Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 09.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 09.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi06.07.
ma 09.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 09.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 09.07.seuraSeurakisatPudasjärvi08.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ti 10.07.aaHämeGamesRiihimäki08.07.
ti 10.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Joensuu06.07.
ti 10.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu -
ti 10.07.amAluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 Seinäjoki08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatJalasjärvi10.07.
ti 10.07.pkKesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 10.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
ti 10.07.aaGatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisatSavonlinna06.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti10.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 10.07.pkSiiPo seiväs, pituus ja pikamatkatLapinlahti08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatParkano08.07.
ti 10.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame09.07.
ti 10.07.pkParkU kesäkisatParkano08.07.
ti 10.07.pkViikkokisatUrjala08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 10.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 10.07.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKEMI10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 11.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki08.07.
ke 11.07.pkJunnut radalleTampere09.07.
ke 11.07.pkArctic-heitotRovaniemi10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKerava -
ke 11.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Raisio06.07.
ke 11.07.pkJunnukisatLieksa10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatLiminka10.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 11.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 11.07.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 11.07.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila09.07.
ke 11.07.pkVisa-Veto-VireIisalmi05.07.
ke 11.07.aaKU-58 60v JuhlakisatVantaa07.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 11.07.pkVesan kisatRAAHE08.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 11.07.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli10.07.
ke 11.07.pkPiirikunnallisetKurikka10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 11.07.pkpm kävelyt 9-15Koria06.07.
to 12.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 12.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 12.07.pkFazer Reilu Cup VLahti09.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 12.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to-pe 12.-13.07.pmDm 14-19 årPedersöre08.07.
to 12.07.seuraSeurakisatKaavi11.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 12.07.pkHeinäkuun piirikunnallisetKaavi11.07.
to 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut P9-15Mynämäki07.07.
to 12.07.pkSisulisätOrivesi10.07.
to 12.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina12.07.
to 12.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 12.07.seuraSeurakisatUTAJÄRVI11.07.
pe-la 13.-14.07.aaHannes Junior GamesKuopio09.07.
pe-su 13.-15.07.aaJanakkala GamesJanakkala10.07.
pe 13.07.pkKaappoo Jouppilan muistokisatSeinäjoki11.07.
la 14.07.pmSisuottelut IIRanua10.07.
la 14.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä -
la 14.07.aaTimanttikisatSastamala11.07.
la 14.07.pkYleisurheilukisatRanua06.07.
la 14.07.pkSäkylän III MansikkamaratonSäkylä -
la-su 14.-15.07.aaNuoriso kansallisetLappeenranta09.07.
la 14.07.aaKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailuKauhajoki12.07.
la 14.07.pkKansalliset aikuisyleisurheilukilpalutKuhmoinen -
la 14.07.pkKnattestefett DMNärpes10.07.
la 14.07.pkAlavieska viikon kilpailuAlavieska13.07.
su 15.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa12.07.
su 15.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päiväOulu10.07.
su 15.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå10.07.
su 15.07.pkKorian Ponnen Kansalliset klpailutKouvola/ Koria10.07.
su 15.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali10.07.