Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Syyskuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
  Lokakuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
  Marraskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 04.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 04.06.seuraSeurakisatKuhmo04.06.
ma-ti 04.-05.06.aaPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku31.05.
ma 04.06.pkHeittokisatPosio01.06.
ma 04.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.06.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio04.06.
ma 04.06.aaMarskin kisatLappeenranta30.05.
ma 04.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Helsinki31.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatIitti03.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 04.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 04.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 04.06.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska02.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ma 04.06.aaVihdin Kansalliset kisatVihti01.06.
ma 04.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo03.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 04.06.pkMIKV ABC seurakisat 2Mikkeli01.06.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 04.06.aaLaihian Lujan kansallisetLaihia03.06.
ti 05.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku25.05.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.06.
ti 05.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 05.06.pkLähiTapiola avoimet junnuheitot, KILPAILU SIIRRETTY (kts. lisätiedot)Jalasjärvi31.05.
ti 05.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio03.06.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila04.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatPuolanka -
ti 05.06.seuraSeurakisatSalo03.06.
ti 05.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu03.06.
ti 05.06.pkAluekilpailut Kokkola03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 05.06.pkSeuraottelu Kisko-Tarmo-HSURiihimäki02.06.
ti 05.06.pkVirkiä GamesLapua03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 05.06.seuraSeurakisatSomero05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatTupos05.06.
ke 06.06.neNuorten EliittikisatJanakkala04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ke 06.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 06.06.pkVehmainen kesäkuun kilpailuTampere04.06.
ke 06.06.pmLasY:n pm-viestit 9-15 ., LahtiLahti01.06.
ke 06.06.pkJunnukisatLieksa05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatPori04.06.
ke 06.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 06.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 06.06.seuraSeurakisatKEMI05.06.
ke 06.06.pmKainuun sisuviestitSuomussalmi03.06.
ke 06.06.pkNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Borgå - Porvoo03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKouvola -
ke 06.06.seuraSeurakisatKarkkila05.06.
ke 06.06.pkVire-Veto-Visa seuraotteluVarpaisjärvi03.06.
ke 06.06.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHelsinki04.06.
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatVantaa05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 06.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 06.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 06.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 06.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
to 07.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 07.06.pkRaahen Vesan seiväskisaRaahe05.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki07.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 07.06.pkKesäliigan 2. osakilpailuTampere04.06.
to 07.06.seuracupSeuracup I Turun lohkoKaarina05.06.
to 07.06.pkSinettikisatVantaa05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 07.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 07.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 07.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 07.06.seuraSeurakisatHyrylä06.06.
to 07.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti04.06.
to 07.06.pkViiskuntakisatÄhtäri05.06.
to 07.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus, kuula ja moukariKouvola, Inkeroinen03.06.
to 07.06.pkAviisi Games IKauhava06.06.
to 07.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuOulu04.06.
to 07.06.pkVakka-Suomen rataviestit ja kävelytMynämäki04.06.
to 07.06.aaÄänekoski GamesÄänekoski03.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 07.06.pkSisulisätOrivesi05.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 07.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki05.06.
pe 08.06.aaKeskisMikon MittelötTöysä07.06.
pe 08.06.pkPituus- ja keihäskisatPyhäntä -
pe 08.06.pkHintrekin lenkki ja Osmo juoksutKaustinen -
pe 08.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
la 09.06.pkHelsinki Half MarathonHelsinki09.06.
la 09.06.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna07.06.
la 09.06.pmNÅID P/F-stafettSibbo / Sipoo07.06.
la 09.06.pk19. Kikkan KisatMarttila06.06.
la 09.06.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaAsikkala05.06.
la 09.06.maantiej.Karhun keväthölkkäRanua08.06.
la 09.06.pkAvoimet heittokilpailutUusikaupunki06.06.
la 09.06.pkRajarunTornio07.06.
la 09.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
la 09.06.pkOP Junior GPHelsinki05.06.
la 09.06.pkLieksan SeniorikisatLieksa07.06.
la 09.06.pkForssan Salaman estejuoksukilpailutForssa06.06.
la 09.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku07.06.
la 09.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 09.06.pkPituuskisatRuokolahti -
la 09.06.pkRappujuoksun SMLeppävirta09.06.
la 09.06.tähtiJyväskylä GamesJyväskylä03.06.
su 10.06.pkYhdessä Aikuisurheilijoiden kanssa T/P11,13,15Perniö07.06.
su 10.06.aaRajakisatTornio07.06.
su 10.06.pkKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
su 10.06.pkEurajoen KesäkisaEURAJOKI07.06.
su 10.06.aaKesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailuAkaa, Toijala08.06.
su 10.06.pkAlavuden kisatAlavus08.06.
su 10.06.pkKEV kisatKuusamo08.06.
su 10.06.pkWirtakisatPyhäjoki08.06.
su 10.06.pkHeittokisatJuankoski08.06.