Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
13.10. klo 13:00 Espoonlahden Heittokisat 2018 Aikataulu (päivitetty: 09:44 12.10.2018)
Tervetuloa Espoonlahden Heittokisoihin ennätysjahtiin!

Alla lauantai 13.10. heittoryhmät aikatauluineen - 
kiekkoryhmiä on 6 ja kuularyhmiä 5.

Jälki-ilmoittautuneet heittävät viimeisten ryhmien jälkeen.

Kisapaikalla on edullinen buffet ja kuumana käyvä makkaragrilli sekä 
Urheiluväline- ja jalkinekauppa Sport Mixer monipuolisine tuotteineen.

Tsemppiä kaikille kisoihin!


13.10. MOUKARIRYHMÄT					
					
MOUKARIRYHMÄ 1  klo 12 - 12.45					
Sarja	Nimi		        Seura		        PB
P09	Emma Härkönen		Espoon Tapiot		0,00
T09	Elmeri Härkönen		Espoon Tapiot		0,00
P11	Valtteri Punkkinen	Espoon Tapiot		0,00
T09	Charlotte Knape		IF Sibbo-Vargarna	15,43
T13	Elmiina Siikala		Espoon Tapiot		21,24
T13	Tara Hatakka		Vantaan Salamat		21,91
P09	Volmari Paananen	Tampereen Pyrintö	21,99
P11	Aarni Ikäheimo		Espoon Tapiot		23,26
T13	Ella Råstedt		Esbo IF		        23,45
T11	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		28,16
P15	Juho Suominen		Piikkiön Kehitys	41,57
					
					
MOUKARIRYHMÄ 2  klo 13 - 13.45					
P11	Aapo Vanhanen		Espoon Tapiot		18,63
T13	Hilla Neuvonen 		Espoon Tapiot		19,44
T13	Melina Lundqvist	Borgå Akilles		27,27
T11	Roosa Haanpää		Viialan Valtti		30,05
T15	Julia Nystrand		Esbo IF		        34,41
T15	Tyyne Laukkanen		Espoon Tapiot		34,88
T13	Aino Ikäheimo		Espoon Tapiot		35,73
T15	Heta Neuvonen		Espoon Tapiot		36,40
T15	Siru Myllykangas	Heinolan Isku		40,68
T15	Pinja Kärhä		Loimaan Jankko		43,40
T15	Sara Puustinen		Borgå Akilles		47,04
					
					
MOUKARIRYHMÄ 3  klo 14 - 14.30					
P13	Pyry Selin		Lahden Ahkera		33,87
N17	Elisa Huhta		Nurmijärven YU		38,81
P13	Reko Tuominen		Tarvasjoen Urheilijat	42,79
N17	Iida Uosukainen		Espoon Tapiot		51,43
P13	Mico Lampinen		Someron Esa		53,87
P13	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat	57,36
N17	Emma Uosukainen		Espoon Tapiot		59,57
P15	Max Lampinen		Someron Esa		64,25
					
					
MOUKARIRYHMÄ 4  klo 14.45 - 15.20					
P13	Tomi Kuusisto		Turun Urheiluliitto	32,60
P15	Robin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	35,81
P13	Samuel Puustinen	Borgå Akilles		38,11
P15	Aron Johansson		Borgå Akilles		38,55
P13	Onni Rustholkarhu	Lahden Ahkera		42,47
M65	Keijo Aaltonen 		Kiimingin Urheilijat 	43,22
M17	Kaius Kaleva		Espoon Tapiot		50,01
M17	Tuomas Ruotsalainen	Espoon Tapiot		51,36
M19	Oskari Kaarila		Nurmijärven YU		53,51
					
					
MOUKARIRYHMÄ 5  klo 15.30 - 15.55					
P15	Pyry Selin		Lahden Ahkera		0,00
P15	Reko Tuominen		Tarvasjoen Urheilijat	0,00
P15	Mico Lampinen		Someron Esa		46,00
P15	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat	49,42
M17	Max Lampinen		Someron Esa		58,62
M	Tuomas Kalliovaara	Länsi-Uudenmaan Urh.	63,88
					
					
MOUKARIRYHMÄ 6  klo 16.05 - 16.35					
N	Kirsi Ahonen		Espoon Tapiot		21,86
P15	Onni Rustholkarhu	Lahden Ahkera		31,43
N19	Iida Uosukainen		Espoon Tapiot		34,69
N17	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		35,88
N19	Emma Uosukainen		Espoon Tapiot		47,35
N17	Eeva Laine		Lappeenrannan U-M	48,15
N17	Anni Sinelampi		Lahden Ahkera		55,10
N17	Silja Kosonen		Someron Esa		64,66



13.10. KUULARYHMÄT					
					
KUULARYHMÄ 1  klo 12 - 					
Sarja	Nimi		        Seura		        PB
T13	Hilla Neuvonen 		Espoon Tapiot		7,61
T13	Melina Lundqvist	Borgå Akilles		8,02
P11	Aapo Vanhanen		Espoon Tapiot		9,27
T15	Heta Neuvonen		Espoon Tapiot		9,30
T11	Roosa Haanpää		Viialan Valtti		9,68
T13	Aino Ikäheimo		Espoon Tapiot		9,71
T11	Pinja Kärhä		Loimaan Jankko		12,21

	
KUULARYHMÄ 2  klo 13 - 					
P09	Emma Härkönen		Espoon Tapiot		0,00
T09	Elmeri Härkönen		Espoon Tapiot		0,00
P11	Valtteri Punkkinen	Espoon Tapiot		0,00
T13	Tara Hatakka		Vantaan Salamat		6,14
T09	Charlotte Knape		IF Sibbo-Vargarna	6,60
P11	Aarni Ikäheimo		Espoon Tapiot		6,78
T13	Ella Råstedt		Esbo IF		        7,38
T13	Elmiina Siikala		Espoon Tapiot		8,34
T11	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		10,46
P15	Juho Suominen		Piikkiön Kehitys	10,73
					
					
KUULARYHMÄ 3  klo 14 - 					
P13	Aapo Vanhanen		Espoon Tapiot		7,86
T13	Roosa Haanpää		Viialan Valtti		9,23
T13	Pinja Kärhä		Loimaan Jankko		10,88
M17	Kaius Kaleva		Espoon Tapiot		11,64
P15	Robin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	11,83
M17	Aaro Viitala		Espoon Tapiot		12,40
					
					
KUULARYHMÄ 4  klo 14.45 - 					
T13	Kiia Korander		Vihdin Viesti 		6,37
M55	Petri Korander 		Vihdin Viesti 		9,79
M65	Raimo Majuri		Spove		        11,37
P13	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat	15,54
					
					
KUULARYHMÄ 5  klo 15.30 - 					
M	Aaro Viitala		Espoon Tapiot		7,85
M	Kaius Kaleva		Espoon Tapiot		9,86
N17	Iida Uosukainen		Espoon Tapiot		10,36
N17	Emma Uosukainen		Espoon Tapiot		11,62
N	Kirsi Ahonen		Espoon Tapiot		11,76
N17	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		12,79