Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
  Kesäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.pkErän sarjakisa 5-9vHelsinki19.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuraSeurakisatTupos20.06.
ke 20.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 20.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu17.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska19.06.
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani18.06.
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.pkPunkalaitumen Kunnon JuhannuskisatPunkalaidun19.06.
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatMuhos20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio20.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
pe 22.06.pkKiekon juhannuskisatKeitele21.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.pkJuhannus korkeusLeppävirta24.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ma 25.06.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IAlaveteli24.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski25.06.
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi24.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna23.06.
ti 26.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani24.06.
ti 26.06.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere25.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila23.06.
ke 27.06.pkIisalmen Visan viikkokisatIisalmi24.06.
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatRanua -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
to 28.06.seuraSeurakisatIi -
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.pkSeurakilpailuHelsinki -
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVeteraanikansallisetJuuka27.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 01.07.pkAvoimet piirikunnallisetKokemäki01.07.
su 01.07.karnMoukarikarnevaalit, B-kilpailuKaustinen24.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 01.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
su 01.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI28.06.
su 01.07.pkKorian kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola28.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilpSomero25.06.
su 01.07.pkAviisi Games IIKauhava30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Joutseno)29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatTornio -
ma 02.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKestilä -
ma 02.07.seuraSeurakisatRaisio -
ma 02.07.seuraSeurakisatPori30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatPudasjärvi01.07.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 02.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 02.07.seuraSeurakisatIi -
ma 02.07.pkXII piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki28.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 02.07.seuraSeurakisatVantaa 29.06.
ma 02.07.pkÖstra kretsens juniortävling Lovisa - Loviisa29.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 02.07.pkNuorten yleisurheilukilpailut Loviisa30.06.
ma 02.07.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa30.06.
ma 02.07.pkVakka-otteluUusikaupunki27.06.
ma 02.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki29.06.
ma 02.07.pk58-Cup 3/5Vantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSonkajärvi30.06.
ti 03.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatJanakkala01.07.
ti 03.07.aaIlkka Games 14Ilmajoki02.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio01.07.
ti 03.07.pmHämsyn pm-sisulisäottelut T/P12-13vAkaa / Viiala30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 03.07.aa3. TilastopajacupTurku30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatJalasjärvi03.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatParkano02.07.
ti 03.07.pkKaJu juoksuilta (T/P 15 estehuipentuma)Kalajoki01.07.
ti 03.07.pkEteläisen ja kaakkoisen alueen aluemestaruus estejuoksutKerava30.06.
ti-ke 03.-04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatUukuniemi03.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti03.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 03.07.seuraSeurakisatKälviä -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero03.07.
ke 04.07.aaJoensuu Junior GamesJoensuu01.07.
ke 04.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu24.06.
ke 04.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kouvola27.06.
ke 04.07.pkJunnut radalleTampere02.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 04.07.pkXXXVI Knattekarnevalen (mångkamp/moniottelu)Vaasa01.07.
ke 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi04.07.
ke 04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori01.07.
ke 04.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10,P11,T11,T14 ja T15Kangasala01.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa03.07.
ke 04.07.pkEPU:n KieKuu-cupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi03.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 04.07.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 04.07.seuraSeurakisatYlitornio -
to 05.07.pkVKS- cup Pylkönmäen osakilpailuPylkönmäki/Saarijärvi -
to 05.07.pmOtteluhuipentuma 9-15v.Savonlinna02.07.
to 05.07.pmM/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäiväNaantali01.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHamina -
to 05.07.pmKainuun sisumoniottelut 1Kajaani01.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHartola -
to 05.07.aaKannuksen Uran kansallisetKannus03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 05.07.pkHuiluukisatMaaninka02.07.
to 05.07.pkHyppy-pikajuoksukisatJuankoski03.07.
to 05.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi03.07.
to 05.07.pkSisulisätOrivesi03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 05.07.pmSisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15Akaa, Toijala02.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
pe-su 06.-08.07.aaLohja Junior GamesLohja01.07.
pe-la 06.-07.07.amItäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekkoVarkaus02.07.
pe 06.07.pmHämSY:n M/N pm-kisat 2.päiväNokia03.07.
pe 06.07.pkXXX Varpaisjärven YöpuolimaratonVarpaisjärvi02.07.
la-su 07.-08.07.pkOttelukisatLapua03.07.
la 07.07.pkAluekisatLieto03.07.
la-su 07.-08.07.amAluemestaruusottelut, MN17 ja MN19Lapua03.07.
la 07.07.pkOtteluhuipentuma 9-15 vuoiaatKannus04.07.
la 07.07.pmEPUn SisuottelutLapua03.07.
la 07.07.pkSeuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan ValttiForssa04.07.
la 07.07.pkEukon ja Ukon hölkkäSONKAJÄRVI01.07.
la-su 07.-08.07.pkSFI mästerskapJakobstad30.06.
la 07.07.pkAvoimet aitakilpailutUusikaupunki04.07.
la 07.07.pkHeittokisatTyrnävä05.07.
la-su 07.-08.07.aaLahti Junior MeetingLahti03.07.
la 07.07.pkKalliokosken LenkkiHalsua -
la 07.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 07.07.tähtiTähtikisat LahtiLahti02.07.
la 07.07.pkIX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 08.07.aaLapin LeiskautuksetRovaniemi02.07.
su 08.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päiväOulu03.07.
su 08.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele05.07.
su 08.07.pkMarttilanharjun juoksuOulu, Ylikiiminki05.07.
su 08.07.maantiej.Vuores-juoksuTampere03.07.
su 08.07.aaKankaanpää GamesKankaanpää05.07.
su 08.07.aaLaitilan NuorisokansallisetLaitila05.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 09.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 09.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi06.07.
ma 09.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 09.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 09.07.seuraSeurakisatPudasjärvi08.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ti 10.07.aaHämeGamesRiihimäki08.07.
ti 10.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu -
ti 10.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Joensuu06.07.
ti 10.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
ti 10.07.aaGatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisatSavonlinna06.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 10.07.amAluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 Seinäjoki08.07.
ti 10.07.pkKesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatJalasjärvi10.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 10.07.pkViikkokisatUrjala08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti10.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 10.07.pkSiiPo seiväs, pituus ja pikamatkatLapinlahti08.07.
ti 10.07.pkParkU kesäkisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatParkano08.07.
ti 10.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame09.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 10.07.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero10.07.
ke 11.07.pkArctic-heitotRovaniemi10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 11.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki08.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 11.07.pkJunnut radalleTampere09.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKEMI10.07.
ke 11.07.pkJunnukisatLieksa10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatLiminka10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKerava -
ke 11.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Raisio06.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 11.07.pkPiirikunnallisetKurikka10.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 11.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 11.07.aaKU-58 60v JuhlakisatVantaa07.07.
ke 11.07.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila09.07.
ke 11.07.pkVesan kisatRAAHE08.07.
ke 11.07.pkVisa-Veto-VireIisalmi05.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 11.07.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli10.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 11.07.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 11.07.pkpm kävelyt 9-15Koria06.07.
to 12.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.07.
to 12.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 12.07.pkFazer Reilu Cup VLahti09.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 12.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 12.07.pkSisulisätOrivesi10.07.
to 12.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 12.07.seuraSeurakisatKaavi11.07.
to 12.07.pkHeinäkuun piirikunnallisetKaavi11.07.
to 12.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina12.07.
to-pe 12.-13.07.pmDm 14-19 årPedersöre08.07.
to 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut P9-15Mynämäki07.07.
to 12.07.seuraSeurakisatUTAJÄRVI11.07.
pe-la 13.-14.07.aaHannes Junior GamesKuopio09.07.
pe-su 13.-15.07.aaJanakkala GamesJanakkala10.07.
pe 13.07.pkKaappoo Jouppilan muistokisatSeinäjoki11.07.
la 14.07.pmSisuottelut IIRanua10.07.
la 14.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä -
la 14.07.aaTimanttikisatSastamala11.07.
la 14.07.pkSäkylän III MansikkamaratonSäkylä -
la 14.07.pkYleisurheilukisatRanua06.07.
la 14.07.pkKansalliset aikuisyleisurheilukilpalutKuhmoinen -
la 14.07.aaKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailuKauhajoki12.07.
la-su 14.-15.07.aaNuoriso kansallisetLappeenranta09.07.
la 14.07.pkKnattestefett DMNärpes10.07.
la 14.07.pkAlavieska viikon kilpailuAlavieska13.07.
su 15.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päiväOulu10.07.
su 15.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa12.07.
su 15.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå10.07.
su 15.07.pkKorian Ponnen Kansalliset klpailutKouvola/ Koria10.07.
su 15.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali10.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 16.07.pkAvoimet pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPosio16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKempele15.07.
ma 16.07.pkRatakusiaisetLieto11.07.
ma 16.07.pkMIKV ABC seurakisat 3Mikkeli13.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 16.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ma 16.07.seuraSeurakisatKuhmo16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKarunki -
ma 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 16.07.seuraSeurakisatPudasjärvi15.07.
ma 16.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ti 17.07.pmPm-ottelut 9-13vParkano14.07.
ti 17.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna15.07.
ti 17.07.seuracupSeuracupKokkola13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ti 17.07.aaVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola15.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatJalasjärvi17.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKajaani16.07.
ti 17.07.pkMoukarikisatNousiainen14.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ti 17.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa15.07.
ti 17.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu15.07.
ti 17.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri16.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 18.07.pkPaunucup IIIJämsä15.07.
ke 18.07.pkJunnut radalleTampere16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 18.07.seuraSeurakisatLiminka17.08.
ke 18.07.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava16.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi16.07.
ke 18.07.pkTöysän kansalliset KorppukisatTöysä / Alavus16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi18.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju17.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli -
ke 18.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa16.07.
ke 18.07.pkViikkokisatVirrat15.07.
ke 18.07.pkNuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailutKajaani12.07.
to-su 19.-22.07.SMKalevan kisatJyväskylä11.07.
to 19.07.pkPyhäjärvi GamesEura16.07.
to 19.07.seuraSeurakisatHartola -
to 19.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 19.07.pkRatakymppi Forssa17.07.
to 19.07.pkAviisi Games IIIKauhava18.07.
to 19.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 19.07.pkSisulisätOrivesi17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatJakobstad18.07.
to 19.07.seuraSeurakisatRanua -
to 19.07.pkAluekilpailuSuomussalmi -