Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
  Syyskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.pkPunkalaitumen Kunnon JuhannuskisatPunkalaidun19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 21.06.seuraSeurakisatMuhos20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio20.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.pkKiekon juhannuskisatKeitele21.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.pkJuhannus korkeusLeppävirta24.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkTNT Heitot IVantaa24.06.
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.06.
ma 25.06.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IAlaveteli24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski25.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna23.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi24.06.
ti 26.06.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila25.06.
ke 27.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere25.06.
ke 27.06.pkIisalmen Visan viikkokisatIisalmi24.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.pkRaahen seiväs ja korkeuskisaRaahe25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatRanua -
to 28.06.pkFöreningskamp LuLi-LIKLiljendal -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.pkSeiväshyppykilpailuHelsinki -
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
to 28.06.seuraSeurakisatIi -
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatKokkola28.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVeteraanikansallisetJuuka27.06.
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 01.07.pkAvoimet piirikunnallisetKokemäki01.07.
su 01.07.karnMoukarikarnevaalit, B-kilpailuKaustinen24.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 01.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI28.06.
su 01.07.pkKorian kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola28.06.
su 01.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski28.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilpSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 01.07.pkAviisi Games IIKauhava30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Joutseno)29.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKestilä -
ma 02.07.seuraSeurakisatTornio -
ma 02.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 02.07.seuraSeurakisatRaisio -
ma 02.07.seuraSeurakisatPori30.06.
ma 02.07.pkVakka-otteluUusikaupunki27.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 02.07.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa30.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 02.07.seuraSeurakisatVantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 02.07.pk58-Cup 3/5Vantaa 29.06.
ma 02.07.pkÖstra kretsens juniortävling Lovisa - Loviisa29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 02.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatPudasjärvi01.07.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 02.07.pkXII piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki28.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatIi -
ma 02.07.pkNuorten yleisurheilukilpailut Loviisa30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSonkajärvi30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatJanakkala01.07.
ti 03.07.aaIlkka Games 14Ilmajoki02.07.
ti 03.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio01.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 03.07.seuraSeurakisatJalasjärvi03.07.
ti 03.07.aa3. TilastopajacupTurku30.06.
ti 03.07.pmHämsyn pm-sisulisäottelut T/P12-13vAkaa / Viiala30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 03.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 03.07.pkEteläisen ja kaakkoisen alueen aluemestaruus estejuoksutKerava30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatUukuniemi03.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti03.07.
ti 03.07.pkKaJu juoksuilta (T/P 15 estehuipentuma)Kalajoki01.07.
ti-ke 03.-04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatParkano02.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 03.07.seuraSeurakisatKälviä -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero03.07.
ke 04.07.aaJoensuu Junior GamesJoensuu01.07.
ke 04.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu24.06.
ke 04.07.pkJunnut radalleTampere02.07.
ke 04.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kouvola27.06.
ke 04.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo02.07.
ke 04.07.pkXXXVI Knattekarnevalen (mångkamp/moniottelu)Vaasa01.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 04.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10,P11,T11,T14 ja T15Kangasala01.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi04.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa03.07.
ke 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
ke 04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori01.07.
ke 04.07.pkEPU:n KieKuu-cupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi03.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 04.07.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 04.07.seuraSeurakisatYlitornio -
to 05.07.pkVKS- cup Pylkönmäen osakilpailuPylkönmäki/Saarijärvi -
to 05.07.pmM/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäiväNaantali01.07.
to 05.07.pmOtteluhuipentuma 9-15v.Savonlinna02.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHamina -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatSEURAKISA SIIRRETTY MA 9.7. Nakkila -
to 05.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi03.07.
to 05.07.pkHyppy-pikajuoksukisatJuankoski03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 05.07.pkSisulisätOrivesi03.07.
to 05.07.pkHuiluukisatMaaninka02.07.
to 05.07.pmKainuun sisumoniottelut 1Kajaani01.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 05.07.pmSisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15Akaa, Toijala02.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHartola -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 05.07.aaKannuksen Uran kansallisetKannus03.07.
pe-su 06.-08.07.aaLohja Junior GamesLohja01.07.
pe-la 06.-07.07.amItäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekkoVarkaus02.07.
pe 06.07.pmHämSY:n M/N pm-kisat 2.päiväNokia03.07.
pe 06.07.pkXXX Varpaisjärven YöpuolimaratonVarpaisjärvi02.07.
la 07.07.pkAluekisatLieto03.07.
la-su 07.-08.07.pkOttelukisatLapua03.07.
la 07.07.pkOtteluhuipentuma 9-15 vuoiaatKannus04.07.
la-su 07.-08.07.amAluemestaruusottelut, MN17 ja MN19Lapua03.07.
la 07.07.pmEPUn SisuottelutLapua03.07.
la 07.07.pkEukon ja Ukon hölkkäSONKAJÄRVI01.07.
la-su 07.-08.07.pkSFI mästerskapJakobstad30.06.
la 07.07.pkSeuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan ValttiForssa04.07.
la 07.07.pkAvoimet aitakilpailutUusikaupunki04.07.
la-su 07.-08.07.aaLahti Junior MeetingLahti03.07.
la 07.07.pkHeittokisatTyrnävä05.07.
la 07.07.pkKalliokosken LenkkiHalsua -
la 07.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 07.07.tähtiTähtikisat LahtiLahti02.07.
la 07.07.pkIX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 08.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päiväOulu03.07.
su 08.07.aaLapin LeiskautuksetRovaniemi02.07.
su 08.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele05.07.
su 08.07.pkMarttilanharjun juoksuOulu, Ylikiiminki05.07.
su 08.07.maantiej.Vuores-juoksuTampere03.07.
su 08.07.aaLaitilan NuorisokansallisetLaitila05.07.
su 08.07.aaKankaanpää GamesKankaanpää05.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 09.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 09.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 09.07.seuraSeurakisatPudasjärvi08.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 09.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi06.07.
ma 09.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.07.
ti 10.07.aaHämeGamesRiihimäki08.07.
ti 10.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Joensuu06.07.
ti 10.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu -
ti 10.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
ti 10.07.pkKesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 10.07.amAluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 Seinäjoki08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatJalasjärvi10.07.
ti 10.07.aaGatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisatSavonlinna06.07.
ti 10.07.pkViikkokisatUrjala08.07.
ti 10.07.pkSiiPo seiväs, pituus ja pikamatkatLapinlahti08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 10.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame09.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti10.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatParkano08.07.
ti 10.07.pkParkU kesäkisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 10.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 10.07.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero10.07.
ke 11.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki08.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 11.07.seuraSeurakisatKEMI10.07.
ke 11.07.pkArctic-heitotRovaniemi10.07.
ke 11.07.pkJunnut radalleTampere09.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKerava -
ke 11.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Raisio06.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatLiminka10.07.
ke 11.07.pkJunnukisatLieksa10.07.
ke 11.07.pkPiirikunnallisetKurikka10.07.
ke 11.07.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli10.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 11.07.pkVisa-Veto-VireIisalmi05.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 11.07.aaKU-58 60v JuhlakisatVantaa07.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 11.07.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila09.07.
ke 11.07.pkVesan kisatRAAHE08.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 11.07.pkpm kävelyt 9-15Koria06.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatHaukipudas -
to 12.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 12.07.pkFazer Reilu Cup VLahti09.07.
to 12.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 12.07.pkHeinäkuun piirikunnallisetKaavi11.07.
to 12.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to-pe 12.-13.07.pmDm 14-19 årPedersöre08.07.
to 12.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina12.07.
to 12.07.pkSisulisätOrivesi10.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut P9-15Mynämäki07.07.
to 12.07.seuraSeurakisatKaavi11.07.
to 12.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 12.07.seuraSeurakisatUTAJÄRVI11.07.
pe-la 13.-14.07.aaHannes Junior GamesKuopio09.07.
pe-su 13.-15.07.aaJanakkala GamesJanakkala10.07.
pe 13.07.pkKaappoo Jouppilan muistokisatSeinäjoki11.07.
la 14.07.pmSisuottelut IIRanua10.07.
la 14.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä -
la 14.07.aaTimanttikisatSastamala11.07.
la 14.07.pkSäkylän III MansikkamaratonSäkylä -
la 14.07.pkYleisurheilukisatRanua06.07.
la-su 14.-15.07.aaNuoriso kansallisetLappeenranta09.07.
la 14.07.pkKansalliset aikuisyleisurheilukilpalutKuhmoinen -
la 14.07.pkKnattestafett DMNärpes10.07.
la 14.07.aaKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailuKauhajoki12.07.
la 14.07.pkAlavieska viikon kilpailuAlavieska13.07.
su 15.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa12.07.
su 15.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päiväOulu10.07.
su 15.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå10.07.
su 15.07.pkKorian Ponnen Kansalliset klpailutKouvola/ Koria10.07.
su 15.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali10.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 16.07.pkAvoimet pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 16.07.pkRatakusiaisetLieto11.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPosio16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKempele15.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 16.07.pkMIKV ABC seurakisat 3Mikkeli13.07.
ma 16.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 16.07.seuraSeurakisatKuhmo16.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 16.07.seuraSeurakisatPudasjärvi15.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKarunki -
ti 17.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna15.07.
ti 17.07.pmPm-ottelut 9-13vParkano14.07.
ti 17.07.aaVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola15.07.
ti 17.07.seuracupSeuracupKokkola13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 17.07.seuraSeurakisatJalasjärvi17.07.
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti 17.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu15.07.
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri16.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 17.07.pkMoukarikisatNousiainen14.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKajaani16.07.
ti 17.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani15.07.
ti 17.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 18.07.pkPaunucup IIIJämsä15.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 18.07.pkJunnut radalleTampere16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 18.07.seuraSeurakisatLiminka17.08.
ke 18.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi16.07.
ke 18.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju17.07.
ke 18.07.pkViikkokisatVirrat15.07.
ke 18.07.pkNuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailutKajaani12.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli -
ke 18.07.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi18.07.
ke 18.07.pkTöysän kansalliset KorppukisatTöysä / Alavus16.07.
to-su 19.-22.07.SMKalevan kisatJyväskylä11.07.
to 19.07.pkPyhäjärvi GamesEura16.07.
to 19.07.seuraSeurakisatRanua -
to 19.07.seuraSeurakisatHartola -
to 19.07.pkRatakymppi Forssa17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatJakobstad18.07.
to 19.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 19.07.pkAluekilpailuSuomussalmi -
to 19.07.pkSisulisätOrivesi17.07.
to 19.07.pkAviisi Games IIIKauhava18.07.