Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
14.10. klo 13:00 Espoonlahden Heittokisat 2017 Aikataulu (päivitetty: 15:41 12.10.2017)
Tervetuloa Espoonlahden heittokilpailuihin la 14.10.

Huom! Jälki-ilmoittautuneet heittävät joko viimeisessä tai ennakkoilmoittautuneiden jälkeisessä uudessa heittoryhmässä 4.


14.10. KIEKKORYHMÄT					
					
KIEKKORYHMÄ 1 klo 13:00
					
Sarja	Nimi		        Seura 		        PB
T11	Jenniina Eronen		Espoon Tapiot		-
T11	Tara Hatakka		Vantaan Salamat		14,95
T13	Kiia Korander		Vihdin Viesti		16,66
T13	Maria Mäki-Petäys	Espoon Tapiot		17,17
T11	Elmiina Siikala		Espoon Tapiot		19,97
T13	Iiris Ojala		Espoon Tapiot		20,27
T11	Aino Ikäheimo		Espoon Tapiot		20,69
T11	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		23,73
T13	Julia Nystrand		Esbo IF		        25,29
T15	Saskia Nahi		Espoon Tapiot		36,76
P11	Juho Suominen		Piikkiön Kehitys	36,90
T13	Lyydia Herrala		Kokemäen Kova-Väki YU	37,20
T13	Pinja Naula		Turun Urheiluliitto	44,25

	
KIEKKORYHMÄ 2 klo 14:05

P11	Emil Alhopuro		Espoon Tapiot		-
P09	Kevin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	10,41
P11	Aapo Vanhanen		Espoon Tapiot		18,50
P11	Juho Herrala		Kokemäen Kova-Väki YU	25,21
P13	Matias Tapanainen	Espoon Tapiot		27,14
P13	Pyry Selin		Keravan Urheilijat	31,38
P11	Riku Naula		Turun Urheiluliitto	32,55
P13	Robin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	33,20
P13	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat	35,47
P13	Mikko Huhta		Nurmijärven YU		35,84
P13	Samuel Shams		Kenttäurheilijat -58	39,22
P13	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima	46,16


KIEKKORYHMÄ 3 klo 15:05

N17	Lina Olenius		Borgå Akilles		-
M50	Petri Korander		Vihdin Viesti		30,07
P15	Juho Suominen		Piikkiön Kehitys	30,08
M75	Stig Bäcklund 		Isnäs Start Loviisa	37,38
P15	Ahti Pokkinen		IF Sibbo-Vargarna	43,88
P15	Kaius Kaleva		Espoon Tapiot		47,70
M	Riku Kauppila		Keski-Uudenmaan YU	50,68
M	Oskari Perälampi	Länsi-Uudenmaan Urh.	56,92




14.10. KUULARYHMÄT					
					
KUULARYHMÄ 1 klo 13:00
				
Sarja	Nimi		        Seura 		        PB
P11	Emil Alhopuro		Espoon Tapiot		-
P11	Aarni Ikäheimo		Espoon Tapiot		-
P09	Kevin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	6,85
P11	Riku Naula		Turun Urheiluliitto	7,95
P11	Juho Herrala		Kokemäen Kova-Väki YU	8,47
P11	Aapo Vanhanen		Espoon Tapiot		8,79
P13	Pyry Selin		Keravan Urheilijat	9,55
N17	Neea Nurmi		Espoon Tapiot		10,70
P13	Robin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	11,29
P13	Samuel Shams		Kenttäurheilijat -58	11,90
P11	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat	12,37

			
KUULARYHMÄ 2 klo 14:05					

T13	Kiia Korander		Vihdin Viesti		-
T11	Tara Hatakka		Vantaan Salamat		5,64
T11	Jenniina Eronen		Espoon Tapiot		6,22
T13	Iiris Ojala		Espoon Tapiot		7,13
T11	Elmiina Siikala		Espoon Tapiot		7,70
T11	Aino Ikäheimo		Espoon Tapiot		7,97
T11	Natalie Saarinen	Espoon Tapiot		8,52
T13	Maria Mäki-Petäys	Espoon Tapiot		8,59
M50	Petri Korander		Vihdin Viesti		9,79
T13	Lyydia Herrala		Kokemäen Kova-Väki YU	10,44
P15	Ahti Pokkinen		IF Sibbo-Vargarna	12,33
T13	Pinja Naula		Turun Urheiluliitto	13,29
P15	Kaius Kaleva		Espoon Tapiot		13,58
							
	
KUULARYHMÄ 3 klo 15:05					

T15	Elisa Huhta		Nurmijärven YU		8,42
N19	Neea Nurmi		Espoon Tapiot		8,45
P13	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat	11,19
P13	Mikko Huhta		Nurmijärven YU		12,22
P11	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima	13,25