Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 18.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 18.06.pkEtelä-Pohjanmaan Avoin Painoinheitto CUP 2018Kurikka -
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatKotka -
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila / Uusikaupunki15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPyhäjoki17.06.
ma 18.06.pkKuukausikisatRuokolahti15.06.
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.seuraSeurakisatKarunki -
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 18.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 18.06.pk200 m aluemestaruusotteluiden yhteydessäHelsinki17.06.
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 18.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ti 19.06.pkSeuracup lisälajitJyväskylä17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä17.06.
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.06.
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.pkIII-lohkon kisatUrjala17.06.
ti 19.06.pkYlemmäisen ympärijuoksuJuuka -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 19.06.seuraSeurakisatParkano18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 19.06.pkViikkokisa 3000mLappeenranta -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapinlahti17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatIkaalinen17.06.
ti 19.06.pkRT i MalaxMalax18.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero19.06.
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkErän sarjakisa 5-9vHelsinki19.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu17.06.
ke 20.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuraSeurakisatTupos20.06.
ke 20.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani18.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska19.06.
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 20.06.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 21.06.pkPunkalaitumen Kunnon JuhannuskisatPunkalaidun19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatMuhos20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio20.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
pe 22.06.pkKiekon juhannuskisatKeitele21.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.pkJuhannus korkeusLeppävirta24.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.