Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.06.
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere -
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski23.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna23.06.
ti 26.06.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere25.06.
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila23.06.
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.pkIisalmen Visan viikkokisatIisalmi24.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatRanua -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVeteraanikansallisetJuuka -
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 01.07.pkAvoimet piirikunnallisetKokemäki01.07.
su 01.07.karnMoukarikarnevaalit, B-kilpailuKaustinen24.06.
su 01.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI28.06.
su 01.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
su 01.07.pkKorian kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola28.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilpSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 01.07.pkAviisi Games IIKauhava30.06.