Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Lokakuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
  Marraskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
  Joulukuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48           1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 30.07.seuraSeurakisatLappeenranta25.07.
ma-ti 30.-31.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 30.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 30.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 30.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala23.07.
ma-ti 30.-31.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v.Helsinki27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKempele29.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 30.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 30.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisatLaihia29.07.
ma 30.07.pkAv aikuisten pm- kilpailutLeppävirta -
ma 30.07.pkRegiontävling / AluekilpailuMalax / Maalahti29.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatPudasjärvi29.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatSonkajärvi27.07.
ti 31.07.pkPuuhamaa-cupJanakkala29.07.
ti 31.07.po17v. PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Laitila28.07.
ti 31.07.pkTuloskisatJuankoski30.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 31.07.pkElokuun kisat (heinäkuussa)KEMI27.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 31.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 31.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 31.07.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatParkano30.07.
ti 31.07.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå27.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatKouvola -
ti 31.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki28.07.
ti 31.07.pkAvoimet K-Marketin kisatJoensuu -
ti 31.07.pkAluekilpailut Kokkola29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 31.07.pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala29.07.
ti 31.07.pkOsuuskauppa Maakunnan lasten kisailutKajaani29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 01.08.pkTarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6.Hämeenlinna29.07.
ke 01.08.pkJunnut radalleTampere31.07.
ke 01.08.pmM/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet)Turku29.07.
ke 01.08.aa5. TilastopajacupTurku29.07.
ke 01.08.seuraSilja Line SeurakisatTupos -
ke 01.08.seuracupSeuracupin II-osaKankaanpää30.07.
ke 01.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke-to 01.-02.08.pmKe-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2Lahti27.07.
ke 01.08.seuracupSeuracup.2. osakilpailiSuomussalmi28.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKEMI31.07.
ke 01.08.pkKiekon tuloskilpailutKeitele31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 01.08.seuracupFöreningscup deltävling IINedervetil29.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKarkkila31.07.
ke 01.08.pkViiskunta-kisatSoini31.07.
ke 01.08.pkTarmon AluekilpailutVihti29.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 01.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 01.08.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 01.08.pmDistriktstävlingMariehamn -
to 02.08.pkKeskipäivän koitoksetJoensuu01.08.
to 02.08.seuraSeurakisatHyvinkää31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki02.08.
to 02.08.pkRaahen seiväs-ja korkeuskisatRaahe31.07.
to 02.08.maantiej.Iitti-hölkkäIitti29.07.
to 02.08.pkSeuracupRuokolahti27.07.
to 02.08.seuracupSeuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2Kuopio30.07.
to 02.08.seuraSeurakisatRaisio -
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Ilmajoki01.08.
to 02.08.seuraSeurakisatSäkylä -
to 02.08.pkHSU:n kuulakisaHyvinkää29.07.
to 02.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski01.08.
to 02.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula31.07.
to 02.08.pkDM långa sträckorKorsholm31.07.
to 02.08.pkKEV kisatkuusamo31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatHarjavalta -
to 02.08.pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 3/4Inkoo -
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Kauhava01.08.
to 02.08.seuraSeurakisatHyrylä01.08.
to 02.08.pkPomppu-Ukkojen seiväsHelsinki -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 03.08.pkMyyrmäen heitto 5-otteluVantaa03.08.
pe-su 03.-05.08.SMSM-kilpailut M/N19-22Laitila26.07.
pe 03.08.pkSisulisätOrivesi02.08.
la 04.08.pkKempele Z-Maraton ja SAUL SM-MaratonKempele -
la 04.08.maantiej.PNM TrailNousiainen -
la-su 04.-05.08.pmKainuun sisuhuipentumaPaltamo31.07.
la 04.08.pkKaustisen Juhlaheitot IIIKaustinen01.08.
la-su 04.-05.08.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä30.07.
la 04.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Pyhtää30.07.
la-su 04.-05.08.pmKnattefinalenVasa31.07.
la 04.08.pkToijala Junior GamesAkaa02.08.
la 04.08.maantiej.Karhu-HölkkäRanua03.08.
la 04.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane01.08.
la 04.08.maratonHämeenlinnan Kaupunkimaraton ja Puolimaraton sekä maantie 10 kmHämeenlinna30.07.
la 04.08.pkHelsinki Twilight Run and WalkHelsinki04.08.
su 05.08.pkEläinpuistokisatÄhtäri03.08.
su 05.08.seuracupSeuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisaNokia03.08.
su 05.08.pkMoukarin- ja painonheittokisatTyrnävä03.08.
su 05.08.maantiej.HillamaastotRanua29.07.
su 05.08.seuracupSeuracup Hämsyn 2.divisioonan 2.osakilpailuYlöjärvi03.08.
su 05.08.pkAikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelukisa 5.8.2018 klo 13.00 alkaenSulkava30.07.
su 05.08.seuracupSeuracupIitti03.08.