Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Syyskuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
  Lokakuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
  Marraskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.09.seuracupSeuraCup Kilo-sarjan finaali Tampere30.08.
la 01.09.seuracupSeuracup Giga -sarjan finaaliValkeakoski29.08.
la 01.09.seuracupMega-sarjan seuracupin finaaliUrjala30.08.
la 01.09.seuracupSeuracup TERA-sarjan finaaliNokia30.08.
la 01.09.pkKuohun TasoittavaVaajakoski -
la 01.09.maratonVaasa MaratonVaasa27.08.
la 01.09.pkRuskamaraton täysmaratonKittilä -
la 01.09.pkRistiinan Urheilijoiden mestaruuskilpailutMikkeli / Ristiina -
la 01.09.pkTuupovaaran tuloskisaJoensuu -
la 01.09.pkKeihäskisatNurmijärvi28.08.
la 01.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 02.09.pkRadiomäen heitto-otteluLahti30.08.
su 02.09.pk59. Pyhäntä-hölkkäPyhäntä31.08.
su 02.09.pk88. Kansainvälinen Kaisaniemen JuoksuHelsinki02.09.
su 02.09.aa7. TilastopajacupTurku30.08.
su 02.09.pkav. Kipinän SarjakilpailufinaaliLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI -
su 02.09.pkHöstkastMalax01.09.
su 02.09.pkSyyssatasetLapinlahti31.08.
su 02.09.pkSalonjokilaakso-juoksuSalo30.08.
su 02.09.seuraSeurakisatPyhäjoki01.09.
su 02.09.pkArctic-heitotRovaniemi01.09.
su 02.09.pkDistriktstävlingKimito28.08.
ma 03.09.seuraSeurakisatLiperi -
ma 03.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 03.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo31.08.
ma 03.09.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ti 04.09.pkEsbo-Grankulla skolmästerskapEsbo03.09.
ti 04.09.pkViikkokisatImatra -
ti 04.09.seuraSilja Line SeurakisatKuopio02.09.
ti 04.09.pkJärvituuliCup 7Keuruu02.09.
ti 04.09.pkKultajousi kuukausikisat 5/5Kuopio02.09.
ti 04.09.pkSeiväskoulun syyskisaLahti04.09.
ti 04.09.pmpm-ratakävelyt P/T9-15, M/N17, M/NMynämäki30.08.
ti 04.09.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 04.09.aaNuorisokansalliset / Etelä-Pohjanmaan Timanttiliigan 5. osakilpailuKauhava02.09.
ti 04.09.pkKlaukkalan syysmoukari 1 ja NUY:n mestaruustonnitNurmijärvi01.09.
ti 04.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä Helsinki02.09.
ti 04.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 6Veikkola02.09.
ti 04.09.pkOp Oulu Tiistaikisa VIOulu02.09.
ti 04.09.pkMoukaripörssin moukari ja kuulaPori03.09.
ke 05.09.pkPohjois-Karjalan koululaisten piirinmestaruuskilpailutLieksa03.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 05.09.pkKeU:n mestaruus kilpailutSavonlinna, Kerimäki02.09.
ke 05.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo03.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatJanakkala04.09.
ke 05.09.pmPm-ottelut 9-15vPori03.09.
ke 05.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani01.09.
ke 05.09.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo04.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatHelsinki03.09.
ke 05.09.pkSisulisämoukarikisat INousiainen02.09.
ke 05.09.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo -
ke 05.09.pkViikkokisaAlavieska04.09.
ke 05.09.pkViiskunta kisatKuortane03.09.
to 06.09.pkEsbo-Grankulla Skolmästerskap för högstadierEsbo03.09.
to 06.09.pkYleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki - TeuvaKristiinankaupunki -
to 06.09.pkKuortaneen keihäsmafian avoimet mestaruuskilpailutKuortane06.09.
to 06.09.pkIkaalisten SyyskisatIkaalinen04.09.
to 06.09.pkRegiontävlingKyrkslätt04.09.
to 06.09.seuraSeurakisatRaisio -
to 06.09.pkSisulisätOrivesi04.09.
to 06.09.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 4Parainen05.09.
to 06.09.pkAvoin aluekilpailuKajaani04.09.
to 06.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluSalo03.09.
to 06.09.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari04.09.
pe 07.09.pkSyysheitotSomero05.09.
pe 07.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo -
la-su 08.-09.09.SMSM-viestitMikkeli31.08.
la 08.09.pkYleisurheilukisatRanua02.09.
la 08.09.pmSisuottelut IIRanua06.09.
la 08.09.pkHeitto-otteluUusikaupunki05.09.
la 08.09.pkEpun kie-kuu cup osakilpailuJalasjärvi05.09.
la-su 08.-09.09.pkAv Tul.n Järvi- Suomen Kyvyt Esiin mestaruuskilpailutLeppävirta02.09.
la 08.09.maantiej.Akaan Mesihölkkä, KISA PERUTTUAkaa -
la 08.09.pkMoukaripörssin heittokinkeritPori07.09.
la 08.09.pkSeipään tuloskisaHimanka08.09.
la-su 08.-09.09.pkPyhäselän XVIII heittohyppypäivätJoensuu06.09.
la 08.09.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo05.09.
la 08.09.pkKoski-Vähälän KarijasutYlivieska06.09.
la 08.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 09.09.pkAluekisat Lieto05.09.
su 09.09.pkReisjärven aluekilpailutReisjärvi06.09.
su 09.09.pkValkeakosken NuorisokisatValkeakoski07.09.
su 09.09.maantiej.Lasse Viren hölkkäMyrskylä -
su 09.09.pkTöysän mestaruuskisat ja ennätysten murskajaisetTöysä07.09.
su 09.09.pk58-HeitotVantaa 06.09.
su 09.09.pkVehmaisten KeihäsTampere07.09.
su 09.09.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 10.09.pkSyysheittelytPolvijärvi09.09.
ma 10.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.09.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 10.09.pkAkilles mästerskap 9 - Akilleen mestaruuskisat 9Borgå - Porvoo -
ti 11.09.pkHippokisatLoimaa08.09.
ti 11.09.pkKlaukkalan syysmoukari 2Nurmijärvi08.09.
ti 11.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 2. päiväHelsinki09.09.
ti 11.09.pkVetelin avoimet aluekilpailutVeteli09.09.
ti 11.09.pkViikkokisaImatra -
ti 11.09.pkHeitto-cupTampere10.09.
ti 11.09.pkMoukaripörssin syksyn kiekko ja kuulaPori10.09.
ti 11.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 7Veikkola09.09.
ti 11.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki09.09.
ke 12.09.pkSuomussalmen koululaisten yleiurheilumestaruuskilpailutSuomussalmi -
ke 12.09.pkVänärin SyyskisatKUOPIO09.09.
ke 12.09.seuraSeurakisatVantaa 09.09.
ke 12.09.amAM-KymppiVantaa 09.09.
ke 12.09.pk58-Cup 5/5Vantaa 09.09.
ke 12.09.pkPitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia11.09.
ke 12.09.pkPuijon PuserrusKuopio10.09.
to 13.09.pkRegiontävlingKyrkslätt11.09.
to 13.09.pkHIFK MoukarikilpailuHelsinki12.09.
to 13.09.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.09.
to 13.09.pkSisulisämoukarikisat IINousiainen10.09.
pe 14.09.pkSeuraottelu HKV-LahdA-TP-TuULHelsinki13.09.
pe-la 14.-15.09.maratonFinlandia MarathonJyväskylä -
pe 14.09.pkVI Iltavalo 3000mKokkola, Ullavan urheilukenttä12.09.
la-su 15.-16.09.pkKoululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailutHämeenlinna06.09.
la 15.09.pkAvoimet heitto 5-ottelutJalasjärvi10.09.
la 15.09.pmSupersisuottelutT/P9-13Ähtäri12.09.
la 15.09.pkUudyn pm-moniottelut 9-13 vVihti12.09.
la 15.09.pkPärnä TrailLiperi12.09.
la 15.09.pkNousiaisten heittokisatNousiainen12.09.
la 15.09.pkHeittokisat - Kuula, Kiekko ja MoukariMaaninka13.09.
la 15.09.pmHelsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2Vantaa11.09.
la 15.09.maratonKiiminki-maratonOulu -
la 15.09.maraton11. Espoo Rantamaraton ja RantapuolikasEspoo -
la 15.09.pkLärkkulla Games lisälajit 1Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis13.09.
la 15.09.pkAlueelliset syyskisatÄänekoski12.09.
la 15.09.pkSyysseiväsKoski Tl -
la 15.09.maratonTampere PuolimaratonTampere -
la 15.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la 15.09.seuracupSFI-seriefinalMariehamn -
su 16.09.pkVantaan Salamat mestaruuskisatVantaa13.09.
su 16.09.pkHeitto-cupTampere15.09.
su 16.09.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen heitto-ottelutLeppävirta -
su 16.09.pkSirkjärven ympärijuoksuLappeenranta, Ylämaa12.09.
su 16.09.pkSeuranmestaruuskaarina14.09.
su 16.09.pkMERKKIMITALICUP finaaliLieto12.09.
su 16.09.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo14.09.
su 16.09.pkAvoimet pk. hyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki13.09.
su 16.09.maantiej.Espoo Rantakymppi ja RantavitonenEspoo -
su 16.09.pkSherwood RunKerava -
su 16.09.pk45. Herrala HölkkäHollola Herrala07.09.
su 16.09.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki14.09.
su 16.09.pkAiniovaaran YmpärijuoksuYlitornio -
su 16.09.pkKeuruun syysseiväsKeuruu14.09.
ma 17.09.pkMotonet-kuukausikisatJoensuu16.09.
ma 17.09.pkAv aikuisten pm- kilpailutLeppävirta -
ma 17.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere17.09.
ti 18.09.pkKLL:n Pohjois-Pohjanmaan Yu - mestaruuskilpailutPudasjärvi14.09.
ti 18.09.pkSeiväskoulun syyskisaLaitila17.09.
ti 18.09.pkRatakauden PäätöskisaOulu16.09.
ti 18.09.pkSeiväskilpailuTampere18.09.
ti 18.09.pkViikkokisaLappeenranta -
ke 19.09.pkLahden koulukisat yläkoulut ja lukiotLahti -
ke 19.09.pkSyysseiväsLahti18.09.
ke 19.09.pmpm-sisulisäottelut T/P 9-13Jyväskylä14.09.
ke 19.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailuiden avoimet lajitHelsinki17.09.
ke 19.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailutHelsinki17.09.
ke 19.09.pkSyysviestitEspoo17.09.
to 20.09.pkLahden koulukisat alakoulutLahti -
to 20.09.pkKLL:n VS:n yläasteiden ja lukioiden piirikisatLieto14.09.
to 20.09.seuraSeurakisatMultia -
to 20.09.pkPyhäselän syyskisatJoensuu -
to 20.09.pkUrhon heitot ITurku20.09.
to 20.09.pkPyhtään kunnan yleisurheilumestaruuskilpailutPyhtää18.09.
to 20.09.pkLöylyn syysheitot 1Naantali19.09.
to 20.09.pkSyysviestitRovaniemi20.09.
la 22.09.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut IITampere19.09.
la 22.09.maraton37. Kullervo-maratonLappeenranta (Joutseno)14.09.
la 22.09.pkKaustisen syysheitotKaustinen19.09.
la 22.09.SMSM-maratonLappeenranta (Joutseno)14.09.
la 22.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestiKarttula17.09.
la 22.09.pkSuomen Perinneurheiluliiton viralliset Olympiapainonheiton SM-kilpailutVirrat20.09.
la-su 22.-23.09.pkSAUL:n SM-moniottelutKirkkonummi12.09.
la 22.09.pkKaarlon JuoksuPosio20.09.
la-su 22.-23.09.pkSyysmoniottelutLaitila19.09.
la 22.09.maantiej.28. Kuortaneen maastofinaaliKuortane15.09.
la 22.09.pkHaaga RunHelsinki22.09.
la 22.09.maantiej.RuissalojuoksutTurku -
la 22.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 23.09.pkErän avoimet mestaruuskisatHelsinki19.09.
su 23.09.pkPk-heittokisatMikkeli / Ristiina20.09.
su 23.09.pkTriangeli/Lady-Triangeli/Minitriangeli (Seuraottelu LLuja - VsV - KK-V)Kokemäki20.09.
su 23.09.pkTammelan kunnanmestaruuskisat/ Uuden kentän avajaisetTammela20.09.
su 23.09.pkPakopirtin JuoksuUtajärvi Ahmas Ahmaksen Perinnekulän maasto17.09.
su 23.09.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala20.09.
su 23.09.pkKuonan Kymppi / KeU Cup 6Savonlinna, Kerimäki20.09.
su 23.09.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T11-9Laitila19.09.
su 23.09.pkLärkkulla Games lisälajit IIRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis21.09.
su 23.09.pkVehmaisten keihäsTampere22.09.
su 23.09.pkSyysheitotRovaniemi22.09.
ti 25.09.pkKLL:n VS:n ala-asteiden piirikisatLieto19.09.
ti 25.09.pkHeittokisaJyväskylä24.09.
ti 25.09.pkItä-Vantaan maastot 1/3Vantaa 24.09.
ti 25.09.pkMini Maaria katujuoksuTurku21.09.
ke 26.09.pmHämSY:n pm-sisulisämaastoviestiLempäälä22.09.
to 27.09.pkUrhon heitot IITurku -
pe 28.09.pk28. Kuvansin YöjuoksuJoroinen -
pe 28.09.pkYöjuoksuTurku24.09.
la 29.09.pkTarmon heittoviisiotteluHelsinki25.09.
la-su 29.-30.09.pkTU-38 avoimet seuran mestaruusheitotTampere27.09.
la 29.09.seuraSeurakisatRovaniemi -
la 29.09.pkHuittisten Hullu HölkkäHuittinen25.09.
la 29.09.pkKataja-hölkkäJoensuu -
la 29.09.pkHuurreheitotLeppävirta -
la-su 29.-30.09.pkKirkkonummen Kunnan Avoimet MestaruuskilpailutVeikkola28.09.
la 29.09.pkKauniston maraton, puolimaraton ja varttimaratonHaapajärvi24.09.
la 29.09.maantiej.3. Iso - Syöte Classic trail runPudasjärvi25.09.
la 29.09.pkKirkkolammen juoksuRovaniemi27.09.
la 29.09.maantiej.9. Huippukymppi - IsosyötePudasjärvi25.09.
la 29.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 30.09.pkTuiskun heittokisat IIRusko27.09.
su 30.09.pkArctic-heitotRovaniemi29.09.