Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Tammikuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
01 1 2 3 4 5 6 7
02 8 9 10 11 12 13 14
03 15 16 17 18 19 20 21
04 22 23 24 25 26 27 28
05 29 30 31        
  Helmikuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05       1 2 3 4
06 5 6 7 8 9 10 11
07 12 13 14 15 16 17 18
08 19 20 21 22 23 24 25
09 26 27 28        
  Maaliskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09       1 2 3 4
10 5 6 7 8 9 10 11
11 12 13 14 15 16 17 18
12 19 20 21 22 23 24 25
13 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 18.06.pkEtelä-Pohjanmaan Avoin Painoinheitto CUP 2018Kurikka -
ma 18.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.pkKuukausikisatRuokolahti15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatKotka -
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPyhäjoki17.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila / Uusikaupunki15.06.
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio -
ma 18.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 18.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 18.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ma 18.06.seuraSeurakisatKarunki -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.pk200 m aluemestaruusotteluiden yhteydessäHelsinki17.06.
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ti 19.06.pkSeuracup lisälajitJyväskylä17.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä17.06.
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.pkViikkokisa 3000mLappeenranta -
ti 19.06.pkRT i MalaxMalax18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatIkaalinen17.06.
ti 19.06.pkIII-lohkon kisatUrjala17.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapinlahti17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 19.06.pkYlemmäisen ympärijuoksuJuuka -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti19.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatParkano18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero19.06.
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatTupos20.06.
ke 20.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu17.06.
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska19.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani18.06.
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 20.06.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.pkPunkalaitumen Kunnon JuhannuskisatPunkalaidun19.06.
to 21.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatMuhos20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio20.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere -
ma 25.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.06.
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski25.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani24.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi24.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna23.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere25.06.
ke 27.06.pkIisalmen Visan viikkokisatIisalmi24.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila23.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatRanua -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVeteraanikansallisetJuuka27.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 01.07.karnMoukarikarnevaalit, B-kilpailuKaustinen24.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 01.07.pkAvoimet piirikunnallisetKokemäki01.07.
su 01.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
su 01.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI28.06.
su 01.07.pkKorian kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola28.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilpSomero25.06.
su 01.07.pkAviisi Games IIKauhava30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Joutseno)29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatTornio -
ma 02.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKestilä -
ma 02.07.seuraSeurakisatPori30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatRaisio -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 02.07.pkÖstra kretsens juniortävling Lovisa - Loviisa29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatPudasjärvi01.07.
ma 02.07.seuraSeurakisatVantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatIi -
ma 02.07.pkXII piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki28.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 02.07.pkVakka-otteluUusikaupunki27.06.
ma 02.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki29.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 02.07.pkNuorten yleisurheilukilpailut Loviisa30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 02.07.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa30.06.
ma 02.07.pk58-Cup 3/5Vantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSonkajärvi30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatJanakkala01.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio01.07.
ti 03.07.aaIlkka Games 14Ilmajoki02.07.
ti 03.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio01.07.
ti 03.07.pmHämsyn pm-sisulisäottelut T/P12-13vAkaa / Viiala30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 03.07.seuraSeurakisatJalasjärvi03.07.
ti 03.07.aa3. TilastopajacupTurku30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti-ke 03.-04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatUukuniemi03.07.
ti 03.07.pkEteläisen ja kaakkoisen alueen aluemestaruus estejuoksutKerava30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatParkano02.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti03.07.
ti 03.07.pkKaJu juoksuilta (T/P 15 estehuipentuma)Kalajoki01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 03.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 03.07.seuraSeurakisatKälviä -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero03.07.
ke 04.07.aaJoensuu Junior GamesJoensuu01.07.
ke 04.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu24.06.
ke 04.07.pkJunnut radalleTampere02.07.
ke 04.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kouvola27.06.
ke 04.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 04.07.pkXXXVI Knattekarnevalen (mångkamp/moniottelu)Vaasa02.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa03.07.
ke 04.07.pkEPU:n KieKuu-cupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi03.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi04.07.
ke 04.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10,P11,T11,T14 ja T15Kangasala01.07.
ke 04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori01.07.
ke 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 04.07.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 04.07.seuraSeurakisatYlitornio -
to 05.07.pkVKS- cup Pylkönmäen osakilpailuPylkönmäki/Saarijärvi -
to 05.07.pmOtteluhuipentuma 9-15v.Savonlinna02.07.
to 05.07.pmM/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäiväNaantali01.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHamina -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 05.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 05.07.pmKainuun sisumoniottelut 1Kajaani01.07.
to 05.07.aaKannuksen Uran kansallisetKannus03.07.
to 05.07.pkSisulisätOrivesi03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 05.07.pkHuiluukisatMaaninka02.07.
to 05.07.pmSisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15Akaa, Toijala02.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 05.07.seuraSeurakisatHartola -
to 05.07.pkHyppy-pikajuoksukisatJuankoski03.07.
pe-su 06.-08.07.aaLohja Junior GamesLohja01.07.
pe-la 06.-07.07.amItäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekkoVarkaus02.07.
pe 06.07.pmHämSY:n M/N pm-kisat 2.päiväNokia03.07.
pe 06.07.pkXXX Varpaisjärven YöpuolimaratonVarpaisjärvi02.07.
la-su 07.-08.07.amAluemestaruusottelut, MN17 ja MN19Lapua03.07.
la-su 07.-08.07.pkOttelukisatLapua03.07.
la 07.07.pkOtteluhuipentuma 9-15 vuoiaatKannus04.07.
la 07.07.pkAluekisatLieto03.07.
la 07.07.pmEPUn SisuottelutLapua03.07.
la 07.07.pkSeuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan ValttiForssa04.07.
la-su 07.-08.07.pkSFI mästerskapJakobstad30.06.
la 07.07.pkEukon ja Ukon hölkkäSONKAJÄRVI01.07.
la-su 07.-08.07.aaLahti Junior MeetingLahti03.07.
la 07.07.pkHeittokisatTyrnävä05.07.
la 07.07.pkAvoimet aitakilpailutUusikaupunki04.07.
la 07.07.pkKalliokosken LenkkiHalsua -
la 07.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 07.07.tähtiTähtikisat LahtiLahti02.07.
la 07.07.pkIX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 08.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päiväOulu03.07.
su 08.07.aaLapin LeiskautuksetRovaniemi02.07.
su 08.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele05.07.
su 08.07.maantiej.Vuores-juoksuTampere03.07.
su 08.07.pkMarttilanharjun juoksuOulu, Ylikiiminki05.07.
su 08.07.aaLaitilan NuorisokansallisetLaitila05.07.
su 08.07.aaKankaanpää GamesKankaanpää05.07.
ma 09.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 09.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 09.07.seuraSeurakisatPudasjärvi08.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 09.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 09.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.07.
ma 09.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi06.07.
ti 10.07.aaHämeGamesRiihimäki08.07.
ti 10.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu -
ti 10.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Joensuu06.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 10.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
ti 10.07.pkKesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala08.07.
ti 10.07.amAluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 Seinäjoki08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatJalasjärvi10.07.
ti 10.07.aaGatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisatSavonlinna06.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti10.07.
ti 10.07.pkSiiPo seiväs, pituus ja pikamatkatLapinlahti08.07.
ti 10.07.pkViikkokisatUrjala08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 10.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame09.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatParkano08.07.
ti 10.07.pkParkU kesäkisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 10.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 10.07.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero10.07.
ke 11.07.pkJunnut radalleTampere09.07.
ke 11.07.pkArctic-heitotRovaniemi10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 11.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki08.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 11.07.seuraSeurakisatKEMI10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKerava -
ke 11.07.pkJunnukisatLieksa10.07.
ke 11.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Raisio06.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatLiminka10.07.
ke 11.07.pkPiirikunnallisetKurikka10.07.
ke 11.07.pkVesan kisatRAAHE08.07.
ke 11.07.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli10.07.
ke 11.07.pkpm kävelyt 9-15Koria06.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 11.07.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila09.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 11.07.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 11.07.pkVisa-Veto-VireIisalmi05.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 11.07.aaKU-58 60v JuhlakisatVantaa07.07.
to 12.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.07.
to 12.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 12.07.pkFazer Reilu Cup VLahti09.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 12.07.pkHeinäkuun piirikunnallisetKaavi11.07.
to-pe 12.-13.07.pmDm 14-19 årPedersöre08.07.
to 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut P9-15Mynämäki07.07.
to 12.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina12.07.
to 12.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 12.07.pkSisulisätOrivesi10.07.
to 12.07.seuraSeurakisatKaavi11.07.
to 12.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 12.07.seuraSeurakisatUTAJÄRVI11.07.
pe-la 13.-14.07.aaHannes Junior GamesKuopio09.07.
pe-su 13.-15.07.aaJanakkala GamesJanakkala10.07.
pe 13.07.pkKaappoo Jouppilan muistokisatSeinäjoki11.07.
la 14.07.pmSisuottelut IIRanua10.07.
la 14.07.aaTimanttikisatSastamala11.07.
la 14.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä -
la 14.07.pkSäkylän III MansikkamaratonSäkylä -
la 14.07.pkYleisurheilukisatRanua06.07.
la 14.07.aaKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailuKauhajoki12.07.
la-su 14.-15.07.aaNuoriso kansallisetLappeenranta09.07.
la 14.07.pkKnattestefett DMNärpes10.07.
la 14.07.pkKansalliset aikuisyleisurheilukilpalutKuhmoinen -
la 14.07.pkAlavieska viikon kilpailuAlavieska -
su 15.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå10.07.
su 15.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päiväOulu10.07.
su 15.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa12.07.
su 15.07.pkKorian Ponnen Kansalliset klpailutKouvola/ Koria10.07.
su 15.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali10.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 16.07.pkRatakusiaisetLieto11.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPosio16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKempele15.07.
ma 16.07.pkAvoimet pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKarunki -
ma 16.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 16.07.seuraSeurakisatPudasjärvi15.07.
ma 16.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 16.07.seuraSeurakisatKuhmo16.07.
ma 16.07.pkMIKV ABC seurakisat 3Mikkeli13.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
ti 17.07.seuracupSeuracupKokkola13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ti 17.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna15.07.
ti 17.07.aaVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola15.07.
ti 17.07.pmPm-ottelut 9-13vParkano14.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 17.07.seuraSeurakisatJalasjärvi17.07.
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri16.07.
ti 17.07.pkMoukarikisatNousiainen14.07.
ti 17.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu15.07.
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKajaani16.07.
ti 17.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa15.07.
ti 17.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatVesanto -