Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2017 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31   1 2 3 4 5 6
32 7 8 9 10 11 12 13
33 14 15 16 17 18 19 20
34 21 22 23 24 25 26 27
35 28 29 30 31      
  Syyskuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35         1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30  
  Lokakuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39             1
40 2 3 4 5 6 7 8
41 9 10 11 12 13 14 15
42 16 17 18 19 20 21 22
43 23 24 25 26 27 28 29
44 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.pkErän sarjakisa 5-9vHelsinki19.06.
ke 20.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 20.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu17.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatTupos20.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani18.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska19.06.
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.pkPunkalaitumen Kunnon JuhannuskisatPunkalaidun19.06.
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.seuraSeurakisatMuhos20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio20.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.pkKiekon juhannuskisatKeitele21.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.pkJuhannus korkeusLeppävirta24.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.pkTNT Heitot IVantaa24.06.
ma 25.06.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IAlaveteli24.06.
ma 25.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.06.
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski25.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna23.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkIisalmen Visan viikkokisatIisalmi24.06.
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.pkRaahen seiväs ja korkeuskisaRaahe25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatRanua -
to 28.06.pkFöreningskamp LuLi-LIKLiljendal -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.seuraSeurakisatIi -
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
to 28.06.pkSeiväshyppykilpailuHelsinki -
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pkVeteraanikansallisetJuuka27.06.
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 01.07.pkAvoimet piirikunnallisetKokemäki01.07.
su 01.07.karnMoukarikarnevaalit, B-kilpailuKaustinen24.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 01.07.pkKorian kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola28.06.
su 01.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
su 01.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI28.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilpSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 01.07.pkAviisi Games IIKauhava30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Joutseno)29.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKestilä -
ma 02.07.seuraSeurakisatTornio -
ma 02.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 02.07.seuraSeurakisatRaisio -
ma 02.07.seuraSeurakisatPori30.06.
ma 02.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatVantaa 29.06.
ma 02.07.pkNuorten yleisurheilukilpailut Loviisa30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatIi -
ma 02.07.pkXII piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki28.06.
ma 02.07.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa30.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 02.07.seuraSeurakisatPudasjärvi01.07.
ma 02.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 02.07.pkVakka-otteluUusikaupunki27.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 02.07.pk58-Cup 3/5Vantaa 29.06.
ma 02.07.pkÖstra kretsens juniortävling Lovisa - Loviisa29.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 02.07.seuraSeurakisatSonkajärvi30.06.
ti 03.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatJanakkala01.07.
ti 03.07.aaIlkka Games 14Ilmajoki02.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio01.07.
ti 03.07.pmHämsyn pm-sisulisäottelut T/P12-13vAkaa / Viiala30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 03.07.seuraSeurakisatJalasjärvi03.07.
ti 03.07.aa3. TilastopajacupTurku30.06.
ti 03.07.pkKaJu juoksuilta (T/P 15 estehuipentuma)Kalajoki01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatUukuniemi03.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti03.07.
ti 03.07.pkEteläisen ja kaakkoisen alueen aluemestaruus estejuoksutKerava30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.07.
ti-ke 03.-04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatParkano02.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 03.07.seuraSeurakisatKälviä -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero03.07.
ke 04.07.aaJoensuu Junior GamesJoensuu01.07.
ke 04.07.pkJunnut radalleTampere02.07.
ke 04.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kouvola27.06.
ke 04.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu24.06.
ke 04.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo02.07.
ke 04.07.pkXXXVI Knattekarnevalen (mångkamp/moniottelu)Vaasa01.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 04.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa03.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi04.07.
ke 04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori01.07.
ke 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
ke 04.07.pkEPU:n KieKuu-cupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi03.07.
ke 04.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10,P11,T11,T14 ja T15Kangasala01.07.
ke 04.07.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 04.07.seuraSeurakisatYlitornio -
to 05.07.pkVKS- cup Pylkönmäen osakilpailuPylkönmäki/Saarijärvi -
to 05.07.pmOtteluhuipentuma 9-15v.Savonlinna02.07.
to 05.07.pmM/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäiväNaantali01.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHamina -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatSEURAKISA SIIRRETTY MA 9.7. Nakkila -
to 05.07.aaKannuksen Uran kansallisetKannus03.07.
to 05.07.pkHyppy-pikajuoksukisatJuankoski03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 05.07.pkSisulisätOrivesi03.07.
to 05.07.pmSisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15Akaa, Toijala02.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 05.07.seuraSeurakisatHartola -
to 05.07.pmKainuun sisumoniottelut 1Kajaani01.07.
to 05.07.pkHuiluukisatMaaninka02.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 05.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi03.07.
pe-su 06.-08.07.aaLohja Junior GamesLohja01.07.
pe-la 06.-07.07.amItäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekkoVarkaus02.07.
pe 06.07.pmHämSY:n M/N pm-kisat 2.päiväNokia03.07.
pe 06.07.pkXXX Varpaisjärven YöpuolimaratonVarpaisjärvi02.07.
la-su 07.-08.07.amAluemestaruusottelut, MN17 ja MN19Lapua03.07.
la 07.07.pkAluekisatLieto03.07.
la 07.07.pkOtteluhuipentuma 9-15 vuoiaatKannus04.07.
la-su 07.-08.07.pkOttelukisatLapua03.07.
la 07.07.pmEPUn SisuottelutLapua03.07.
la 07.07.pkEukon ja Ukon hölkkäSONKAJÄRVI01.07.
la-su 07.-08.07.pkSFI mästerskapJakobstad30.06.
la 07.07.pkSeuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan ValttiForssa04.07.
la 07.07.pkAvoimet aitakilpailutUusikaupunki04.07.
la 07.07.pkHeittokisatTyrnävä05.07.
la-su 07.-08.07.aaLahti Junior MeetingLahti03.07.
la 07.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 07.07.pkKalliokosken LenkkiHalsua -
la 07.07.tähtiTähtikisat LahtiLahti02.07.
la 07.07.pkIX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 08.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päiväOulu03.07.
su 08.07.aaLapin LeiskautuksetRovaniemi02.07.
su 08.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele05.07.
su 08.07.pkMarttilanharjun juoksuOulu, Ylikiiminki05.07.
su 08.07.maantiej.Vuores-juoksuTampere03.07.
su 08.07.aaKankaanpää GamesKankaanpää05.07.
su 08.07.aaLaitilan NuorisokansallisetLaitila05.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 09.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 09.07.seuraSeurakisatPudasjärvi08.07.
ma 09.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 09.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi06.07.
ma 09.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.07.
ti 10.07.aaHämeGamesRiihimäki08.07.
ti 10.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu -
ti 10.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Joensuu06.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatJalasjärvi10.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 10.07.aaGatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisatSavonlinna06.07.
ti 10.07.amAluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 Seinäjoki08.07.
ti 10.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
ti 10.07.pkKesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 10.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame09.07.
ti 10.07.pkSiiPo seiväs, pituus ja pikamatkatLapinlahti08.07.
ti 10.07.pkViikkokisatUrjala08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti10.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 10.07.seuraSeurakisatParkano08.07.
ti 10.07.pkParkU kesäkisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 10.07.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero10.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 11.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 11.07.pkArctic-heitotRovaniemi10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKEMI10.07.
ke 11.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki08.07.
ke 11.07.pkJunnut radalleTampere09.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKerava -
ke 11.07.seuraSeurakisatLiminka10.07.
ke 11.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Raisio06.07.
ke 11.07.pkJunnukisatLieksa10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 11.07.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 11.07.pkpm kävelyt 9-15Koria06.07.
ke 11.07.aaKU-58 60v JuhlakisatVantaa07.07.
ke 11.07.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli10.07.
ke 11.07.pkVisa-Veto-VireIisalmi05.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 11.07.pkVesan kisatRAAHE08.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 11.07.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 11.07.pkPiirikunnallisetKurikka10.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 11.07.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila09.07.
to 12.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.07.
to 12.07.pkFazer Reilu Cup VLahti09.07.
to 12.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 12.07.pkSisulisätOrivesi10.07.
to 12.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut P9-15Mynämäki07.07.
to 12.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina12.07.
to-pe 12.-13.07.pmDm 14-19 årPedersöre08.07.
to 12.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 12.07.seuraSeurakisatKaavi11.07.
to 12.07.pkHeinäkuun piirikunnallisetKaavi11.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 12.07.seuraSeurakisatUTAJÄRVI11.07.
pe-la 13.-14.07.aaHannes Junior GamesKuopio09.07.
pe-su 13.-15.07.aaJanakkala GamesJanakkala10.07.
pe 13.07.pkKaappoo Jouppilan muistokisatSeinäjoki11.07.
la 14.07.pmSisuottelut IIRanua10.07.
la 14.07.aaTimanttikisatSastamala11.07.
la 14.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä -
la 14.07.pkSäkylän III MansikkamaratonSäkylä -
la 14.07.pkYleisurheilukisatRanua06.07.
la-su 14.-15.07.aaNuoriso kansallisetLappeenranta09.07.
la 14.07.pkKansalliset aikuisyleisurheilukilpalutKuhmoinen -
la 14.07.aaKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailuKauhajoki12.07.
la 14.07.pkKnattestafett DMNärpes10.07.
la 14.07.pkAlavieska viikon kilpailuAlavieska13.07.
su 15.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa12.07.
su 15.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå10.07.
su 15.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päiväOulu10.07.
su 15.07.pkKorian Ponnen Kansalliset klpailutKouvola/ Koria10.07.
su 15.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali10.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 16.07.pkRatakusiaisetLieto11.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPosio16.07.
ma 16.07.pkAvoimet pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKempele15.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 16.07.seuraSeurakisatKuhmo16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKarunki -
ma 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 16.07.pkMIKV ABC seurakisat 3Mikkeli13.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 16.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ma 16.07.seuraSeurakisatPudasjärvi15.07.
ma 16.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki -
ti 17.07.aaVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ti 17.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna15.07.
ti 17.07.seuracupSeuracupKokkola13.07.
ti 17.07.pmPm-ottelut 9-13vParkano14.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatJalasjärvi17.07.
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri16.07.
ti 17.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani15.07.
ti 17.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu15.07.
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKajaani16.07.
ti 17.07.pkMoukarikisatNousiainen14.07.
ti 17.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 18.07.pkJunnut radalleTampere16.07.
ke 18.07.pkPaunucup IIIJämsä15.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatLiminka17.08.
ke 18.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi16.07.
ke 18.07.pkTöysän kansalliset KorppukisatTöysä / Alavus16.07.
ke 18.07.pkNuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailutKajaani12.07.
ke 18.07.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava16.07.
ke 18.07.pkViikkokisatVirrat15.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli -
ke 18.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi18.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju17.07.
to-su 19.-22.07.SMKalevan kisatJyväskylä11.07.
to 19.07.pkPyhäjärvi GamesEura16.07.
to 19.07.seuraSeurakisatJakobstad18.07.
to 19.07.pkRatakymppi Forssa17.07.
to 19.07.pkSisulisätOrivesi17.07.
to 19.07.pkAviisi Games IIIKauhava18.07.
to 19.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatHartola -
to 19.07.pkAluekilpailuSuomussalmi -
to 19.07.seuraSeurakisatRanua -
to 19.07.seuraSeurakisatRaahe -