTa                 165  
         145 150 155 160 165 168
           O   O   O   O   O XXX
  2. Meeri Salomaa                           EsboIF                155  
         145 150 155 160
           O   O   O XXX
  3. Neea Nurmi                              EspTa                 145  
         130 135 140 145 150
           O   O   O XXO XXX
  4. Susanna Kumpulainen                     EspTa                 140  
         130 135 140 145
           O   O  XO XXX

N Kuula

  1. Susanna Törrönen                        EsboIF              13.13  
          11.02  12.44  13.13  11.82
  2. Vilma Paakkala                          EspTa               12.12  PB
              -  11.13  12.12  11.65
  3. Kaisa Kuivalainen                       EspTa               10.98  PB
          10.87      -  10.98  10.98
  4. Rebekka Sukselainen                     EspTa               10.32  
              -  10.03  10.32  10.15
  5. Merituuli Saarela                       EspTa               10.18  
          10.06  10.18      -   9.74       
  6. Kirsi Ahonen                            EspTa               10.15  
           9.84   9.82  10.15   9.78
  7. Mette Gerkman                           EspTa                9.42  
           9.42   9.24   9.34   9.36
  8. Johanna Piekkari                        EsboIF               9.02  
           7.93   8.67   8.15   9.02
  9. Nea Kotilainen                          EsboIF               7.21  
           7.21   7.13   6.49   6.70

T9 60 m

  1. Ella Räisänen                           EspTa               10,47  
  2. Isabella Tuulari                        EspTa               10,47  
  3. Pinja Dannbäck                          EspTa               10,83  
  4. Tessa Koukkumäki                        EsboIF              11,19  
  5. Tinka Dannbäck                          EspTa               11,35  
  6. Sonja Dahlbacka                         EspTa               11,44  
  7. Ava Vesala                              EsboIF              11,45  
  8. Jessica Sundström                       EsboIF              11,61  
  9. Matilda Törnvall                        EsboIF              12,29  
 10. Linnea Salmi                            EsboIF              12,79  

Erä 1                

  1. Ella Räisänen                           EspTa               10,47  
  2. Pinja Dannbäck                          EspTa               10,83  
  3. Tessa Koukkumäki                        EsboIF              11,19  
  4. Sonja Dahlbacka                         EspTa               11,44  
  5. Matilda Törnvall                        EsboIF              12,29  

Erä 2                

  1. Isabella Tuulari                        EspTa               10,47  
  2. Tinka Dannbäck                          EspTa               11,35  
  3. Ava Vesala                              EsboIF              11,45  
  4. Jessica Sundström                       EsboIF              11,61  
  5. Linnea Salmi                            EsboIF              12,79  

T11 60 m

  1. Matilda Lahti                           EspTa                9,45  
  2. Jenni Hirvonen                          EsboIF               9,54  
  3. Mia Flink                               EspTa                9,57  
  4. Aila Varila                             EsboIF               9,61  
  5. Linda Juvala                            EsboIF               9,69  
  6. Natalie Saarinen                        EspTa                9,83  
  7. Frida Blomfelt                          EsboIF              10,02  
  8. Edit Palmén                             EspTa               10,10  
  9. Suvi Rudvin                             EsboIF              10,32  
 10. Venla Rahkamaa                          EspTa               10,36  
 11. Iines Holopainen                        EspTa               10,65  
 12. Ciara Mahlberg                          EsboIF              10,67  

Erä 1                

  1. Matilda Lahti                           EspTa                9,45  
  2. Jenni Hirvonen                          EsboIF               9,54  
  3. Linda Juvala                            EsboIF               9,69  
  4. Frida Blomfelt                          EsboIF              10,02  
  5. Edit Palmén                             EspTa               10,10  
  6. Ciara Mahlberg                          EsboIF              10,67  

Erä 2                

  1. Mia Flink                               EspTa                9,57  
  2. Aila Varila                             EsboIF               9,61  
  3. Natalie Saarinen                        EspTa                9,83  
  4. Suvi Rudvin                             EsboIF              10,32  
  5. Venla Rahkamaa                          EspTa               10,36  
  6. Iines Holopainen                        EspTa               10,65  

T11 Pituus

  1. Mia Flink                               EspTa                3,84                    
          3,84  3,72  3,70  3,38
                                
  2. Linda Juvala                            EsboIF               3,74                    
          3,56  3,59  3,74  3,59
                                
  3. Vilma Hyllinen                          EspTa                3,65                    
          3,45  3,65  3,52  3,49
                                
  4. Jenni Hirvonen                          EsboIF               3,63                    
          3,35  3,30  3,63     X
                                
  5. Venla Noronen                           EspTa                3,51                    
          3,42  3,19  3,51  3,44
                                
  6. Olivia Rautiainen                       EspTa                3,48      PB              
          3,42  3,02        3,48
                                
  7. Stella Andberg                          EspTa                3,37      SB              
          3,37  3,22  3,36  3,26
                                
  8. Frida Blomfelt                          EsboIF               3,35                    
          3,32  3,35  3,27  3,23
                                
  9. Tara Sohlo                              EspTa                3,11      PB              
          3,06  2,94  3,04  3,11
                                
 10. Alva Kollin                             EsboIF               3,08      SB              
          3,08  3,04  2,87  2,95
                                
 11. Ciara Mahlberg                          EsboIF               2,86                    
          2,79  2,78  2,66  2,86
                                
 12. Noelle Kollin                           EsboIF               2,78                    
          2,78  2,56  2,53  2,65
                                

T13 60 m aj

  1. Hilla Saarinen                          EspTa               10,19  
  2. Elmiina Siikala                         EspTa               10,68  
  3. Ruusu Saarela                           EspTa               10,92  
  4. Malin Lindroth                          EsboIF              11,21  
  5. Emilia Chandras                         EspTa               11,25  
  6. Jenna Tarvo                             EspTa               11,33  
  7. Saara Hokkanen                          EspTa               11,70  
  8. Anniina Rahunen                         EsboIF              12,38  
  9. Mona Lamppu                             EsboIF              12,55  
 10. Fia Kivikoski                           EsboIF              12,92  
 11. Saga Höijer                             EsboIF              13,26  
 12. Katrin Saulamaa                         EsboIF              13,54  

Erä 1                

  1. Hilla Saarinen                          EspTa               10,19  
  2. Malin Lindroth                          EsboIF              11,21  
  3. Emilia Chandras                         EspTa               11,25  
  4. Jenna Tarvo                             EspTa               11,33  
  5. Anniina Rahunen                         EsboIF              12,38  
  6. Katrin Saulamaa                         EsboIF              13,54  

Erä 2                

  1. Elmiina Siikala                         EspTa               10,68  
  2. Ruusu Saarela                           EspTa               10,92  
  3. Saara Hokkanen                          EspTa               11,70  
  4. Mona Lamppu                             EsboIF              12,55  
  5. Fia Kivikoski                           EsboIF              12,92  
  6. Saga Höijer                             EsboIF              13,26  

T13 Kuula

  1. Olivia Siitarinen                       EspTa               10.02  PB
           9.24   8.75   9.02  10.02
  2. Hilla Saarinen                          EspTa                9.05  
           7.90   8.85   8.66   9.05
  3. Julia Nystrand                          EsboIF               8.76  PB
           8.65   8.64   8.76   7.33
  4. Vilja-Maria Vuorenpalo                  EspTa                7.90  PB
           7.75   7.71   7.07   7.90
  5. Elsa Keinänen                           EsboIF               7.39  
           7.10   7.28   7.39   6.90       
  6. Iiris Ojala                             EspTa                7.19  
           6.95   7.19   7.15   6.75
  7. Hilla Neuvonen                          EspTa                6.92  PB
           5.10   6.49   6.92   6.38
  8. Lina Kiviaho                            EsboIF               6.17  
           6.00   5.69   6.17   6.06
  9. Ella Råstedt                            EsboIF               6.12  
           5.99      -      -   6.12
 10. Sanja Siurala                           EspTa                6.04  
           5.87   6.04   4.28   6.00
 11. Nathalie Jakobsson                      EsboIF               5.54  
           5.47      -   5.54   4.62
 12. Olivia Kollin                           EsboIF               3.83  
           2.94   3.43   3.83   3.54

T13 4 x 158 m


  1. Espoon Tapiot                              1.33,36  
        Elmiina Siikala
        Hilla Saarinen
        Matilda Lahti
        Sanja Siurala

  2. Esbo If                                    1.39,10  
        Malin Lindroth
        Lina Kiviaho
        Nathalie Jakobsson
        Saga Bergholm


T15 60 m

  1. Anna Pursiainen                         EspTa                8,13  
  2. Carla Liukkonen                         EspTa                8,27  
  3. Ellinoora Riikinsaari                   EspTa                8,34  
  4. Noomi Malmgren                          EsboIF               8,36  
  5. Laura Einamo                            EspTa                8,39  
  6. Nella Varjas                            EspTa                8,53  
  7. Julia Ihantola                          EspTa                8,60  
  8. Iiris Kalliomäki                        EsboIF               8,62  
  9. Annika Juvala                           EsboIF               8,94  
 10. Daniela Kulanko                         EsboIF               8,96  
 11. Ina Appelqvist                          EsboIF               9,06  

Erä 1                

  1. Carla Liukkonen                         EspTa                8,27  
  2. Julia Ihantola                          EspTa                8,60  
  3. Iiris Kalliomäki                        EsboIF               8,62  
  4. Annika Juvala                           EsboIF               8,94  
  5. Daniela Kulanko                         EsboIF               8,96  

Erä 2                

  1. Anna Pursiainen                         EspTa                8,13  
  2. Ellinoora Riikinsaari                   EspTa                8,34  
  3. Noomi Malmgren                          EsboIF               8,36  
  4. Laura Einamo                            EspTa                8,39  
  5. Nella Varjas                            EspTa                8,53  
  6. Ina Appelqvist                          EsboIF               9,06  

T15 Korkeus

  1. Lotta Putkiranta                        EspTa                 170  
         151 154 157 160 163 165 170 172
           O  XO   -   O   -   O   O XXX
  2. Noomi Malmgren                          EsboIF                140  
         130 135 140
           O   O   O
  3. Nella Varjas                            EspTa                 140  
         135 140 145
           O  XO XXX
  4. Laura Einamo                            EspTa                 135  
         130 135 140
           O   O XX-
  5. Saga Bergholm                           EsboIF                135  
         125 130 135 140
           O   O XXO XXX
  6. Ina Appelqvist                          EsboIF                130  
         120 125 130 135
           O   O  XO XXX
  7. Julia Ihantola                          EspTa                 130  
         120 125 130 135
           O   O XXO XXX
  8. Oona Räisänen                           EspTa                 125  
         115 120 125 130
           O   O  XO XXX

T15 4 x 158 m


  1. Espoon Tapiot                              1.27,94  
        Carla Liukkonen
        Oona Räisänen
        Nella Varjas
        Anna Pursiainen

  2. Esbo If                                    1.33,66  
        Ina Appelqvist
        Iiris Kalliomäki
        Daniela Kulanko
        Noomi Malmgren


N17 60 m

  1. Jutta Seppänen                          EspTa                8,39  
  2. Wilma Jungar                            EsboIF               8,39  
  3. Catarina Korkman                        EsboIF               8,71  
  4. Viivi Patronen                          EspTa                8,75  
  5. Meri Järvensivu                         EsboIF               8,75  
  6. Minni Hännikäinen                       EspTa                8,78  
  7. Siiri Metsälä                           EsboIF               8,84  
  8. Ira Haltia                              EsboIF               9,00  
     Jenny Sario                             EspTa                 DNF  
     Veera Perko                             EspTa                 DNS  
     Sara Palmgren                           EsboIF                DNS  
     Laura Nissinen                          EspTa                 DNS  

Erä 1                

  1. Viivi Patronen                          EspTa                8,75  
  2. Minni Hännikäinen                       EspTa                8,78  
  3. Siiri Metsälä                           EsboIF               8,84  
  4. Ira Haltia                              EsboIF               9,00  
     Sara Palmgren                           EsboIF                DNS  
     Laura Nissinen                          EspTa                 DNS  

Erä 2                

  1. Jutta Seppänen                          EspTa                8,39  
  2. Wilma Jungar                            EsboIF               8,39  
  3. Catarina Korkman                        EsboIF               8,71  
  4. Meri Järvensivu                         EsboIF               8,75  
     Jenny Sario                             EspTa                 DNF  
     Veera Perko                             EspTa                 DNS  

N17 Kolmiloikka

  1. Alisa Tikkanen                          EspTa               10,68                    
         10,37 10,40     - 10,68
                                
  2. Wilma Jungar                            EsboIF              10,03                    
          9,75  9,86  9,93 10,03
                                
  3. Laura Nissinen                          EspTa                9,29      PB              
          9,21  9,29  9,27  9,24
                                
  4. Meri Järvensivu                         EsboIF               8,55                    
          8,27  8,34     X  8,55
                                
     Veera Perko                             EspTa                 DNS                    
        
        
     Saskia Nahi                             EspTa                 DNS