Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
12.01. klo 15:00 Seiväshypyn talvikarnevaalit Tulokset (päivitetty: 22:37 13.01.2018)
Seiväshypyn talvikarnevaalit
Lahti Nastola, Pajulahtihalli
12.1.2018

TULOKSET

M Seiväs 
B-kilpailu             

  1. Erkko Laukia                            TapE                  350 
         350 360
           O XXX

P11 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Christian Lindberg                      RiihimKi              200 PB
         150 160 170 180 190 200 210
           O   O   O   O   O XXO XXX
  2. Olavi Kiiski                            KarhKa                190 
         140 150 160 170 180 190 200
           O   O   O   O   O   O XXX
  3. Paavo Virkki                            SomE                  170 
         140 150 160 170 180
           O      XO XXO XXX

P13 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Aatu Sihvonen                           KarhKa                250 PB
         200 210 220 230 240 250 260
           O   O   O   O XXO   O XXX
  2. Joonatan Lindberg                       RiihimKi              220 
         190 200 210 220 230
           O   O XXO XXO XXX
  3. Pietari Hallikainen                     KaavKai               180 
         150 160 170 180 190
           O   O  XO  XO XXX
  4. Elias Hietanen                          RiihimKi              170 
         150 160 170 180
           O   O   O XXX
  4. Eelis Hynninen                          HartVoi               170 
         160 170 180
           O   O XXX

P15 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Juho Alasaari                           LaihLu                380 
         350 360 370 380 385
           O   O  XO  XO XXX
  2. Niklas Tallqvist                        BorgåAk               360 
         280 290 300 310 320 330 340 350 360 370
         XXO   -   O   -   - XXO   O   O XXO XXX
  3. Oskari Henttinen                        KokemKV               330 
         300 310 320 330 340
           O   -  XO   O XXX
  4. Otto Junnila                            IFSibboV              300 
         300 310
         XXO XXX
  5. Eemil Hallikainen                       KaavKai               280 PB
         220 230 240 250 260 270 280 290
           O   O  XO XXO XXO XXO XXO XXX
  6. Artjom Kiviharju                        EsboIF                270 PB
         250 260 270 280
           O   -   O XXX
  7. Oliver Helenius                         TuUL                  270 
         200 210 220 230 240 250 260 270 280
           O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  8. Nooa Kenttä                             IF Raseborg           270
         200 210 220 230 240 250 260 270 280
           O  XO   O   O   O   O   O  XO XXX
  9. Eliel Mulari                            KarhKa                260 PB
         210 220 230 240 250 260 270
          XO   O   O XXO  XO XXO XXX

M17 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Severi Niittymäki                       SavonlRie             380 
         360 370 380 400
          XO   -  XO XXX
  2. Joonatan Kemppainen                     PihtipTui             370 
         340 350 360 370 380
         XXO  XO   O XXO XXX
     Pyry Suutarinen                         ÄhtU                   NH 
         320
         XXX
     Andrei Kiviharju                        EsboIF                 NH 
         340
         XXX

M19 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Matti Hyyppä                            EspTa                 460 
         420 430 440 450 460 470
          XO   -  XO   Ö  XO XXX
  2. Anton Kunnas                            IFSibboV              450 
         440 450 460
           O   O XXX
  3. Juuso Toivonen                          ÄhtU                  440 
         420 430 440 450
           O   O   O XXX
  4. Iiro Suutarinen                         ÄhtU                  440 
         400 410 420 430 440 450 460
           O   -  XO   - XXO   - XXX
  5. Veeti Vesalainen                        LahdA                 400 
         380 390 400 410
           O   -   O XXX
  6. Joni Uolamo                             ToijVau               400 
         380 390 400 410
          XO   -  CO XXX
  7. Miikka Metsäkangas                      LahdA                 380 
         360 370 380 390 400
           O   -   O   - XXX

M22 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Johan-Antti Kivilahti                   HaapajKi              430 
         430 450
         XXO XXX
     Pietari Outinen                         JyväskKU               NH 
         450
         XXX

M55 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Risto Järvi                             EsboIF                335 
         315 325 335 345
           0   O   O XXX

M65 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Seppo Saarela                           RiihimKi              270 
         260 270 280
           O   O XXX

T11 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Linnea Sariola                          SomE                  210 
         160 170 180 190 200 210 220
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Tähkä-Alina Koskela                     RiihimKi              190 PB
         120 130 140 150 160 170 180 190 200
           O   O   O   O   O  XO   O  XO XXX
  3. Sora Kenttä                             IFRaseb               180 PB
         150 160 170 180 190
           O   O   O   O XXX

T13 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Viivi Kupiainen                         HartVoi               285 PB
         240 250 260 270 285 300
           O  XO   O   O   O XXX
  2. Lumi Kenttä                             IFRaseb               240 
         190 200 210 220 230 240 250
           O   O   O   O   O   O XXX
  3. Vilja-Matilda Koskela                   RiihimKi              220 
         160 170 180 190 200 210 220 230
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  4. Tuisku Vaattovaara                      VesU                  210 
         180 190 200 210 220
           O  XO   O   O XXX
  5. Saara Virkki                            SomE                  200 PB
         150 160 170 180 190 200 210
           O   O   O XXO   O   O XXX
  6. Minttu Lehtonen                         SiilPo                160 
         150 160 170
           O   O XXX

T15 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Vilma Mikkola                           KeskiUYU              310 
         250 260 270 280 290 300 310 320
           O   O   O  XO   O   O   O XXX
  2. Maija Borén                             LieksU                280 
         230 240 250 260 270 280 290
           O   O   O  XO   O  XO XXX
  3. Kiia Brandes                            HyvsU                 260 PB
         230 240 250 260 270
          XO  XO  XO   O XXX
  4. Emmi Hietanen                           RiihimKi              260 SB
         230 240 250 260 270
           O   O   O XXO XXX
  5. Lotta Sariola                           SomE                  250 
         250 260
          XO XXX
  6. Riikka Virkki                           SomE                  250 
         230 240 250 260
           O   Ö XXO XXX
  7. Vanessa Lindberg                        RiihimKi              230 
         230 240
           O XXX

N17 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Emma Rovasalo                           HyvsU                 360 PB
         320 330 340 350 360 370
           O   O   O  XO   O XXX
  2. Kiia Jullenmaa                          PorinYU               350 
         330 340 350 360
           O  XO   O XXX
  3. Essi Melender                           VaasVa                330 
         300 310 320 330 340
           O   O   O  XO XXX
  4. Venla Peltola                           LappUM                320 
         320 330
           O XXX
  5. Vilma Hannula                           KarhKa                320 PB
         250 260 270 280 290 300 310 320 330
           O   -   O   -   O   O  XO   O XXX
  6. Emmi Uusitalo                           KarkkPo               260 
         240 250 260 270
           O   O XXO XXX
     Nea Kylmänen                            NurmijYU               NH 
         230
         XXX

N19 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Saga Andersson                          EsboIF                435 
         390 400 410 420 435 445
           O  XO  XO   O   O XXX
  2. Sofie Westerlund                        VasaIS                380 
         330 340 350 360 370 380 390
           O   O   O   O   O XXO XXX
  3. Marielle Gustafsson                     EsboIF                320 
         300 310 320 330
           O  XO   O XXX
  4. Iida Tolonen                            HyvsU                 320 
         300 310 320 330
          XO   O  XO XXX

N22 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Laura Ollikainen                        VarkKV                410 PB
         370 380 390 400 410 420
          XO   O XXO   O  XO XXX
  2. Maria Kytölä                            NurmijYU              360 
         330 340 350 360 370
           O   O   O  XO XXX
  3. Laura Sirkiä                            SalVil                330 
         310 320 330 340
          XO  XO   O XXX

N35 Seiväs                          Loppukilpailu

  1. Anne-Mari Vallioniemi                   RiihimKi              250 
         220 230 240 250 260
           O XXO   O XXO XXX


Seiväshypyn talvikarnevaalit
Lahti Nastola, Pajulahtihalli
13.1.2018


M Seiväs A-kisa             

  1. Tommi Holttinen                         SomE                  520 
         500 510 520 530
           O   -   O XXX
  2. Anton Kunnas                            IFSibboV              460 
         460 480
          XO XXX
     Pietari Outinen                         JyväskKU               NH 
         460
         XXX
     Johan-Antti Kivilahti                   HaapajKi               NH 
         460
         XXX
     Eetu Turakainen                         TuUL                   NH 
         500
         XXX

N Seiväs                            Loppukilpailu

  1. Minna Nikkanen                          SomE                  400 
         400 420
           O XXX
  2. Henriikka Könönen                       KuivAu                390 
         380 390 400
           O XXO XXX
  3. Sofie Westerlund                        VasaIS                380 
         340 360 370 380 390
           O   O  XO   O XXX
  4. Kiia Jullenmaa                          PorinYU               370 SB
         340 360 370 380
           O   O  XO XXX
  5. Emma Rovasalo                           HyvsU                 340 
         340 360
          XO XXX
     Laura Ollikainen                        VarkKV                 NH 
         370 390
          XX   X
     Elina Lampela                           OulPy                  NH 
         370
         XXX
     Saga Andersson                          EsboIF                 NH 
         390
         XXX