Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
  Kesäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe 01.06.seuraSeurakisatRiihimäki -
pe 01.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki30.05.
su 03.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta03.06.
su 03.06.pkRyskeen HeittokisatTammela31.05.
su 03.06.pkHeittokisatTyrnävä01.06.
su 03.06.pkJuha Tiaisen muistokisatUukuniemi30.05.
su 03.06.pkPaavon KisaSaarijärvi31.05.
su 03.06.pkKansalliset Aikuisurheilun NastokisatLahti Nastola28.05.
su 03.06.aaLeppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailuEspoo30.05.
su 03.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu01.06.
su 03.06.pkTuiskun heittokisat IRusko31.05.
su 03.06.pk400 m juoksupäiväHelsinki30.05.
su 03.06.aaVirtain KansallisetVirrat28.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatKuhmo04.06.
ma-ti 04.-05.06.aaPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku31.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 04.06.aaMarskin kisatLappeenranta30.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatIitti03.06.
ma 04.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 04.06.pkHeittokisatPosio01.06.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio04.06.
ma 04.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Helsinki31.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 04.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 04.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 04.06.pkMIKV ABC seurakisat 2Mikkeli01.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 04.06.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska02.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 04.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo03.06.
ma 04.06.aaVihdin Kansalliset kisatVihti01.06.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ma 04.06.aaLaihian Lujan kansallisetLaihia02.06.
ti 05.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku25.05.
ti 05.06.pkLähiTapiola avoimet junnuheitot, KILPAILU SIIRRETTY (kts. lisätiedot)Jalasjärvi31.05.
ti 05.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila04.06.
ti 05.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio03.06.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatSalo03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatPuolanka -
ti 05.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu03.06.
ti 05.06.pkVirkiä GamesLapua03.06.
ti 05.06.pkSeuraottelu Kisko-Tarmo-HSURiihimäki02.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 05.06.pkAluekilpailut Kokkola03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 05.06.seuraSeurakisatSomero05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatTupos05.06.
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 06.06.pkVehmainen kesäkuun kilpailuTampere04.06.
ke 06.06.neNuorten EliittikisatJanakkala03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ke 06.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 06.06.pkJunnukisatLieksa05.06.
ke 06.06.pmLasY:n pm-viestit 9-15 ., LahtiLahti01.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatPori04.06.
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatVantaa05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHelsinki04.06.
ke 06.06.pkVire-Veto-Visa seuraotteluVarpaisjärvi03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 06.06.pkKainuun sisuviestitSuomussalmi03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKEMI05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKouvola -
ke 06.06.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 06.06.seuraSeurakisatKarkkila05.06.
ke 06.06.pkNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Borgå - Porvoo03.06.
ke 06.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 06.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 06.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 06.06.seuraSeurakisatKokemäki -
to 07.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi13.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 07.06.pkKesäliigan 2. osakilpailuTampere04.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki07.06.
to 07.06.seuracupSeuracup I Turun lohkoKaarina05.06.
to 07.06.pkSinettikisatVantaa05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 07.06.aaÄänekoski GamesÄänekoski03.06.
to 07.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 07.06.pkSeuracup 1.osakilpailuOulu04.06.
to 07.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti04.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 07.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 07.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus, kuula ja moukariKouvola, Inkeroinen03.06.
to 07.06.pkSisulisätOrivesi05.06.
to 07.06.pkAviisi Games IKauhava06.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 07.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 07.06.pkVakka-Suomen rataviestit ja kävelytMynämäki04.06.
to 07.06.pkViiskuntakisatÄhtäri05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatHyrylä06.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki05.06.
pe 08.06.aaKeskisMikon MittelötTöysä06.06.
pe 08.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
pe 08.06.pkHintrekin lenkki ja Osmo juoksutKaustinen -
la 09.06.pkHelsinki Half MarathonHelsinki09.06.
la 09.06.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.06.
la 09.06.pmNÅID P/F-stafettSibbo / Sipoo07.06.
la 09.06.pk19. Kikkan KisatMarttila06.06.
la 09.06.pkLieksan SeniorikisatLieksa07.06.
la 09.06.maantiej.Karhun keväthölkkäRanua08.06.
la 09.06.pkAvoimet heittokilpailutUusikaupunki06.06.
la 09.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
la 09.06.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaAsikkala05.06.
la 09.06.pkOP Junior GPHelsinki05.06.
la 09.06.pkRajarunTornio07.06.
la 09.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku07.06.
la 09.06.pkForssan Salaman estejuoksukilpailutForssa06.06.
la 09.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 09.06.pkRappujuoksun SMLeppävirta09.06.
la 09.06.tähtiJyväskylä GamesJyväskylä03.06.
su 10.06.pkYhdessä Aikuisurheilijoiden kanssa T/P11,13,15Perniö07.06.
su 10.06.pkKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
su 10.06.aaRajakisatTornio07.06.
su 10.06.aaKesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailuAkaa, Toijala08.06.
su 10.06.pkEurajoen KesäkisaEURAJOKI07.06.
su 10.06.pkAlavuden kisatAlavus08.06.
su 10.06.pkKEV kisatKuusamo08.06.
su 10.06.pkWirtakisatPyhäjoki08.06.
su 10.06.pkHeittokisatJuankoski08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 11.06.seuraSeurakisatTornio -
ma 11.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 11.06.pkSeuracupLappeenranta07.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I Salo-Loimaa lohkoSalo07.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 11.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu, KymY ja LasYKotka08.06.
ma 11.06.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila08.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatKerava10.06.
ma 11.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 2Savonlinna, Kerimäki -
ma 11.06.seuraSeurakisatVantaa 08.06.
ma 11.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.06.
ma 11.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka10.06.
ma 11.06.pkSeuracup 1 osakilpailuRiihimäki08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 11.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 11.06.pk58-Cup 2/5Vantaa08.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I YkköslohkoNaantali07.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio11.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatPudasjärvi10.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatKuhmo11.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää10.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatAlavus13.06.
ti 12.06.pkTampereen nuorten mestaruuskilpailutTampere07.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila11.06.
ti 12.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna10.06.
ti 12.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 12.06.pk veikkolan veikkojen viikkokisa 3Veikkola10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 12.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitLieksa08.06.
ti 12.06.pkNYQS yleisurheiluIlmajoki11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatJalasjärvi12.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatSalo -
ti 12.06.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kisatTöysä / Alavus10.06.
ti 12.06.aaTampereen mestaruuskilpailutTampere08.06.
ti 12.06.pkAluekisatParainen10.06.
ti 12.06.pmLänsi-Pohjan piirin sisulisäviestitKEMI08.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 12.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 12.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame11.06.
ti 12.06.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 12.06.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä11.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani11.06.
ti 12.06.seuracupSeuracup piirikisaKalajoki10.06.
ti 12.06.pkTuloskisatJuankoski10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatUukuniemi12.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatIi -
ti 12.06.seuraSeurakisatSomero12.06.
ti 12.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä10.06.
ti 12.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatParkano11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 12.06.aaTomatspelenNärpes10.06.
ke 13.06.GPMotonet GP EspooEspoo03.06.
ke 13.06.pkJunnut radalleTampere11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatLiminka06.05.
ke 13.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 13.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatForssa11.06.
ke 13.06.pkNuorten YleisurheilukilpailutPyhtää10.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 13.06.pkViikkokisatVirrat10.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi13.06.
ke 13.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo12.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 13.06.seuraSeurakisatKarkkila12.06.
ke 13.06.pkForssan Salaman viikkokisaForssa11.06.
ke 13.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå08.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju12.06.
ke 13.06.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli11.06.
ke 13.06.pkHeittokisatkuusamo11.06.
ke 13.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi11.06.
ke 13.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Finström -
ke 13.06.pkPk-ottelutYlitornio12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 13.06.seuraSeurakisatYlitornio12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKokemäki -
to-su 14.-17.06.aaYouth Athletics GamesEspoo03.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 14.06.seuraSeurakisatRanua -
to 14.06.pkHyppy- ja juoksukisatPosio10.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 14.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 14.06.pkViiskuntakisatTöysä / Alavus12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 14.06.seuraSeurakisatSäkylä14.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKaavi13.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto14.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 14.06.pkSisulisätOrivesi12.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKitee -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 15.06.pkHimangan urheilijoiden yleisurheilukilpailutHimanka12.06.
pe 15.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
la 16.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 16.06.pkNuorten heittokisatOulu / Kiiminki13.06.
la 16.06.maratonVieskaMaraton 2018Ylivieska13.06.
la 16.06.pkHeittokisat RatakatuIisalmi12.06.
la 16.06.pkTapio Rautavaaran kentän vihkiäiskilpailutNokia13.06.
la 16.06.aaKälviän kansallisetKokkola12.06.
la 16.06.pkAktia Tähtikisat Pre GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
la 16.06.pkRoth MastersRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.06.
la 16.06.maratonForssan Suvi-iltaForssa -
su 17.06.pkKaris Telefon Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
su 17.06.pkKalannin Vankan HeittokisatUusikaupunki14.06.
su 17.06.pkKiekuu cupKauhajoki16.06.
su 17.06.SMSM-maantiekävelytEspoo09.06.
su 17.06.aaParkano GamesParkano14.06.
su 17.06.pkAkaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3.Akaa, Toijala15.06.
su 17.06.tähtiAktia TähtikisatRasepori/Karjaa12.06.
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 18.06.pkEtelä-Pohjanmaan Avoin Painoinheitto CUP 2018Kurikka -
ma 18.06.seuraSeurakisatKotka -
ma 18.06.seuraSeurakisatPyhäjoki17.06.
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila15.06.
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 18.06.seuraSeurakisatKarunki -
ma 18.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä15.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.pmSisuottelutRovaniemi15.06.
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.06.
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapinlahti17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti19.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatParkano18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 19.06.seuraSeurakisatIkaalinen17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero19.06.
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska -
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.seuraOulujoki maasto-cup 1.osakilpailuMuhos20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio17.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski23.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna24.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila23.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatRanua -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -