Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Lokakuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
  Marraskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
  Joulukuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48           1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 01.07.pkAvoimet piirikunnallisetKokemäki01.07.
su 01.07.karnMoukarikarnevaalit, B-kilpailuKaustinen24.06.
su 01.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI28.06.
su 01.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski28.06.
su 01.07.pkKorian kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola28.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilpSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 01.07.pkAviisi Games IIKauhava30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Joutseno)29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKestilä -
ma 02.07.seuraSeurakisatTornio -
ma 02.07.seuraSeurakisatRaisio -
ma 02.07.seuraSeurakisatPori30.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 02.07.pkXII piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki28.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatVantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 02.07.pk58-Cup 3/5Vantaa 29.06.
ma 02.07.pkÖstra kretsens juniortävling Lovisa - Loviisa29.06.
ma 02.07.pkNuorten yleisurheilukilpailut Loviisa30.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 02.07.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatPudasjärvi01.07.
ma 02.07.seuraSeurakisatIi -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 02.07.pkVakka-otteluUusikaupunki27.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 02.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSonkajärvi30.06.
ti 03.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio01.07.
ti 03.07.aaIlkka Games 14Ilmajoki02.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatJanakkala02.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatJalasjärvi03.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 03.07.pmHämsyn pm-sisulisäottelut T/P12-13vAkaa / Viiala30.06.
ti 03.07.aa3. TilastopajacupTurku30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.07.
ti 03.07.pkKaJu juoksuilta (T/P 15 estehuipentuma)Kalajoki01.07.
ti 03.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatParkano02.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatUukuniemi03.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti02.07.
ti 03.07.pkEteläisen ja kaakkoisen alueen aluemestaruus estejuoksutKerava30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 03.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 03.07.seuraSeurakisatKälviä -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero03.07.
ke 04.07.aaJoensuu Junior GamesJoensuu01.07.
ke 04.07.pkJunnut radalleTampere02.07.
ke 04.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kouvola27.06.
ke 04.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu24.06.
ke 04.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 04.07.pkViikkokisatLappeenranta -
ke 04.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo02.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatLiminka03.07.
ke 04.07.pkXXXVI Knattekarnevalen (mångkamp/moniottelu)Vaasa01.07.
ke 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa03.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi04.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori01.07.
ke 04.07.pkEPU:n KieKuu-cupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi03.07.
ke 04.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10,P11,T11,T14 ja T15Kangasala01.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 04.07.seuraSeurakisatTervo04.07.
ke 04.07.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 05.07.pkVKS- cup Pylkönmäen osakilpailuPylkönmäki/Saarijärvi -
to 05.07.pmOtteluhuipentuma 9-15v.Savonlinna02.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHamina -
to 05.07.seuraSeurakisatHartola -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatSEURAKISA SIIRRETTY MA 9.7. Nakkila -
to 05.07.pkHyppy-pikajuoksukisatJuankoski03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 05.07.pmSisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15Akaa, Toijala02.07.
to 05.07.pkHuiluukisatMaaninka02.07.
to 05.07.pmM/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäiväNaantali01.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 05.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi03.07.
to 05.07.aaKannuksen Uran kansallisetKannus03.07.
to 05.07.pkSisulisätOrivesi03.07.
to 05.07.pmKainuun sisumoniottelut 1Kajaani01.07.
pe-su 06.-08.07.aaLohja Junior GamesLohja03.07.
pe-la 06.-07.07.amItäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekkoVarkaus02.07.
pe 06.07.pmHämSY:n M/N pm-kisat 2.päiväNokia03.07.
pe 06.07.pkXXX Varpaisjärven YöpuolimaratonVarpaisjärvi02.07.
la 07.07.pkOtteluhuipentuma 9-15 vuoiaatKannus04.07.
la-su 07.-08.07.amAluemestaruusottelut, MN17 ja MN19Lapua03.07.
la 07.07.pmEPUn SisuottelutLapua03.07.
la-su 07.-08.07.pkOttelukisatLapua03.07.
la 07.07.pkSeuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan ValttiForssa05.07.
la 07.07.pkEukon ja Ukon hölkkäSONKAJÄRVI01.07.
la-su 07.-08.07.pkSFI mästerskapJakobstad30.06.
la 07.07.pkAvoimet aitakilpailutUusikaupunki04.07.
la 07.07.pkHeittokisatTyrnävä05.07.
la 07.07.pkJuhan kuulakisaIisalmi05.07.
la-su 07.-08.07.aaLahti Junior MeetingLahti03.07.
la 07.07.pkKalliokosken LenkkiHalsua -
la 07.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 07.07.pkKihaushölkkäRääkkylä -
la 07.07.tähtiTähtikisat LahtiLahti02.07.
la 07.07.pkIX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 08.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päiväOulu03.07.
su 08.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele05.07.
su 08.07.pkLapin Leikautukset lisälajitRovaniemi05.07.
su 08.07.aaLapin LeiskautuksetRovaniemi02.07.
su 08.07.pkMarttilanharjun juoksuOulu, Ylikiiminki05.07.
su 08.07.maantiej.Vuores-juoksuTampere03.07.
su 08.07.aaKankaanpää GamesKankaanpää05.07.
su 08.07.aaLaitilan NuorisokansallisetLaitila05.07.
ma 09.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 09.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 09.07.seuraSeurakisatPudasjärvi08.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 09.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia08.07.
ma 09.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 09.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi06.07.
ti 10.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Joensuu06.07.
ti 10.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu09.07.
ti 10.07.aaHämeGamesRiihimäki08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatKangasala09.07.
ti 10.07.aaGatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisatSavonlinna06.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 10.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
ti 10.07.pkKesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala08.07.
ti 10.07.amAluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 Seinäjoki08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatJalasjärvi10.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti09.07.
ti 10.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame09.07.
ti 10.07.pkParkU kesäkisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 10.07.pkViikkokisatUrjala08.07.
ti 10.07.pkSiiPo seiväs, pituus ja pikamatkatLapinlahti08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 10.07.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ti 10.07.pkKEV-kisatkuusamo -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero10.07.
ke 11.07.pkSAUL:n Orivesi GamesOrivesi08.07.
ke 11.07.pkArctic-heitotRovaniemi10.07.
ke 11.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki08.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 11.07.seuraSeurakisatKEMI10.07.
ke 11.07.pkJunnut radalleTampere10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 11.07.seuraSeurakisatTupos -
ke 11.07.seuraSeurakisatKerava -
ke 11.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Raisio06.07.
ke 11.07.pkJunnukisatLieksa10.07.
ke 11.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 11.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 11.07.seuraSeurakisatHeinola09.07.
ke 11.07.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli09.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 11.07.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 11.07.pkKU-58 JuhlamoukariVantaa 08.07.
ke 11.07.pkVauhti kävelyKoria -
ke 11.07.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 11.07.pkAvoimet pitäjänmestaruusmaastotLeppävirta -
ke 11.07.pkVesan kisatRAAHE08.07.
ke 11.07.pkPiirikunnallisetKurikka10.07.
ke 11.07.aaKU-58 60v JuhlakisatVantaa08.07.
ke 11.07.pkVisa-Veto-VireIisalmi05.07.
ke 11.07.pkpm kävelyt 9-15Koria06.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 11.07.seuraSeurakisatTervo11.07.
to 12.07.pkForssan Salaman moukarikilpailuForssa 11.07.
to 12.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis09.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 12.07.pkFazer Reilu Cup VLahti09.07.
to 12.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 12.07.pkHeinäkuun piirikunnallisetKaavi11.07.
to 12.07.seuraSeurakisatKaavi11.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 12.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina12.07.
to 12.07.pkViiskuntakisatÄhtäri10.07.
to 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut P9-15Mynämäki07.07.
to-pe 12.-13.07.pmDm 14-19 årPedersöre09.07.
to 12.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 12.07.pkSisulisätOrivesi10.07.
to 12.07.pkPyhäselän heinäkisatJoensuu -
to 12.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 12.07.seuraSeurakisatUTAJÄRVI11.07.
pe-la 13.-14.07.aaHannes Junior GamesKuopio09.07.
pe-su 13.-15.07.aaJanakkala GamesJanakkala11.07.
pe 13.07.seuraSeurakisatKokkola12.07.
pe 13.07.pkKaappoo Jouppilan muistokisatSeinäjoki11.07.
pe 13.07.pkHöjdtävling / KorkeuskilpailuSibbo / Sipoo12.07.
la 14.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä -
la 14.07.pkTimanttikisojen lisälajiSastamala13.07.
la 14.07.aaTimanttikisatSastamala11.07.
la 14.07.pkYleisurheilukisatRanua10.07.
la 14.07.pkPerinneurheilu kilpailutKuopion Muuruvesi -
la 14.07.pkSäkylän III MansikkamaratonSäkylä -
la-su 14.-15.07.aaNuoriso kansallisetLappeenranta09.07.
la 14.07.pkKansalliset aikuisyleisurheilukilpalutKuhmoinen -
la 14.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski13.07.
la 14.07.pkKnattestafett DMNärpes10.07.
la 14.07.aaKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailuKauhajoki12.07.
la 14.07.pkAlavieska viikon kilpailuAlavieska13.07.
su 15.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päiväOulu10.07.
su 15.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå10.07.
su 15.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa12.07.
su 15.07.pkKorian Ponnen Kansalliset klpailutKouvola/ Koria10.07.
su 15.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali10.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPosio16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKempele15.07.
ma 16.07.pkAvoimet pitäjänmestaruuskisatPosio14.07.
ma 16.07.pkRatakusiaisetLieto11.07.
ma 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 16.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ma 16.07.pkAv aikuisten pm- kilpailutLeppävirta16.07.
ma 16.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 16.07.pkLujan av. heitotLaihia -
ma 16.07.seuraSeurakisatKuhmo16.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 16.07.pkMIKV ABC seurakisat 3Mikkeli13.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKarunki -
ma 16.07.seuraSeurakisatPudasjärvi15.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ti 17.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna15.07.
ti 17.07.pmPm-ottelut 9-13vParkano14.07.
ti 17.07.aaVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ti 17.07.seuracupSeuracupKokkola13.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatJalasjärvi17.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri17.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 17.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa16.07.
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ti 17.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKajaani16.07.
ti 17.07.pkMoukarikisatNousiainen14.07.
ti 17.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani15.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatJuuka16.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 18.07.pkAvoimet TUL Järvi-Suomen aikuisurheilijoiden 5- ja 3-ottelukilpailut sekä heinäkuun tuloskisa Savonlinna10.07.
ke 18.07.pkPaunucup IIIJämsä15.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 18.07.pkJunnut radalleTampere17.07.
ke 18.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 18.07.pkViikkokisatLappeenranta -
ke 18.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 18.07.pkViikkokisatVirrat15.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi16.07.
ke 18.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa16.07.
ke 18.07.pkHeinäkuun timanttikisatOutokumpu16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli17.07.
ke 18.07.pkTöysän kansalliset KorppukisatTöysä / Alavus16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju17.07.
ke 18.07.pkNuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailutKajaani12.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi18.07.
ke 18.07.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava16.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatNykarleby17.07.
to-su 19.-22.07.SMKalevan kisatJyväskylä11.07.
to 19.07.pkPyhäjärvi GamesEura16.07.
to 19.07.pkKalannin Vankan HeittokilpailutUusikaupunki16.07.
to 19.07.pkAviisi Games IIIKauhava18.07.
to 19.07.pkViispiikkinen cupKarstula18.07.
to 19.07.pkAluekilpailuSuomussalmi17.07.
to 19.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 19.07.pkSisulisätOrivesi17.07.
to 19.07.pkRatakymppi Forssa17.07.
to 19.07.pkKEV kisatkuusamo17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 19.07.seuraSeurakisatJakobstad18.07.
to 19.07.seuraSeurakisatHartola -
to 19.07.pkPolvijärvi-päivien ratakymppiPolvijärvi19.07.
pe 20.07.pkPolvijärven yleisurheilumestaruuskilpailutPolvijärvi20.07.
la-su 21.-22.07.pmPiirihuipentuma 9 - 15 vuotiailleIisalmi16.07.
la-su 21.-22.07.pkKuparivuoren KuninkaallisetNaantali17.07.
la 21.07.pmLänsi-pohjan Sisulisä huipentuma 1.päivä Tornio18.07.
la 21.07.pkSisulisän lisälajitTornio18.07.
la 21.07.pk44. Pentin olympialaiset Pylkönmäki/Saarijärvi -
la 21.07.pkSuomi-juoksuJoensuu -
la 21.07.pkIke-hölkkä ja lasten Kids- juoksuLokalahti -
la 21.07.pkKalevan kisat - Masters kutsukisa 100 mJyväskylä22.06.
la 21.07.pkRovaniemi City RunRovaniemi -
su 22.07.pkEPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailu (HUOM. PVÄ MUUTTUNUT)Lappajärvi21.07.
su 22.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala19.07.
su 22.07.pkVarstakisatUrjala20.07.
ma 23.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo20.07.
ma 23.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 23.07.pkFazer Reilu Cup VILahti20.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatPori21.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatLahti20.07.
ma 23.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra18.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatKerava22.07.
ma 23.07.pkDistriktstävlingMariehamn23.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 23.07.pkPiirikunnallisetKurikka22.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 23.07.seuraSeurakisatPudasjärvi22.07.
ma 23.07.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
ma 23.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti-ke 24.-25.07.pkEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vHyvinkää22.07.
ti 24.07.pkJärvituuliCup 5Keuruu22.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 24.07.pkPiikkiön Kehityksen yu-kilpailutkaarina21.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti23.07.
ti 24.07.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IIAlaveteli 23.07.
ti 24.07.pkKesäliiga 5.Akaa / Viiala22.07.
ti-ke 24.-25.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 2Kouvola18.07.
ti 24.07.pkMoukarikisat IINousiainen21.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 24.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IVOulu22.07.
ti 24.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna21.07.
ti 24.07.pkÖstra kretsens juniortävling Liljendal -
ti 24.07.pmPM-kävelyt 9-15v.Töysä22.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero24.07.
ke 25.07.pkJunnut radalleTampere24.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 25.07.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 25.07.pkArctic-heitotRovaniemi24.07.
ke 25.07.aa4. TilastopajacupTurku22.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatLiminka24.07.
ke 25.07.pkLU:n 90-v. JuhlakisatLieksa20.07.
ke-to 25.-26.07.pmHämSYn 17v pm-kilpailutHämeenlinna22.07.
ke 25.07.pkHeittokisatkuusamo23.07.
ke 25.07.seuracupSeuracup osa 2.Saarijärvi22.07.
ke 25.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 25.07.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.07.
ke 25.07.pkAkilles mästerskap gång - Akilleen mestaruuskisat kävelyBorgå - Porvoo -
ke 25.07.pmM/N pm-esteet (avoimet)Turku22.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatKristiinankaupunki25.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatMarttila -
ke 25.07.pkNuorisokisatvähäkyrö, Vaasa24.07.
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 25.07.pk3 Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa23.07.
ke 25.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
ke 25.07.pkHeinäkuun tuloskisatLiminka23.07.
to 26.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo23.07.
to 26.07.seuraSeurakisatRiihimäki -
to 26.07.seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina23.07.
to-su 26.-29.07.pmpm-sisulisähuipentumaTurku ja Kaarina23.07.
to 26.07.poPiiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä KarjalaIitti24.07.
to 26.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 26.07.pkSiiPo kiekko ja 300mMaaninka23.07.
to 26.07.seuraSeurakisatMalax25.07.
to 26.07.neNuorten EliittikisatVaasa23.07.
to 26.07.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola24.07.
to 26.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 26.07.seuraSeurakisatMultia -
to 26.07.pkSisulisätOrivesi24.07.
to 26.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki24.07.
to 26.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu -
pe 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
pe 27.07.pkJakob MarathonPietarsaari20.07.
pe 27.07.seuraSeurakisatKokkola26.07.
la 28.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti18.07.
la-su 28.-29.07.pmSisuhuipentuma TP9-15Kuortane25.07.
la-su 28.-29.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
la-su 28.-29.07.pmSatakunnan 9-15 v. pm-huipentumaSastamala24.07.
la 28.07.pkKimpisen kymppiLappeenranta -
la 28.07.pkKUY Nuorisokansallinen - lisälajitTuusula26.07.
la 28.07.pmNåid F/P mångkamp 9-13 år / moniottelut 9-13 v. (del/osa 2)Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis24.07.
la-su 28.-29.07.pmKePy piirihuipentuma 9-15vKalajoki25.07.
la 28.07.pkErän lajicup 2/2018Helsinki27.07.
la 28.07.pkPohjan KoitoksetRovaniemi22.07.
la 28.07.pkToivon KipinäKangaslampi -
la-su 28.-29.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu23.07.
la 28.07.seuraSeurakisatPyhäjoki -
la-su 28.-29.07.aaKUY:n NuorisokansallinenTuusula24.07.
la-su 28.-29.07.aaNuorisokansalliset Kouvola Junior GamesKouvola24.07.
la 28.07.pkTuloskisatPihtipudas25.07.
la 28.07.pkYppU:n 60 v. juhlakisatPyhäjoki26.07.
su 29.07.pm9-15-vuotiaiden pm-moniottelutLapinlahti25.07.
su 29.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
su 29.07.pmLapin piirin sisulisähuipentuma II-päiväKemin24.07.
su 29.07.pkSisuhuipentuman lisälajiKemi28.07.
su 29.07.pmLänsi-Pohjan sisulisähuipentuma II-päiväKemi24.07.
su 29.07.pkHeinäkuun kuulakisaKankaanpää27.07.
su 29.07.tähtiEltsun TähtikisatHelsinki25.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLappeenranta25.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma-ti 30.-31.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 30.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 30.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 30.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala23.07.
ma-ti 30.-31.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v.Helsinki27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKempele29.07.
ma 30.07.pkRegiontävling / AluekilpailuMalax / Maalahti29.07.
ma 30.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisatLaihia29.07.
ma 30.07.pkAv aikuisten pm- kilpailutLeppävirta -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ma 30.07.seuraSeurakisatPudasjärvi29.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 30.07.seuraSeurakisatSonkajärvi27.07.
ti 31.07.pkTuloskisatJuankoski30.07.
ti 31.07.pkPuuhamaa-cupJanakkala29.07.
ti 31.07.po17v. PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Laitila28.07.
ti 31.07.pkElokuun kisat (heinäkuussa)KEMI27.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
ti 31.07.seuraSeurakisatParkano30.07.
ti 31.07.pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatKouvola -
ti 31.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 31.07.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå27.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 31.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki28.07.
ti 31.07.pkAluekilpailut Kokkola29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 31.07.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu29.07.
ti 31.07.pkAvoimet K-Marketin kisatJoensuu -
ti 31.07.pkOsuuskauppa Maakunnan lasten kisailutKajaani29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatVesanto -