Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
su 02.06. | ak | PKO Games | Joensuu | 26.05. | - |
su 02.06. | ak | Laidunkauden avajaiskisat | Liminka | 30.05. | F |
su 02.06. | ak | Parkano Games | Parkano | 30.05. | F |
ma 03.06. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ma 03.06. | ak | Klaukkala Junior GP | Nurmijärvi | 30.05. | F |
ma 03.06. | ak | Etelä-Pohjalaanen Timanttiliiga | Kurikka | 02.06. | F |
ti 04.06. | kans | Marskin kisat | Lappeenranta | 30.05. | - |
ti 04.06. | ak | Kesäkuun kisat | Ylivieska | 01.06. | - |
ke 05.06. | ak | Tilastopajacup 3 | Turku | 02.06. | F |
ke 05.06. | ak | Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 4 | Sipoo / Sibbo | 04.06. | F |
ke 05.06. | ak | Mikkeli avoin ABC3 kilpailu | Mikkeli | 03.06. | - |
ke 05.06. | ak | Tomatspelen | Närpes | 03.06. | - |
to 06.06. | ak | Reilu Cup 2 | Lahti | 04.06. | F |
to 06.06. | ak | Eltsu Junior GP | Helsinki | 02.06. | F |
to 06.06. | ak | Paimion Rata ja Kenttä 2024 | Paimio | 04.06. | F |
pe 07.06. | ak | Kuy GP | Tuusula | 04.06. | F |
pe 07.06. | ak | GIF:n aluekilpailut | Kokkola | 03.06. | F |
la-su 08.-09.06. | ak | Olli Teijonmaan muistokisat | Savonlinna | 03.06. | F |
la-su 08.-09.06. | ak | Aluemestaruusottelut - 15. Maken ottelut | Helsinki | 06.06. | F |
la 08.06. | ak | II Kangasalan Kisan kesäkisat | Kangasala | 05.06. | F |
la 08.06. | ak | Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15-14 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä | Turku | 03.06. | F |
la-su 08.-09.06. | ak | Porin Yleisurheilu Games | Pori | 04.06. | F |
la 08.06. | kans | Alavuden Kansalliset | Alavus | 06.06. | F |
su 09.06. | ak | Eeles Games | Akaa, Toijala | 07.06. | F |
su 09.06. | kans | Seinäjoen Kansalliset Kilpailut | Seinäjoki | 07.06. | - |
su 09.06. | kans | Kiuruvesi Games | Kiuruvesi | 04.06. | F |
ma 10.06. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ti-ke 11.-12.06. | ak | Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen alue | Nurmijärvi | 06.06. | F |
ti 11.06. | seuracup | Seuracup 1. osakilpailu | Lapua | 08.06. | - |
ti 11.06. | ak | Tilastopajacup 4 | Turku | 08.06. | F |
ti 11.06. | ak | RT Jakobstad | Jakobstad | 08.06. | - |
ti 11.06. | seuracup | Pohjola Seuracup piirikisa | KÄLVIÄ | 09.06. | - |
to 13.06. | ak | YAG Junior GP | Tampere | 09.06. | F |
to 13.06. | ak | Lampin aluekilpailut | Toholampi | 09.06. | F |
pe-su 14.-16.06. | ak | Youth Athletics Games | Tampere | 09.06. | - |
la 15.06. | maantie | Vieskamaraton | Ylivieska | - | - |
ma 17.06. | ak | Lival-Games | Sipoo / Sibbo | 15.06. | F |
ma 17.06. | kävely | Aluemestaruus ratakävelyt | Vantaa | 14.06. | F |
ma 17.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko | Naantali | 20.06. | - |
ma 17.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko 9v lajit | Naantali | 20.06. | - |
ma 17.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I osakilpailu | Sastamala | 14.06. | - |
ti 18.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I.osakilpailu | Vantaa | 14.06. | - |
ti 18.06. | iaaf | Paavo Nurmi Games | Turku | - | - |
ti 18.06. | seuracup | Etelä-Savon Seuracup. piirin 1.osakilpailu | Savonlinna | 15.06. | - |
ke 19.06. | ak | Harju Cup 2 | Jyväskylä | 16.06. | F |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola Seuracup Pokaryn 1. piirikilpailu | Joensuu | 15.06. | - |
ke 19.06. | ak | Avoimet mestaruuskilpailut | Espoo | 14.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I-osakilpailu | Lapinlahti | 15.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola seuracup 1.osa LaSy/KymY/EKY | Heinola | - | - |
ke 19.06. | seuracup | Föreningscup / Seuracup - deltävling/osakilpailu 1 | Nykarleby | 16.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu | Hämeenlinna | 17.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 | Borgå - Porvoo | 16.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola Seuracup Hämsyn 2.Divisijoonan 1. Osakisa | Nokia | 16.06. | - |
ke 19.06. | kans | Tampereen yu-mestaruuskilpailut | Tampere | 15.06. | - |
to 20.06. | ak | Reilu Cup seiväs | Lahti | 18.06. | F |
to 20.06. | kans | Pohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailut | Pudasjärvi | 16.06. | - |
pe 21.06. | kans | Keuruun 57. Juhannuskisat | Keuruu | 16.06. | F |
pe 21.06. | ak | Ikaalisten Juhannuskisat | Ikaalinen | 18.06. | F |
la 22.06. | GP | Motonet GP Kuortane | Kuortane | 13.06. | C |
su 23.06. | kans | Saarijärven 88. Juhannuskisat | Saarijärvi | 17.06. | F |
ma 24.06. | seuracup | Pohjola-seuracup I, Vakka-Suomi, 9 v. lajit | Mynämäki | 20.06. | - |
ti 25.06. | ak | Reilu Cup 3 | Lahti | 23.06. | F |
ti 25.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I.osakilpailu | Oulu | 23.06. | - |
ti 25.06. | ak | Tilastopajacup 5 | Turku | 22.06. | - |
ti 25.06. | ak | ABC-kilpailut | Savonlinna | 22.06. | F |
ti 25.06. | ak | Avoimet aluekilpailut | Kauhava | 23.06. | - |
ti 25.06. | ak | Piiriottelu EKY, KYMY, LASY | Lahti | 20.06. | - |
ke 26.06. | seuracup | Pohjola Seuracup piirikisa I | Jyväskylä | 23.06. | - |
ke 26.06. | ak | Mikkeli avoin ABC2 kilpailu | Mikkeli | 24.06. | - |
to-su 27.-30.06. | SM | Kalevan kisat | Vaasa | 19.06. | B |
ma 01.07. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ti 02.07. | ak | Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga | Ilmajoki | 01.07. | - |
ti 02.07. | ak | Uusimaa GP - 2. osakilpailu | Vihti, Nummela | 29.06. | F |
to-la 04.-06.07. | karn | Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelut 2024 | Lohja | 01.07. | - |
to 04.07. | karn | Keihäskarnevaalit, nuorten kisat | Pihtipudas | 29.06. | - |
to 04.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailut | Lempäälä | 02.07. | F |
to 04.07. | karn | Moukarikarnevaalien nuorten kisat | Kaustinen | 01.07. | F |
to-su 04.-07.07. | karn | 45. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 01.07. | - |
to-su 04.-07.07. | karn | 45. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 01.07. | - |
to 04.07. | karn | Aitajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 01.07. | F |
pe-la 05.-06.07. | karn | Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit | Jämsä | 02.07. | F |
la 06.07. | maantie | Mikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti) | Mikkeli | - | - |
la 06.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailut | Lempäälä | 02.07. | F |