Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 23.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 23.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo20.07.
ma 23.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra18.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatPori21.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 23.07.pkFazer Reilu Cup VILahti20.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatLahti20.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatKerava22.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 23.07.pkPiirikunnallisetKurikka22.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 23.07.seuraSeurakisatPudasjärvi22.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 23.07.pkDistriktstävlingMariehamn23.07.
ma 23.07.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 24.07.pkJärvituuliCup 5Keuruu22.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti-ke 24.-25.07.pkEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vHyvinkää22.07.
ti 24.07.pkPiikkiön Kehityksen yu-kilpailutkaarina21.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 24.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna21.07.
ti 24.07.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IIAlaveteli 23.07.
ti 24.07.pkMoukarikisat IINousiainen21.07.
ti-ke 24.-25.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 2Kouvola18.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 24.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IVOulu22.07.
ti 24.07.pmPM-kävelyt 9-15v.Töysä22.07.
ti 24.07.pkÖstra kretsens juniortävling Liljendal -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti24.07.
ti 24.07.pkKesäliiga 5.Akaa / Viiala22.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero24.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 25.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 25.07.pkJunnut radalleTampere23.07.
ke 25.07.aa4. TilastopajacupTurku22.07.
ke 25.07.pkArctic-heitotRovaniemi24.07.
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 25.07.pkHeittokisatkuusamo23.07.
ke 25.07.pkLU:n 90-v. JuhlakisatLieksa20.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatLiminka24.07.
ke 25.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke-to 25.-26.07.pmHämSYn 17v pm-kilpailutHämeenlinna22.07.
ke 25.07.seuracupSeuracup osa 2.Saarijärvi22.07.
ke 25.07.pk3 Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa23.07.
ke 25.07.pmM/N pm-esteet (avoimet)Turku22.07.
ke 25.07.pkAkilles mästerskap gång - Akilleen mestaruuskisat kävelyBorgå - Porvoo -
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 25.07.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.07.
ke 25.07.pkNuorisokisatvähäkyrö, Vaasa23.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatMarttila -
ke 25.07.seuraSeurakisatKristiinankaupunki25.07.
ke 25.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
ke 25.07.pkHeinäkuun tuloskisatLiminka23.07.
to 26.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo23.07.
to 26.07.seuraSeurakisatRiihimäki -
to 26.07.seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina23.07.
to 26.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to-su 26.-29.07.pmpm-sisulisähuipentumaTurku ja Kaarina23.07.
to 26.07.poPiiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä KarjalaIitti24.07.
to 26.07.seuraSeurakisatMalax25.07.
to 26.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu -
to 26.07.pkSisulisätOrivesi24.07.
to 26.07.neNuorten EliittikisatVaasa23.07.
to 26.07.pkSiiPo kiekko ja 300mMaaninka23.07.
to 26.07.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola24.07.
to 26.07.seuraSeurakisatMultia -
to 26.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki24.07.
to 26.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
pe 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
pe 27.07.pkJakob MarathonPietarsaari20.07.
pe 27.07.seuraSeurakisatKokkola26.07.
la 28.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti18.07.
la-su 28.-29.07.pmSisuhuipentuma TP9-15Kuortane25.07.
la-su 28.-29.07.pmSatakunnan 9-15 v. pm-huipentumaSastamala24.07.
la-su 28.-29.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
la 28.07.pkToivon KipinäKangaslampi -
la-su 28.-29.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu23.07.
la 28.07.pkPohjan KoitoksetRovaniemi22.07.
la-su 28.-29.07.pmKePy piirihuipentuma 9-15vKalajoki25.07.
la 28.07.pmNåid F/P mångkamp 9-13 år / moniottelut 9-13 v. (del/osa 2)Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis24.07.
la 28.07.seuraSeurakisatPyhäjoki -
la-su 28.-29.07.aaKUY:n NuorisokansallinenTuusula24.07.
la-su 28.-29.07.aaNuorisokansalliset Kouvola Junior GamesKouvola24.07.
la 28.07.pkTuloskisatPihtipudas25.07.
la 28.07.pkYppU:n 60 v. juhlakisatPyhäjoki26.07.
su 29.07.pm9-15-vuotiaiden pm-moniottelutLapinlahti25.07.
su 29.07.pmLapin piirin sisulisähuipentuma II-päiväKemin24.07.
su 29.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
su 29.07.pmLänsi-Pohjan sisulisähuipentuma II-päiväKemi24.07.
su 29.07.tähtiEltsun TähtikisatHelsinki25.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLappeenranta25.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma-ti 30.-31.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma-ti 30.-31.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v.Helsinki27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 30.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala23.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKempele29.07.
ma 30.07.pkRegiontävling / AluekilpailuMalax / Maalahti29.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 30.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 30.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisatLaihia28.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 30.07.seuraSeurakisatPudasjärvi29.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatSonkajärvi27.07.
ti 31.07.pkPuuhamaa-cupJanakkala29.07.
ti 31.07.po17v. PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Laitila26.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
ti 31.07.pkElokuun kisat (heinäkuussa)KEMI27.07.
ti 31.07.pkAvoimet K-Marketin kisatJoensuu -
ti 31.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 31.07.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu29.07.
ti 31.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki28.07.
ti 31.07.pkAluekilpailut Kokkola29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatKouvola -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 31.07.pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 31.07.seuraSeurakisatParkano30.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 31.07.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå27.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 01.08.pkJunnut radalleTampere30.07.
ke 01.08.pkTarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6.Hämeenlinna29.07.
ke 01.08.seuracupSeuracupin II-osaKankaanpää29.07.
ke 01.08.aa5. TilastopajacupTurku29.07.
ke 01.08.pmM/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet)Turku29.07.
ke 01.08.seuraSilja Line SeurakisatTupos -
ke-to 01.-02.08.pmKe-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2Lahti27.07.
ke 01.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.08.seuraSeurakisatKarkkila31.07.
ke 01.08.seuracupSeuracup.2. osakilpailiSuomussalmi28.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKEMI31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 01.08.pkViiskunta-kisatSoini31.07.
ke 01.08.pkTarmon AluekilpailutVihti29.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 01.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 01.08.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 02.08.seuraSeurakisatHyvinkää31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki02.08.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 02.08.seuraSeurakisatRaisio -
to 02.08.pkSeuracupImatra27.07.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Ilmajoki01.08.
to 02.08.maantiej.Iitti-hölkkäIitti29.07.
to 02.08.seuracupSeuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2Kuopio30.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatHarjavalta -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 02.08.seuraSeurakisatSäkylä -
to 02.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula31.07.
to 02.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski01.08.
to 02.08.pkHSU:n kuulakisaHyvinkää29.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala31.07.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Kauhava01.08.
to 02.08.seuraSeurakisatHyrylä01.08.
to 02.08.pkKEV kisatkuusamo31.07.
to 02.08.pkDM långa sträckorKorsholm31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe-su 03.-05.08.SMSM-kilpailut M/N19-22Laitila26.07.
pe 03.08.pkSisulisätOrivesi01.08.
la 04.08.maantiej.PNM TrailNousiainen -
la 04.08.pkKempele Z-Maraton ja SAUL SM-MaratonKempele -
la-su 04.-05.08.pmKainuun sisuhuipentumaPaltamo31.07.
la-su 04.-05.08.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä30.07.
la 04.08.pkKaustisen Juhlaheitot IIIKaustinen01.08.
la 04.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Pyhtää30.07.
la 04.08.pkToijala Junior GamesAkaa02.08.
la 04.08.maantiej.Karhu-HölkkäRanua03.08.
la-su 04.-05.08.pmKnattefinalenVasa01.08.
la 04.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane01.08.
la 04.08.maratonHämeenlinnan Kaupunkimaraton ja Puolimaraton sekä maantie 10 kmHämeenlinna30.07.
la 04.08.pkHelsinki Twilight Run and WalkHelsinki04.08.
su 05.08.pkSeuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisaNokia03.08.
su 05.08.pkEläinpuistokisatÄhtäri03.08.
su 05.08.maantiej.HillamaastotRanua29.07.
su 05.08.pkMoukarin- ja painonheittokisatTyrnävä03.08.
su 05.08.pkAikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelukisa 5.8.2018 klo 13.00 alkaenSulkava30.07.
su 05.08.seuracupSeuracup Hämsyn 2.divisioonan 2.osakilpailuYlöjärvi03.08.
su 05.08.seuracupSeuracupIitti03.08.
su 05.08.pkAkilles mästerskap 4 - Akilleen mestaruuskisat 4Borgå - Porvoo -
ma 06.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.08.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 06.08.seuraSeurakisatPyhäjoki05.08.
ma 06.08.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuJoensuu03.08.
ma 06.08.seuracupSeuracup II Turun lohkoPaimio04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 06.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatKuhmo06.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 06.08.seuraSeurakisatLappeenranta02.08.
ma 06.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 4Savonlinna, Kerimäki -
ma 06.08.seuraSeurakisatKouvola -
ma 06.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 06.08.pkViiskuntakisatVirrat03.08.
ma 06.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Ekenäs04.08.
ma 06.08.seuracupSeuracup II Salo-Loimaa lohkoSalo04.08.
ma 06.08.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 06.08.seuracupSeuracupin piirikisa 2Kirkkonummi02.08.
ti 07.08.pkRiihiimäen Kiskon seiväskoulun päätöskisaRiihimäki05.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup, 2. osakilpailuNurmijärvi02.08.
ti 07.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/5Kuopio05.08.
ti 07.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu05.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatKuopio05.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.08.pkKymenlaakson lajipäivä pikajuoksu ja viestitKouvola02.08.
ti 07.08.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / SuupohjacupTeuva06.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup II Vakka-lohkoMynämäki03.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup II YkköslohkoTurku04.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri06.08.
ti 07.08.pkTuloskisatJuankoski05.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup 2.osakilpailuKempele03.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero07.08.
ke 08.08.pkJunnut radalleTampere06.08.
ke 08.08.pkPaunucup IVJämsä05.08.
ke 08.08.seuracupNåids föreningscup del 2 / Nåid:n seuracupin osa 2Espoo - Esbo05.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 08.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.08.seuraSeurakisatPori06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatRiihimäki -
ke 08.08.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatTyrnävä05.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatMaaninka06.08.
ke 08.08.pkForssan Salaman viikkokisaForssa06.08.
ke 08.08.pkAlavuden nuorisokisatAlavus07.08.
ke 08.08.pkS-market kisaKalajoki06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 08.08.pkPeU:n kilpailu IIPerniö05.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatKarkkila07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatJokela07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 08.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 4Mariehamn -
ke 08.08.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatKokemäki -
to 09.08.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden elokuun tuloskisatSavonlinna -
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 09.08.seuraSeurakisatHartola -
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatLieto -
to 09.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 09.08.pkSisulisätOrivesi07.08.
to 09.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 09.08.seuraSeurakisatVaala08.08.
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe-su 10.-12.08.SMSM-kilpailut M/N 17,16Espoo02.08.
pe-su 10.-12.08.SMSM-kilpailut P/T14,15Saarijärvi02.08.
pe 10.08.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti07.08.
pe 10.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
la 11.08.amAluehuipentumat T/P-12-13 (ÖID, EPU, KePY. KeSY)Nykarleby06.08.
la 11.08.pkEinarin tonniMäntsälä09.08.
la 11.08.pkKangasalan puolimaratonKangasala31.07.
la 11.08.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 12.08.pkElokisatOrimattila -
su 12.08.pkLasten Olympialaiset, puuseiväs SMLeppävirran Oravikoski -
ma 13.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 13.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 13.08.seuraSeurakisatKarunki -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 13.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.08.
ma 13.08.seuraSeurakisatJärvenpää12.08.
ma 13.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 5Savonlinna, Kerimäki -
ma 13.08.seuraSeurakisatKouvola -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatKajaani12.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatRovaniemi10.08.
ti 14.08.seuraSeurakisatJanakkala13.08.
ti-ke 14.-15.08.amEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestitPorvoo - Borgå11.08.
ti 14.08.pkKymenlaakson pm -ottelut T/P 9-13v, osa 2Kouvola /Koria10.08.
ti 14.08.pkImatran Inkeri kisat, Karhumäen kentän avajaiskisatImatra09.08.
ti 14.08.pkOsuskauppa Maakunnan lasten kisailutKajaani12.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 14.08.pkkokkolantyöväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola14.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatIitti14.08.
ti 14.08.pkSeuraottelu Veto-Visa-Vire IIILapinlahti12.08.
ti 14.08.pkKarkkPo-NuKi-ViVi seuraotteluVihti12.08.
ti 14.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala12.08.
ti 14.08.seuraSeurakisatParkano13.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero14.08.
ke 15.08.pkJunnut radalleTampere13.08.
ke 15.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruuskisatLIMINKA13.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatPori13.08.
ke 15.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.08.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.08.pkHeinola Games / Lahden piirin Heittocupin osakilpailuHeinola12.08.
ke 15.08.pkPorin Tarmon 110-vuotisjuhlakilpailuPori13.08.
ke 15.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki13.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 15.08.seuraSeurakisatKarkkila14.08.
ke 15.08.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki10.08.
ke 15.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat13.08.
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatVantaa14.08.
ke-to 15.-16.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11, ja P/T13-15Salo10.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatKEMI14.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 15.08.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 15.08.seuraSeurakisatYlitornio -
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki16.08.
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 16.08.pkLempäälän yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä15.08.
to 16.08.pkEPUn Moukari cupKristiinankaupunki14.08.
to 16.08.aaElokansallisetVeteli13.08.
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 16.08.pk4.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 16.08.seuraSeurakisatRanua -
to 16.08.pkSisulisätOrivesi14.08.
to 16.08.pkValtimon pitäjänmestaruuskilpailutValtimo -
to 16.08.seuraSeurakisatJakobstad15.08.
to 16.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 16.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 16.08.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
pe 17.08.pkHimangan urheilijoiden elonkorjuukisatHimanka14.08.
pe 17.08.pkAvoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi15.08.
la-su 18.-19.08.pmUudyn pm 9-15vRiihimäki15.08.
la-su 18.-19.08.pmNåid F/P dagar 9-13 årRaseborg/Karis13.08.
la 18.08.pmSisuhuipentuma Rovaniemi13.08.
la 18.08.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Joensuu15.08.
la 18.08.pmSatakunnan piirin sisulisäviestitKankaanpää15.08.
la 18.08.pmSisukävelytRovaniemi14.08.
la 18.08.pmHämSY:n pm- sisulisäviestit Forssa13.08.
la 18.08.pkSpotox Heittopörssi ja VARSY:n juoksucup osakilpailuKaarina15.08.
la 18.08.aaVuosaari GamesHelsinki15.08.
la 18.08.pkKurikan markkinajuoksuKurikka -
la 18.08.maratonPaavo Nurmi MarathonTurku -
la 18.08.pkTakaperinjuoksun SM ja avoimet LaVen mestaruuskisatLappajärvi17.08.
la 18.08.aaIin kisatIi14.08.
la 18.08.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi18.08.
la 18.08.pkIvar Wilskman- heitotTöysä16.08.
la 18.08.amAluemestaruusviestitKokkola15.08.
la 18.08.pmEtelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentumaMikkeli15.08.
la 18.08.pmpm-viestit 9-17 vParikkala11.08.
la 18.08.maantiej.Salpausselkä XC-HALF-MaratonLahti -
la 18.08.pkKeilahalli Shot Put Loimaa 2018Loimaa05.08.
la 18.08.amItäisen alueen aluemestaruusviestitMikkeli15.08.
su 19.08.pkHeitto-cupTampere18.08.
su 19.08.maraton15. Kymen Sanomat puolimaratonHamina14.08.
su 19.08.pk51. Auliksen olympialaisetJämsä16.08.
su 19.08.pmSisuviestitAlavus15.08.
su 19.08.maratonVesijärvi puolikasLahti -
su 19.08.pmPohjois-Savon pm-viestit 9-15 v.Varkaus -
su 19.08.pmPSM- ja sisuviestitOulu15.08.
su 19.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala17.08.
su 19.08.pkHannun keihäskisaOutokumpu12.08.
su 19.08.seuraSeurakisatKuusamo -
su 19.08.tähtiKarhula Games 2018 - Kotkan TähtikisatKotka15.08.
su 19.08.amAluemestaruusviestitTurku15.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatTornio -
ma 20.08.seuraSeurakisatLiperi -
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 20.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo17.08.
ma 20.08.pkOuneva Groupin junnukisatJoensuu -
ma 20.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 20.08.pmKainuun pm-viestitKajaani18.08.
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatPosio20.08.
ma 20.08.pk58-Cup 4/5Vantaa 17.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 20.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere20.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatSonkajärvi17.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatVantaa 17.08.
ti 21.08.pkVeikkolan Veikkojen viikokisa 5Veikkola19.08.
ti 21.08.pkElokuun kisatJyväskylä17.08.
ti 21.08.pmSisuottelutRovaniemi18.08.
ti 21.08.pkHippokisatSalo17.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 21.08.pmKymenlaakson pm-viestit T/P 9-15v, HaminaHamina14.08.
ti 21.08.pkLajipäiväkisaHelsinki19.08.
ti 21.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2018Helsinki17.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatParkano20.08.
ti 21.08.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre20.06.
ti 21.08.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 21.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.08.pkUrjalan kunnanmestaruuskisatUrjala19.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatIitti21.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.08.pkHeittokisatkuusamo19.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki19.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero21.08.
ke 22.08.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 22.08.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 22.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 22.08.pkTyttö- ja poikaolympialaisetKokemäki20.08.
ke 22.08.pkEkin kisatTöysä20.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo20.08.
ke 22.08.pk47. VasakisaPorvoo - Borgå17.08.
ke 22.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat20.08.
ke 22.08.pkKUY:n seuranmestaruuskilpailutTuusula19.08.
ke 22.08.pkHakan mestaruuskisatValkeakoski18.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatSonkajärvi20.08.
ke 22.08.pkAvoin aluekilpailuKajaani20.08.
ke 22.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila19.08.
ke 22.08.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila19.08.
ke 22.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutLaitila19.08.
ke 22.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo21.08.
ke 22.08.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 22.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
ke 22.08.seuraSeurakisatYlitornio -