Stafett-DM ÖID |
la 08.06. | Närpes, Mosedal | Järjestävä seura | IF Kraft | WA-luokka | - |
WWW | |
Järjestäjän lisätiedot |
|
Sarjat/Lajit |
08.06. klo 12:00 alkaen:
M: 4 x 100m, 4 x 400m, 4 x 800m
N: 4 x 100m, 4 x 400m, 4 x 800m
M19: 4 x 100m, 4 x 400m, 3 x 800 m, 4 x 100m aj
N19: 4 x 100m, 4 x 400m, 3 x 800 m, 4 x 100m aj
M17: 4 x 100m, 4 x 300m, 3 x 800 m, 4 x 100m aj
N17: 4 x 100m, 4 x 300m, 3 x 800 m, 4 x 100m aj
P15: 4 x 100m, 4 x 800m, 4 x 80m aj
T15: 4 x 100m, 4 x 800m, 4 x 80m aj
P13: 4 x 100m, 4 x 600m, 4 x 60m aj
T13: 4 x 100m, 4 x 600m, 4 x 60m aj
|
Lajien lisätiedot | |
Ilmoittautuminen |
05.06.2024 mennessä Lisätiedot: Anmälningar och löpordning skickas till [email protected] . OBS! Notera annan anmälningsavgift för seniorer/17 o19. |
Ilmoittautumismaksut |
8€ / laji, jälki-ilmoittautuminen 16 € / laji. Tilille FI80 4963 1040 0086 04 |
Tiedustelut |
Henkilö/Toimisto: Jan-Erik Bergman Sähköpostiosoite: [email protected] Puhelin: 0500 668393
|
Tulospalvelu |
|
Lisätietoja |
ANMÄLNINGSAVGIFTER
KNATTAR 9-15 år: 8€ / gren, efteranmälan 16 € / gren
SENIORER OCH 17-19: 12€ / gren, efteranmälan 24 € / gren
---------
Anmälningar och löpordning skickas till [email protected]
Efteranmälningar tas emot till och med fredag 7.6 kl. 12.00
---
Bekräftelse 1 timme före grenens start.
---
P/F 8 x 40 m mixed, masstafett på gräs.
Minst en pojke och flicka bör ingå i laget.
-----
SENIOR-DM SAMT 17,19: En löpare får delta i två olika klasser samma dag, dock endast på olika sträckor. Detta gäller endagstävlingar
---------
Heatindelning och resultat finns på https://live.tuloslista.com/
Tidschema knattestafett DM och stafett DM H/D17/ H/D19 och H/D
Tid stafett klass antal anmälda lag
12:00 8 x 40 m mixed P/F9
12:15 4 x 60 m häck F13
12:25 4 x 60 m häck P13
12:35 4 x 50 m F11
12:45 4 x 50 m P11
13:00 4 x 100 m F13
13:10 4 x 100 m P13
13:20 4 x 400 m F9
13:35 4 x 400 m P9
13:45 4 x 600 m P11
14:00 4 x 600 m F11
14:15 4 x 600 m P13
14:30 4 x 600 m F13
14:50 4 x 80 m häck F15
15:05 4 x 100 m P15
15:15 4 x 100 m F15
15:25 4 x 100 m D17/D19/D
15:35 4 x 100 m H17/H19/H
15:45 4 x 800 m F15
16:00 4 x 800 m P15
16:15 4 x 400 m D19/D
16:20 4 x 400 m H19/H
16:30 4 x 300 m H17
16:40 4 x 300 m D17
17:00 3 x 800 m D17/D19
17:15 3 x 800 m H17/H19
17:30 4 x 800 m D
17:40 4 x 800 m H
|
|