Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 10.06. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ti-ke 11.-12.06. | ak | Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen alue | Nurmijärvi | 06.06. | F |
ti 11.06. | ak | Tilastopajacup 4 | Turku | 08.06. | F |
ti 11.06. | seuracup | Seuracup 1. osakilpailu | Lapua | 08.06. | - |
ti 11.06. | ak | RT Jakobstad | Jakobstad | 08.06. | - |
ti 11.06. | seuracup | Pohjola Seuracup piirikisa | KÄLVIÄ | 09.06. | - |
to 13.06. | ak | YAG Junior GP | Tampere | 09.06. | F |
to 13.06. | ak | Lampin aluekilpailut | Toholampi | 09.06. | F |
pe-su 14.-16.06. | ak | Youth Athletics Games | Tampere | 09.06. | - |
la 15.06. | maantie | Vieskamaraton | Ylivieska | - | - |
ma 17.06. | ak | Lival-Games | Sipoo / Sibbo | 15.06. | F |
ma 17.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko | Naantali | 20.06. | - |
ma 17.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko 9v lajit | Naantali | 20.06. | - |
ma 17.06. | kävely | Aluemestaruus ratakävelyt | Vantaa | 14.06. | F |
ma 17.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I osakilpailu | Sastamala | 14.06. | - |
ti 18.06. | iaaf | Paavo Nurmi Games | Turku | - | - |
ti 18.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I.osakilpailu | Vantaa | 14.06. | - |
ti 18.06. | seuracup | Etelä-Savon Seuracup. piirin 1.osakilpailu | Savonlinna | 15.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola Seuracup Pokaryn 1. piirikilpailu | Joensuu | 15.06. | - |
ke 19.06. | ak | Harju Cup 2 | Jyväskylä | 16.06. | F |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola seuracup 1.osa LaSy/KymY/EKY | Heinola | - | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I-osakilpailu | Lapinlahti | 15.06. | - |
ke 19.06. | ak | Avoimet mestaruuskilpailut | Espoo | 14.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 | Borgå - Porvoo | 16.06. | - |
ke 19.06. | kans | Tampereen yu-mestaruuskilpailut | Tampere | 15.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu | Hämeenlinna | 17.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola Seuracup Hämsyn 2.Divisijoonan 1. Osakisa | Nokia | 16.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | Föreningscup / Seuracup - deltävling/osakilpailu 1 | Nykarleby | 16.06. | - |
to 20.06. | ak | Reilu Cup seiväs | Lahti | 18.06. | F |
to 20.06. | kans | Pohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailut | Pudasjärvi | 16.06. | - |
pe 21.06. | kans | Keuruun 57. Juhannuskisat | Keuruu | 16.06. | F |
pe 21.06. | ak | Ikaalisten Juhannuskisat | Ikaalinen | 18.06. | F |
la 22.06. | GP | Motonet GP Kuortane | Kuortane | 13.06. | C |
su 23.06. | kans | Saarijärven 88. Juhannuskisat | Saarijärvi | 17.06. | F |
ma 24.06. | seuracup | Pohjola-seuracup I, Vakka-Suomi, 9 v. lajit | Mynämäki | 20.06. | - |
ti 25.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I.osakilpailu | Oulu | 23.06. | - |
ti 25.06. | ak | Reilu Cup 3 | Lahti | 23.06. | F |
ti 25.06. | ak | Tilastopajacup 5 | Turku | 22.06. | - |
ti 25.06. | ak | ABC-kilpailut | Savonlinna | 22.06. | F |
ti 25.06. | ak | Piiriottelu EKY, KYMY, LASY | Lahti | 20.06. | - |
ti 25.06. | ak | Avoimet aluekilpailut | Kauhava | 23.06. | - |
ke 26.06. | seuracup | Pohjola Seuracup piirikisa I | Jyväskylä | 23.06. | - |
ke 26.06. | ak | Mikkeli avoin ABC2 kilpailu | Mikkeli | 24.06. | - |
to-su 27.-30.06. | SM | Kalevan kisat | Vaasa | 19.06. | B |
ma 01.07. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ti 02.07. | ak | Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga | Ilmajoki | 01.07. | - |
ti 02.07. | ak | Uusimaa GP - 2. osakilpailu | Vihti, Nummela | 29.06. | F |
to 04.07. | karn | Keihäskarnevaalit, nuorten kisat | Pihtipudas | 29.06. | - |
to-la 04.-06.07. | karn | Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelut 2024 | Lohja | 01.07. | - |
to 04.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailut | Lempäälä | 02.07. | F |
to 04.07. | karn | Moukarikarnevaalien nuorten kisat | Kaustinen | 01.07. | F |
to-su 04.-07.07. | karn | 45. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 01.07. | - |
to-su 04.-07.07. | karn | 45. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 01.07. | - |
to 04.07. | karn | Aitajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 01.07. | F |
pe-la 05.-06.07. | karn | Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit | Jämsä | 02.07. | F |
la 06.07. | maantie | Mikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti) | Mikkeli | - | - |
la 06.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailut | Lempäälä | 02.07. | F |
su 07.07. | karn | Moukarikarnevaalien B-kilpailu ja leirikisa | Kaustinen | 01.07. | F |
su 07.07. | karn | Keihäskarnevaalit, pääkilpailut | Pihtipudas | 01.07. | - |
su-ke 07.-10.07. | karn | 45. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 01.07. | - |
su 07.07. | karn | Pikajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 04.07. | F |
su 07.07. | karn | Moukarikarnevaalien pääkilpailu | Kaustinen | 01.07. | F |
ti 09.07. | ak | EEKOO- myötätuulikisat | Lappeenranta | 05.07. | - |
ti 09.07. | ak | Virkiän myötätuulisprintit | Lapua | 06.07. | F |
ke 10.07. | ak | Kankaanpää Games | Kankaanpää | 07.07. | F |
to 11.07. | ak | Imatran Inkerikisat | Imatra | 06.07. | F |
to 11.07. | ak | Uran aluekisat | Kannus | 09.07. | F |
pe 12.07. | ak | Janakkala Games - perjantain lajit | Janakkala | 09.07. | - |
pe 12.07. | ak | Mikkeli Games | Mikkeli | 05.07. | F |
la-su 13.-14.07. | ak | SFIM i friidrott 2024 | Nedervetil / Alaveteli | 05.07. | F |
la-su 13.-14.07. | ak | Avoimet Aluemestaruusottelut | Kauhava | 10.07. | - |
la-su 13.-14.07. | ak | Hannes Junior Games | Kuopio | 06.07. | - |
la 13.07. | ak | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 10.07. | - |
su 14.07. | kans | Timanttikisat | Sastamala | 11.07. | F |
ma 15.07. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |