Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Marraskuu 2017 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44     1 2 3 4 5
45 6 7 8 9 10 11 12
46 13 14 15 16 17 18 19
47 20 21 22 23 24 25 26
48 27 28 29 30      
  Joulukuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48         1 2 3
49 4 5 6 7 8 9 10
50 11 12 13 14 15 16 17
51 18 19 20 21 22 23 24
52 25 26 27 28 29 30 31
  Tammikuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
01 1 2 3 4 5 6 7
02 8 9 10 11 12 13 14
03 15 16 17 18 19 20 21
04 22 23 24 25 26 27 28
05 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 11.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 11.09.seuraSeurakisatPyhäjoki10.09.
ma 11.09.pkSeuraottelu Orimattilan Jymy vs. Kenttäurheilijat -58Orimattila08.09.
ma 11.09.pkviikkokisatLappeenranta -
ma 11.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.09.
ma 11.09.pkMaanantaikisatLeppävirta -
ma 11.09.pkYppU:n syysheitotPyhäjoki10.09.
ti 12.09.pkLöylyn mestaruuskilpailut 2.kilpailupäiväNaantali10.09.
ti 12.09.pkTarmo-Kisko - seuraotteluHämeenlinna10.09.
ti 12.09.pkKlaukkalan syysmoukari 2Nurmijärvi10.09.
ti 12.09.pkHKV:n mestaruuskilpailutHelsinki10.09.
ti 12.09.pkTammelan Ryskeen mestaruuskilpailutTammela10.09.
ti 12.09.pkVeikkolan Veikkojen viikokisa 8Veikkola10.09.
ti 12.09.pkAvoimet Rantalakeus-maastotTyrnävä11.09.
ke 13.09.pkVetelin avoimet aluekilpailutVeteli10.09.
ke 13.09.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo12.09.
ke 13.09.seuraSilja Line SeurakisatKorpo -
ke 13.09.pkPuijon PuserrusKuopio11.08.
to 14.09.pkRadiomäen kuulantyöntökisatLahti12.09.
to 14.09.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Karis12.09.
to 14.09.pkRegiontävlingKyrkslätt12.09.
to 14.09.pkAvoimet Rantalakeus-maastotHailuoto13.09.
to 14.09.pkAvoimet Rantalakeus-maastotHailuoto13.09.
pe 15.09.pkSeuraottelu Helsingin Kisa-Veikot -Tampereen Pyrintö - Turun Urheiluliitto - Lahden AhkeraHelsinki13.09.
pe-la 15.-16.09.maratonFinlandia MarathonJyväskylä -
la 16.09.pkPörö-Oro polkujuoksuParikkala08.09.
la 16.09.pmUudyn pm-moniottelut 9-13 vNurmijärvi13.09.
la 16.09.pkNousiaisten heittokisatNousiainen13.09.
la 16.09.pkLöylyn syysseiväsNaantali15.09.
la 16.09.pmHelsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2Helsinki12.09.
la-su 16.-17.09.pkKoululiikuntaliiton Yleisurheilun mestaruuskisatAlaveteli07.09.
la 16.09.pkEpun kie-kuu cup:n osakilpailuJalasjärvi14.09.
la 16.09.maratonKiiminki-maratonOulu -
la-su 16.-17.09.pkKirkkonummen Kunnan Avoimet MestaruuskilpailutVeikkola14.09.
la 16.09.pkTeljänhölkkäKokemäki15.09.
la 16.09.pkKaarlon juoksuPosio13.09.
la 16.09.maantiej.KiipFIT Trail RunKiipula, Janakkala13.09.
la 16.09.SMSM-maratonJyväskylä08.09.
la 16.09.pk10. Espoo Rantamaraton ja RantapuolikasEspoo -
la 16.09.pkVehU keihäs ja kuula kilpailuTAMPERE -
la 16.09.maantiej.RuissalojuoksutTurku -
la 16.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 17.09.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut IITampere13.09.
su 17.09.pkLUU:n kauden päättäjäiskilpailutLohja -
su 17.09.pkEspoo Lasten RantatonniEspoo -
su 17.09.pkVantaan Salamat mestaruuskisatVantaa14.09.
su 17.09.pkAvoin piirikunnallinen Sirkjärven ympärijuoksuLappeenranta, Ylämaa10.09.
su 17.09.pkMestaruuskilpailutKaarina14.09.
su 17.09.pkmerkkimitalicup finaaliSalo13.09.
su 17.09.pkAv TUL Järvi- Suomen heitto-ottelutLeppävirta14.09.
su 17.09.maantiej.Akaan MesihölkkäAkaa, Toijala15.09.
su 17.09.pkHyppy ja HeittokilpailutSavonlinna, Kerimäki14.09.
su 17.09.pk53. Ylä-Karjalan kymppiValtimo15.09.
su 17.09.pkNoormarkku 1/2-maratonPori, Noormarkku -
su 17.09.pkEspoo Rantakymppi ja RantavitonenEspoo -
su 17.09.pkTeron KiskaasutSeinäjoki16.09.
su 17.09.pkRatatonnitSeinäjoki16.09.
su 17.09.pkArctic-heitotRovaniemi16.09.
su 17.09.pkKeihäänheiton syyskisaJuuka16.09.