Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
16.12. klo 10:00 Starttikisat Aikataulu (päivitetty: 01:12 16.12.2017)
Aikataulu (tarkista aikataulu vielä lauantaina aamulla ennen kisaa):

Juoksut:

Sarja      Aika   Ikäluokka       Erämäärä   Juoksijoita

T6 60m klo 10:00 (synt 2013-2014) 1. erä: Vi.Keto, M.Holopainen, M.Aro, L.Gürler
P6 60m klo 10:05 (synt 2013-2015) 1. erä: R.Frösén, Ca.Peter, Oliver Aaltonen, E.Sulander

T6 60m klo 10:10 (synt 2011-2012) 2. erä: S.Hakanen, Mikkola, R.Sulander, E.Gürler, Fe.Myllyniemi, Boxen
P6 60m klo 10:15 (synt 2012)      2. erä: T.Repponen, A.Frösén, L.Aaltonen, M.Oosi, T.Aro, No.Niemistö 
       klo 10:20 (synt 2011)      3. erä: J.Kujansivu, Itkonen, Asikainen, Kokko, M.Heiskanen

T8 60m klo 10:24 (synt 2009-2010) 1. erä: A.Hirsto, Valkila, Harju, Hänninen, Steiner
       klo 10:27 (synt 2009-2010) 2. erä: Fi.Myllyniemi, L.Lee, A.Kujansivu, S.Heiskanen
       klo 10:30 (synt 2009-2010) 3. erä: M.Henttonen, O.Aaltonen, Pennanen, Muhonen

P8 60m klo 10:34 (synt 2009-2010) 1. erä: J.Holopainen, E.Hakanen, Merenheimo, Ju.Savolainen, U.Aro
       klo 10:37 (synt 2009-2010) 2. erä: F.Oosi, Cr.Peter, L.Jokinen, Salovaara, Ve.Keto, Auvinen
       klo 10:40 (synt 2009-2010) 3. erä: Nu.Niemistö, San.Talsta, S.Adun, Aitolehti, Day  
       klo 10:43 (synt 2009-2010) 4. erä: O.Paatela, Uittamo, Wesanko, A.Adun, E.Sundholm

T10 60m klo 10:47 (synt 2007-2008) 1. erä: Rintala, Hakola, Kosonen, H.Salo, Westerholm 
        klo 10:50 (synt 2007-2008) 2. erä: Öhrnberg, Peltola, Erämetsä, Ilomäki, Salin, R.Koskela
        klo 10:53 (synt 2007-2008) 3. erä: T.Henttonen, Seppälä, Ruska, Kennedy, Eiroma
        klo 10:56 (synt 2007-2008) 4. erä: Keto, Tossavainen, Reunanen, Filenius, Vallinoja, Sainio

P10 60m klo 11:00 (synt 2007-2008) 1. erä: Hämeenkorpi, Man.Harjula, D.Lee, Pyykönen, A.Aro, Mau.Harjula
        klo 11:03 (synt 2007-2008) 2. erä: El.Puhakka, Aru, Andreasen, Jo.Savolainen, Halonen, Lounasheimo
        klo 11:06 (synt 2007-2008) 3. erä: Happo, Anttila, Imoro, Leo Heinonen, Raerinne, Jokinen

T12 60m klo 11:10 (synt 2005-2006) 1. erä: Vuori, Rahijärvi, Saloniemi, Eerola, Keisu
        klo 11:13 (synt 2005-2006) 2. erä: Pursiainen, I.Nyberg, Konttinen, Lakka, Krapf, Bäckman
        klo 11:16 (synt 2005-2006) 3. erä: Ashour, Ojanen, Korelin, Paatela, K.Koskiniemi
        klo 11:17 (synt 2005-2006) 4. erä: E.Puhakka, Martikainen, Hale, Virrantuomi, Johnsson
        klo 11:20 (synt 2005-2006) 5. erä: Velasquez, Vehko, Hannikainen, I.Aaltonen, Sokolnicki, Puikkonen 
        klo 11:23 (synt 2005-2006) 6. erä: Vaha, S.Siirtola, Gashi, Niemi, Talsta, Ch.Peter

P12 60m klo 11:27 (synt 2005-2006) 1. erä: Rytkönen, L.Hirsto, Nyberg, Lee.Heinonen, Salmi
        klo 11:30 (synt 2005-2006) 2. erä: J.Siik, Jalava, Reinikainen, Kokkonen, Pöyry, Mercier
        klo 11:32 (synt 2005-2006) 3. erä: Willberg, Turpeinen, J.Sundholm, Salo, Järvelin, O.Koskela
        klo 11:35 (synt 2005-2006) 1. V.Heinonen, L.Kylmäpuro, Ee.Sormunen, J.Siltala, Ei.Sormunen

T14 60m klo 11:39 (synt 2003-2004) 1. erä: Korhonen, Markkanen, Jussila, Holst, Kero, Koskela
        klo 11:42 (synt 2003-2004) 2. erä: Viljanen, Voutilainen, Leveelahti, Kontala, Saukkonen

P14 60m klo 11:46 (synt 2003-2004) 1. erä: Jantunen, Mäkelä, Lysmä, P.Koskiniemi, Sipilä
        klo 11:49 (synt 2003-2004) 2. erä: Vorselman, Niinikoski, B.Lee, J.Heinonen, Nikkola 
        klo 11:52 (synt 2003-2004) 3. erä: L.Pihlavisto, Lemetti, Laakso, Vi.Kylmäpuro, Westerlund

N16 60m klo 11:56 (synt 2001-2002) 1. erä: Berg, Toivonen, Ahtola, C.Strömberg, El Founti
        klo 11:59 (synt 2001-2002) 2. erä: Eriksson, Samberg, S.Siltala, Häggqvist, Berden

M16 60m klo 12:03 (synt 2001-2002) 1. erä: Klinga, A.Pihlavisto, K.Aaltonen, J.Hirsto
        klo 12:03 (synt 2001-2002) 2. erä: Timgren, Kaukonen, Laine

N 60m   klo 12:07 (synt -2000)     1. erä: A.Siirtola, Andberg

M 60m   klo 12:11 (synt -2000)     1. erä: Björklund, Hieta, E.Strömberg, Ve.Kylmäpuro, Tammi
        klo 12:14 (synt -2000)     2. erä: Lindberg, Abdi Mustaf, T.Aaltonen, Multanen

T12 60m aj klo 12:30               1. erä: Korelin, Ch.Peter, Sokolnicki, Virrantuomi, K.Koskiniemi
           klo 12:33               2. erä: Vehko, Gashi, S.Siirtola, Niemi, Martikainen 

P12 60m aj klo 12:37               1. erä: Järvelin, L.Kylmäpuro, Ei.Sormunen, Ee.Sormunen, J.Sundholm

T14 60m aj klo 12:43               1. erä: Voutilainen, Leveelahti, Kontala, Saukkonen

P14 60m aj klo 12:50               1. erä: Multanen (M50), Niinikoski, Mäkelä, B.Lee, P.Koskiniemi
           klo 12:53               2. erä: Vorselman, Vi.Kylmäpuro, Westerlund, L.Pihlavisto, Nikkola 



Kenttälajit:

T6&P6 Pituus klo 10:10 alkaen heti juoksun jälkeen (hyppypaikka 1, kentällä)
T8&P8 Pituus klo 10:50 (hyppypaikka 2, radan vieressä)
T10&P10 Pituus klo 11:20 (hyppypaikka 1, kentällä)


Ennakkoilmoittautuneille ilmaiset kisat, eikä varmistusta ennen kisaa! Jälki-ilmoittautuneet 45 min ennen juoksua (10 eur). Eräjaot tehdään perjantaina ennen kilpailua. VIIME HETKEN PERUUTUKSISTA tekstari tai Whatsapp-viesti Tindelle 040-5391887 (jotta ei jää tyhjiä ratoja)!