Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Syyskuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
  Lokakuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
  Marraskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 13.08.pkViikkokisat ja pk kilpailu Leppävirta -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 13.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.08.pkMotonet-kuukausikisatJoensuu12.08.
ma 13.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 13.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.08.
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 13.08.seuraSeurakisatJärvenpää12.08.
ma 13.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 5Savonlinna, Kerimäki -
ma 13.08.seuraSeurakisatKarunki -
ma 13.08.seuraSeurakisatKouvola -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatRovaniemi10.08.
ti 14.08.pkPaunucup IVJämsä11.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatKajaani12.08.
ti 14.08.pkKymenlaakson pm -ottelut T/P 9-13v, osa 2Kouvola /Koria10.08.
ti 14.08.seuraSeurakisatJanakkala13.08.
ti-ke 14.-15.08.amEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestitPorvoo - Borgå11.08.
ti 14.08.pkImatran Inkeri kisat, Karhumäen kentän avajaiskisatImatra09.08.
ti 14.08.pkOsuskauppa Maakunnan lasten kisailutKajaani12.08.
ti 14.08.pkKarkkPo-NuKi-ViVi seuraotteluVihti12.08.
ti 14.08.seuraSeurakisatParkano13.08.
ti 14.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala12.08.
ti 14.08.pkkokkolantyöväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola14.08.
ti 14.08.pkSeuraottelu Veto-Visa-Vire IIILapinlahti12.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatIitti13.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 14.08.pkSprinttikisatRovaniemi13.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero14.08.
ke 15.08.pkJunnut radalleTampere14.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.08.seuraSeurakisatPori13.08.
ke 15.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruuskisatLIMINKA13.08.
ke 15.08.pkHeinola Games / Lahden piirin Heittocupin osakilpailuHeinola12.08.
ke 15.08.pkPorin Tarmon 110-vuotisjuhlakilpailuPori13.08.
ke 15.08.pkTähtikisojen lisälajiSeinäjoki10.08.
ke 15.08.pkLieksan kaupunginmestaruuskisatLieksa14.08.
ke 15.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.08.seuraSeurakisatKarkkila14.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatKEMI14.08.
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatVantaa14.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke-to 15.-16.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11, ja P/T13-15Salo10.08.
ke 15.08.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki10.08.
ke 15.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat13.08.
ke 15.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki13.08.
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 15.08.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 15.08.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 15.08.seuraSeurakisatYlitornio -
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki16.08.
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 16.08.pkEPUn Moukari cupKristiinankaupunki14.08.
to 16.08.aaElokansallisetVeteli13.08.
to 16.08.pkLempäälän yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä15.08.
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 16.08.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.08.seuraSeurakisatRanua -
to 16.08.pk4.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 16.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 1Parainen15.08.
to 16.08.pkSisulisätOrivesi14.08.
to 16.08.pkRt 7-13 årKORSHOLM14.08.
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 16.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 16.08.pkValtimon pitäjänmestaruuskilpailutValtimo -
to 16.08.seuraSeurakisatJakobstad15.08.
pe-su 17.-19.08.pkSAUL:n SM-kilpailutHelsinki07.08.
pe 17.08.pkHimangan urheilijoiden elonkorjuukisatHimanka14.08.
pe 17.08.pkAvoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi15.08.
la-su 18.-19.08.pmUudyn pm 9-15vRiihimäki15.08.
la 18.08.pmSisukävelytRovaniemi15.08.
la 18.08.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Joensuu15.08.
la 18.08.pmSatakunnan piirin sisulisäviestitKankaanpää15.08.
la 18.08.pmSisuhuipentuma Rovaniemi15.08.
la 18.08.pkErän ottelut 2018Helsinki17.08.
la-su 18.-19.08.pmNåid F/P dagar 9-13 årRaseborg/Karis14.08.
la 18.08.pkSpotox Heittopörssi ja VARSY:n juoksucup osakilpailuKaarina15.08.
la 18.08.pkTakaperinjuoksun SM ja avoimet LaVen mestaruuskisat (KILPAILU PERUTTU PÄÄLLEKKÄISYYKSIEN VUOKSI)Lappajärvi15.08.
la 18.08.pmHämSY:n pm- sisulisäviestit Forssa13.08.
la 18.08.aaIin kisatIi14.08.
la 18.08.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi15.08.
la 18.08.pkKurikan markkinajuoksuKurikka -
la 18.08.aaVuosaari GamesHelsinki15.08.
la 18.08.maratonPaavo Nurmi MarathonTurku -
la 18.08.pmEtelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentumaMikkeli15.08.
la 18.08.amAluemestaruusviestitKokkola15.08.
la 18.08.pkIvar Wilskman- heitotTöysä16.08.
la 18.08.pmpm-viestit 9-17 vParikkala11.08.
la 18.08.pkKeilahalli Shot Put Loimaa 2018Loimaa05.08.
la 18.08.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo16.08.
la 18.08.maantiej.Salpausselkä XC-HALF-MaratonLahti -
la 18.08.amItäisen alueen aluemestaruusviestitMikkeli15.08.
su 19.08.pkHeitto-cupTampere18.08.
su 19.08.maraton15. Kymen Sanomat puolimaratonHamina14.08.
su 19.08.pk51. Auliksen olympialaisetJämsä16.08.
su 19.08.pmPohjois-Savon pm-viestit 9-15 v.Varkaus14.08.
su 19.08.pmPSM- ja sisuviestitOulu15.08.
su 19.08.maratonVesijärvi puolikasLahti -
su 19.08.pmSisuviestitAlavus15.08.
su 19.08.pkTuloskisat Keitele18.08.
su 19.08.pkHannun keihäskisaOutokumpu16.08.
su 19.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala17.08.
su 19.08.seuraSeurakisatKuusamo -
su 19.08.tähtiKarhula Games 2018 - Kotkan TähtikisatKotka15.08.
su 19.08.amAluemestaruusviestitTurku15.08.